РУС. Двері з гіпсокартону своїми руками етапи виготовлення та монтаж

Двері з гіпсокартону

Двері з гіпсокартону: особливості виготовлення

Популярність гіпсокартону сьогодні зростає, розширюється також область застосування цього оздоблювального матеріалу. У будівництві його використовують при монтажі перегородок і багаторівневих стель, вирівнювання стін і їх капітального утеплення. Універсальні властивості гіпсокартонного листа роблять його можливості необмежені, а завдяки дешевизні сировини застосовують гіпсокартон не тільки на будмайданчиках, а й в інших господарських цілях.

Двері з гіпсокартону

Опис гіпсокартону

Іноді так хочеться урізноманітнити інтер’єр своєї квартири, внести нотку новизни, креативу і свіжості. Наприклад, замінити старі меблі на більш сучасну, зробити косметичний ремонт, або зважитися на капітальну перепланування, розділивши велику кімнату за допомогою перегородок. З останнім допоможе успішно впоратися універсальний за своєю характеристикою і практичний гіпсокартон. За допомогою його можна не тільки відгородити і розмежувати простір, але і сконструювати двері з гіпсокартону.

Монтаж міжкімнатних дверей є сьогодні вельми затребуваною послугою в чому за рахунок того, що розсувні двері з гіпсокартону – це досить функціональна конструкція, здатна до того ж прикрасити приміщення і заощадити простір.

Двері з гіпсокартону фото яких ви можете побачити нижче, представлені в різних стилістичних інтерпретаціях, і треба сказати, що останнім часом їх стали виготовляти досить часто.

Двері з гіпсокартону фото

Практичність і зовнішній вигляд таких дверей не поступаються традиційним конструкціям, а крім проектування внутрішнього простору, гіпсокартон використовується також в якості складових елементів меблів.

Працювати з ним просто, до того ж, це легкий і податливий матеріал. Особливих навичок при монтажі не потрібно, втім, як і великого набору інструментів. Встановити двері з гіпсокартону або перегородку цілком під силу своїми руками.

Легкий у використанні матеріал буває навіть вологостійким і може використовуватися як на кухні, так і у ванній кімнаті. Вирівнювати гіпсокартонні стіни не потрібно, а дверні прорізи можна конструювати абсолютно будь-яких форм.

Теоретично з гіпсокартонного листа (ГКЛ) легко зробити абсолютно будь-яку споруду, при цьому важливо дотримуватися всі нюанси роботи з цим матеріалом.

Особливості та переваги конструкцій із гіпсокартонного листа ГКЛ

Чому ж гіпсокартон настільки часто використовують в будівельних і побутових цілях? Насправді, такий попит обумовлений його унікальним особливостям:

  • Монтаж готових перегородок з гіпсокартону не вимагає великих фінансових витрат, а вихідні матеріали мають невисоку вартість.
  • Конструкції з ГКЛ характеризуються високою надійністю.
  • Сучасний дизайн будь-якої складності гіпсокартон допоможе втілити в життя. Крім того, його можна обклеїти шпалерами і забарвити в будь-який колір.
  • Конфігурацію будь-якого приміщення можна легко змінити за допомогою ГКЛ. Кріпляться вони «на суху», а тому, їх переміщення не складає труднощів.
  • Гіпсокартон – це самий екологічно чистий будівельний матеріал. Таким його роблять безпечні компоненти, що використовуються при виготовленні.
  • Легкий по вазі гіпсокартонний лист максимально простий при монтажі.
  • Крім перерахованих вище особливостей цей матеріал володіє підвищеними звукоізоляційними і енергозберігаючими властивостями. Він відмінно «дихає» і підтримує оптимальний мікроклімат в кімнаті.
  • Гнучкий гіпсокартонний лист можна різати навіть ножем.

Недоліки гіпсокартону:

  • практично всі види ГКЛ вбирають вологу і руйнуються;
  • при недбалої транспортування цього матеріалу він може розкришитися;
  • на гіпсокартонні перегородки без металевого каркаса краще не вішати важкі предмети;
  • іноді ГКЛ проблематично піднімати по сходах багатоповерхового будинку.

Види перегородок з гіпсокартону:

Глухі. Їх особливість в тому, що такі перегородки монтуються цільними листами. Такий економічний варіант дозволяє оформляти міжкімнатні перегородки в різних сучасних стилях.
Перегородки зі склінням. Використовуються зазвичай при облаштуванні офісів, банкових установ, інших організацій, де всі огороджувальні елементи повинні бути кількістю переглядів.

Двері з гіпсокартону своїми руками

Перед тим як зробити двері з гіпсокартону потрібно вибрати відповідне місце для цього і підготувати дверний отвір. Для цього необхідно використовувати дерев’яний отвір, посилений металевим профілем. Тільки так можна надати жорсткість каркасу. В якості основних інструментів при створенні каркаса слід скористатися ножицями по металу, саморізами і шуруповертами.

Двері з гіпсокартону своїми руками

Етапи виготовлення:

Гіпсокартон для міжкімнатних дверей краще вибирати товщиною не менше 9,5 мм. Для цих цілей згодяться навіть залишки матеріалу, так як всі стики потім можна зашпаклювати.

Для роботи вам знадобиться:

  • гіпсокартонні листи;
  • ніж, олівець;
  • рубанок для кромки;
  • саморізи (25 мм);
  • металевий перфорований кутник.

За допомогою олівця і лінійки зробіть розмітку на ГКЛ, потім розріжте його на частини і вирівняйте зрізи рубанком. Обшитий з двох сторін каркас акуратно зафіксуйте саморізами так, щоб не пошкодити тендітний гіпсокартон. По краях на шпаклівку потрібно закріпити перфорований металевий кутник, який запобіжить пошкодження дверей під час експлуатації дверей.
Коли куточок висохне можна приступати до фінішної обробки. Загрунтуйте полотно, вирівняйте шпаклювальною сумішшю. Для того щоб на шарі шпаклівки не з’явилися тріщини, обробіть стики сіткою-серпянкой. Покрити гіпсокартонну двері можна панелями, фарбою або плиткою. Але перед цим на двері зробіть петлі і виконайте отвори для необхідної фурнітури. Якщо потрібно додатково утеплити конструкцію між листами гііпсокартона, вам на допомогу прийдуть такі

  • матеріали:
  • пінопласт;
  • скловата;
  • монтажна піна;
  • полістирол.

Установка традиційної двері на петлях проводиться елементарно, а от щоб вмонтувати розсувні двері, потрібно врахувати кілька нюансів. У будівельному магазині придбайте спеціальний розсувний механізм з інструкцією. Рейки для дверей зазвичай кріпиться до підлоги на всю ширину прорізу.
Після того як двері буде на своєму місці, можна прикріпити лиштви і необхідну фурнітуру.

монтаж дверей з гіпсокартону

Обшивка дверного отвору гіпсокартоном

Сьогодні багато домашніх майстрів задаються питанням, як закрити двері гіпсокартоном. Це необхідно в тих випадках, коли потрібно позбутися від дверного отвору або прибрати його зовсім.

  1. Для того щоб зробити все правильно, потрібно для початку демонтувати старі двері.
  2. Приберіть дверну коробку разом з полотном.
  3. Утворені вибоїни в отворі зачистите, і вирівняйте шпаклівкою.
  4. На підлозі в рамках отвору в стіні встановіть направляючий профіль з металу. Кріпити його потрібно так, щоб лист гіпсокартону згодом не виступав за площину стіни, він повинен бути з нею врівень.
  5. Потім за таким же принципом прикріпіть верхній профіль.
  6. Дві металеві стійки встановіть по двох краях дверного отвору, і одну посередині.
  7. До всіх закріпленим профілів саморізами прикріпіть вирізаний ГКЛ.
  8. З іншого боку стіни зробіть все те ж саме, тобто дверний отвір потрібно обшити по обидва боки.
  9. В самому кінці стики готової конструкції можна акуратно зашпаклювати і обклеїти шпалерами.

Перегородка з гіпсокартону своїми руками

Перед початком робіт з виготовлення гіпсокартонної перегородки необхідно врахувати кілька рекомендацій від фахівців:
визначте точне розташування конструкції, розрахуйте і придбайте всі необхідні матеріали;
згідно своїм кресленням зробіть розмітку на підлозі, на стінах і стелі. Тільки після цього можна приступати до роботи.

Зібрати перегородку для кімнати досить непросто, для цього потрібні певні навички і знання. Використовуйте будівельний рівень і сантиметр, щоб стінка вийшла рівною. Після того як роботи по обшивці металевого профілю гіпсокартоном закінчені, приступайте до обробки. Можна обклеїти перегородку шпалерами, попередньо обробивши шви монтажним скотчем або шпаклівкою.

За такою ж технологією виробляються роботи щодо зменшення дверного отвору. До цієї та інших монтажних робіт слід ставитися з великою відповідальністю, адже дрібні помилки можуть привести до псування матеріалів і грошових витрат.

Оцініть статтю
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (1 голосів, середній: 5,00 out of 5)
Loading...
Сподобалась стаття? Поділись:

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
повідомляти