РУС. Плаваюча підлога, монтаж та установка своїми руками.

Плаваюча підлога установка своїми руками.

Під визначення “плаваюча підлога” потрапляє кілька визначень, що пов’язано з широким розмаїттям матеріалів для будівництва. Однак, якщо розбиратися, то стане ясним, що основна особливість усіх типів плаваючої підлоги це те, що у неї відсутня жорстка фіксація до основи. Конструкція плаваючої підлоги є багатошаровим пирогом з матеріалів, що відрізняються за призначенням. Разом вони утворюють загальну єдину конструкцію.
плаваюча підлога
Таким чином, головна відмінність плаваючої підлоги від звичайної полягає в її незалежності від жорсткої фіксації до стін і перекриття. По суті, така підлога служить самостійним шаром, як би підвішуючим в повітрі. При цьому між стінами і жорсткою основою залишається зазор, який заповнюється пористим м’яким матеріалом. У такого підходу до влаштування підлог є певні переваги.

У поняття “плаваючі підлоги” включено кілька систем, під якими мається на увазі широкий асортимент матеріалів для обробки.

Плаваюча підлога, призначення її і сфера застосування.

У установці і самій конструкції плаваючих підлог є тільки одна функція, а саме протистояння навантажень, які виникають при температурному розширенні стяжки. Під час монтажу плаваючої підлоги між перекриттям і стінами, а також уздовж самих стін влаштовують деформаційний шов. Він гасить всі виникаючі навантаження і запобігає руйнуванню основи підлоги. За рахунок деформаційного шва залишається простір для розширення, і, таким чином, при нагріванні підлоги збільшуються в розмірах, впираючись в пористий м’який матеріал, а не в жорсткі стіни. При розширенні такий матеріал легко стискається.
Що ж стосується області, в якій застосовуються плаваючі підлоги, то їх визначає здатність таких підлог до погашення впливу від температурного розширення. Доцільно використовувати плаваючу підлогу лише в наступних двох випадках:

  1. При виконанні укладання теплої водяної підлоги, оскільки завдяки такому способу підлога зсередини прогрівається, а це, в свою чергу, веде до утворення великих температурних деформацій. Якщо справа стосується електричних підлог, то необхідність влаштувати таку стяжку не виникає.
  2. Коли має місце влаштування чорнової підлоги в новобудові. Конструкція підлог плаваючого типу дозволяє протистояти, як деформаціям від температурних змін, так і навантажень, які виникають при усадці будинку. Щоб в перший же рік експлуатації стяжка не тріснула, рекомендується залити її плаваючим способом.

Також, як варіант можна розглядати використання таких конструкцій стяжки для шумоізоляції підлоги. Закладаючий під стяжку полістирол дає можливість гасити і побутовий, і ударний вид шуму. Відносно теплоізолюючих якостей таких підлог слід зазначити, що наявність останньої функції, на думку ряду фахівців, є деякою помилкою, так як жоден цементний або бетонний розчин без підігріву не буде теплим, і він як і раніше буде залишатися холодним.

Основні переваги плаваючої підлоги.

плаваюча підлога

Плаваючі підлоги зараз облаштовуються в багатьох будинках. Їх конструкція вважається більш складною, ніж, наприклад, у бетонного покриття. А якщо порівняти техніку монтажу, то останні істотно поступляться плаваючому аналогу.
Слід виділити, перш за все, високі шумоізоляційні якості, які властиві плаваючій підлозі. Таку властивість обумовлено незалежним становищем покриття до основи і стін. У плаваючої підлоги все ж є певні теплоізоляційні якості, що особливо актуально для квартир і будинків, розташованих на перших поверхах. Серед достоїнств такої конструкції фахівці також відзначають легкість монтажних робіт, особливо в разі установки збірної підлоги або застосування сухої стяжки. Завдяки всім перерахованим вище факторам плаваюча підлога вигідно відрізняється від інших аналогів. З додаткових переваг конструкції можна також перерахувати наступні:

  • зручна експлуатація плаваючих підлог;
  • простий догляд за ними;
  • тепло- і звукоізоляційні якості;
  • міцність і жорсткість всього покриття, що досягається за рахунок плаваючої багатошарової стяжки;
  • амортизуючий ефект, який робить позитивний вплив на опорно-руховий апарат.

У наші дні більшість жителів в багатоповерхових будинках страждає від ударного шуму, який може виникати від швидкої ходьби, стрибків, або від меблевих перестановок. Як відомо, міжповерхові перекриття з бетону не можуть його поглинати. Тому в подібних ситуаціях краще взятися за установку плаваючих підлог. Так практично наполовину покращаться звукоізоляційні показники в квартирі. Для плаваючих підлог не потрібно спеціального догляду при експлуатації. Її можна протирати, мити і пилососити подібно іншим покриттям.

Види покриттів плаваючої підлоги.

Плаваюча підлога своїми руками

Розрізняються кілька видів плаваючої підлоги, серед яких можна виділити наступні:

  • коркова;
  • бетонна;
  • збірна;
  • суха стяжка.

Плаваюча конструкція підлоги може бути змонтована на фанерній основі, по дерев’яних балках, на суху або бетонну стяжки або безпосередньо на грунт.
Збірними конструкціями для плаваючої підлоги служать всім відомі покриття зі збірного ламінату, паркету або шпунтованої дошки. Перераховані вище всі матеріали укладають на листову підкладку. Матеріал для ізоляції має товщину всього в 2-5 міліметрів, і тому звуко- і теплоізоляція буває мінімальна. Деталі покриття вільно укладають і скріплюють тільки між собою, дотримуючись відступ від стіни в 1 сантиметр для запобігання спучування при температурних коливаннях
Дуже важливо для даного виду підлоги, щоб поверхня під нею була абсолютно рівною, хоча дрібні раковини, або подряпини не такі значні.
Підлога, іменована сухою стяжкою, служить основою, що складається з декількох шарів під збірним покриттям, використовуваним для підвищення звуко- і теплоізоляційних властивостей підлоги. Щоб влаштувати таку підлогу є кілька способів:

  1. кромкова ізоляція, гіпсоволокниста плита, мінеральна вата і засипка на підставі;
  2. кромкова ізоляція, гіпсоволокниста плита, пінополістирол і засипка;
  3. кромкова з мінеральної вати, два шари гіпсоволокна плити і засипка з піску або керамзитні крихти.

Той чи інший варіант конструкції вибирають відповідно до призначення підлоги. Для підвищення звукоізоляційних властивостей рекомендується використовувати мінеральну вату, а якщо потрібно підвищити ступінь теплоізоляції підлоги, то краще застосувати пінополістирол.

Особливим різновидом підлог плаваючого виду є бетонні підлоги, що споруджуються в приміщеннях, де спостерігається підвищена ступінь механічних навантажень, наприклад, в житлових будинках, гаражах і складах, а також для монтажу підлог мають підвищену теплопровідність верхнього шару.

Підлогова плаваюча конструкція на дерев’яній основі.

плаваючої підлоги своїми руками

Даний спосіб укладання вже не можна назвати новим, оскільки він використовувався ще у вісімдесятих роках і актуальний досі, особливо тоді, коли планується оновлення підлогового покриття, а старе ще в порядку. Процес установки плаваючих підлог на дерев’яних каркасах є досить легким і простим способом, який не вимагає видалення старого покриття підлоги.
Схема установки такої підлоги полягає в наступному:

  • Насамперед відриваються всі плінтуса, а підлогу перевіряється на рівність. У місцях виявлених нерівностей дерев’яні лаги прибирають, вирівнюючи основу до необхідного рівня. З цією метою використовується пінопласт.
  • Потім, встановлюють опорні рейки і укладають утеплювач двома шарами.

Важливо на цьому етапі не забути виконати вентиляційний отвір, так як без нього підлога прийде в непридатність дуже швидко.

  • Далі проводиться монтаж покриття з дерева на своє колишнє місце. Якщо старе покриття не має нерівностей, ознак деформацій і гниття і не скрипить, то підготовчі роботи не проводяться. На нього укладають полімерну підкладку, а на ній монтують фінішний шар.
Підлогова плаваюча конструкція з сухою стяжкою з особливої суміші.

Такий метод монтажу плаваючої підлоги можна назвати досить економним не тільки стосовно фінансових витрат, але і в плані застосування трудової сили. За рахунок незалежності один від одного кожного шару є можливість збільшення властивостей шумоізоляції. Наповнювальні суміші представлені в такому широкому асортименті, що можна легко вибрати матеріал, що підходить гаманцю і перевагам власника будинку.
Суха стяжка зазвичай влаштовується в тому, місці, де є абсолютно рівна основа з бетону. Даний метод укладання до такої міри простий, що установка плаваючої стяжки з сухої суміші своїми руками цілком доступна для кожного, хто хоче, навіть для тих, хто не має будь-яких навичок у відповідній сфері.

Підлогова плаваюча конструкція з сухою стяжкою з утеплювачем і керамзитовою подушкою.

плаваюча підлога
Щоб використовувати технологію плаваючої підлоги, потрібно основа, виконана із залізобетону. Якщо вона буде нерівною, то всі недоліки добре замаскуєте за допомогою керамзитової крихти. Крихітка з керамзиту має дуже легку вагу і служить ідеальним теплоізолятором.
Крім того, керамзит має стійкість до вологи. Виконуючи роботи по влаштуванню керамзитовою основи, слід дотримуватися наступних основних етапів:

  • На бетонну плиту укладають утеплювач з фольгованою основою, а після виставляють рівні для регулювання товщини керамзитової подушки.
  • Після викладають шар крихти керамзиту і утрамбовують за рівнем.
  • Далі двома шарами укладають гіпсоволокнисту вологостійку плиту (ГВЛ), обробивши попередньо розчином, який збільшує її пожежостійкість і водонепроникність. Для конструкції плаваючої підлоги передбачається укладання декількох ГВЛ листів.

Якщо є необхідність в додатковому влаштуванні утеплення, тоді поверх подушки з керамзиту укладають пінополістирол або мінеральну вату, які потім грунтують.

Бетонний вид плаваючої підлоги з теплоізоляцією.

Це найбільш поширений варіант плаваючої підлоги. Він використовується переважно в тих місцях, де потрібно витримувати вплив великих навантажень. Це стосується зокрема до складських і промислових приміщеннь. Але і для звичайних будинків їх також досить часто застосовують. Все тому, що вони надійні і довговічні.
Пристрій даної конструкцію складається з наступних елементів:

  • рівна основа;
  • матеріал теплоізоляції;
  • шар гідроізоляції;
  • стяжка;
  • ізоляційна стрічка.

У разі якщо плаваюча підлога виконується на першому поверсі, то важливо укласти матеріал гідроізоляції. Крім того, ізолюючу кромкову стрічку необхідно змонтувати уздовж всього контура приміщення. Для заливки стяжки використовують бетон високої якості, а також застосовують металеву армуючу сітку. Неможливо зробити облаштування такого підлогового покриття, шляхом відмови від встановлення контурного опалення, незалежно від того, чи будуть підлоги теплими або електричними.
плаваюча підлога

Важливі нюанси монтажу плаваючої підлоги.

Плаваюча бетонна підлога міцна, стійка до перепадів температури і довговічна. До того ж, вона має деякі звукоізоляційні й теплоізоляційні властивості. Після укладання відповідних матеріалів контурну стрічку закріплюють уздовж периметра приміщення для запобігання торкання стін і підлоги конструкції. Після виконується заливка. Якість стяжки буде залежати від марки використовуваного бетону. Заливка має проводитися по заздалегідь виставлених маяках. З цією метою можна застосувати арматуру, або армуючу сітку. Для даного способу необхідно почекати деякий час для просушки підлоги.

Техніка усадки коркової плаваючої підлоги на бетонну стяжку.

Якщо плаваючапідлога з пробки укладається на бетонну стяжку, то слід приділити особливу увагу її вологості. Вона повинна бути не вище 25 відсотків. Якщо степнь вологості перевищує норму, то стяжку на поліетиленову плівку укладають підкладку, що має товщину в 2 міліметри. При укладанні покриття з пробки температура в приміщенні не повинна бути вище 22 і менше 16 градусів. Подібно будь-яким іншим покриттям підлоги, плаваюча коркова підлога повиннна акліматизуватися в будинку. Її для цього вистоюють в кімнаті близько 4 діб.

Підлогова плаваюча конструкція на фанері і сухій стяжці.

Даний метод укладання плаваючих підлог більш актуальний в тих місцях, де потрібно дуже міцна підлога для установки на ній інтер’єрних важких форм. Дана конструкція відрізняється від техніки плаваючих підлог на сухій стяжці тим, що покриття з гіпсоволокна і вологостійкої плити замінюється шаром фанери прийнятної товщини в два листа.

Підлогова плаваюча конструкція на грунті.

Така технологія не особливо відрізняється від влаштування підлоги на основі керамзиту. Щоб виконати таку підлогу верхній шар грунту в 30 сантиметрів знімається. В отриманому котловані спочатку укладається шар піску, а зверху шар гравію.
Подальша поетапність укладання схожа з монтажем підлоги на сухій стяжці. Якщо розглянути детально, що кожен із способів монтажу досить простий, щоб влаштувати його своїми руками якісно і швидко. Головним правилом монтажу для будь-якого типу підлоги – це точність і досконала акуратність.

Укладання плаваючої підлоги з використанням ламінату.

монтаж плаваючої підлоги
В цьому випадку підкладкою послужить ізолон або рулонна тонка пробка Для цього також потрібні наступні інструменти:

  • рулетка;
  • молоток;
  • олівець;
  • пила по металу або електричний лобзик.

Необхідно скріпити всі дошки між собою з чотирьох сторін за схемою «гребінь-паз», для чого використовують гумовий молоток. Укладання може починатися з будь-якого боку, але потрібно простежити за тим, щоб панелі перебували перпендикулярно вікну. Це робить стики менш помітними. Підкладку укладають на підготовлену основу в один ряд, а зверху викладаються дошки, При цьому потрібно не забувати про зазори. Дошки підганяються за допомогою молотка. Стукати потрібно акуратно. Дошка обрізається до потрібного розміру і форми в кінці ряду. Наступні всі елементи укладаються в шаховому порядку. Потім встановлюються плінтуса і кабель-канали.

Корисні поради для монтажу плаваючих підлог.

Рекомендується укладати плаваючі підлоги при кімнатній температурі і в сухих умовах.
Не допускається скріплювати її за допомогою клею, шурупів або цвяхів. Необхідно, щоб при установці підлоги панелі деякий час пролежали в кімнаті, в якій будуть проводитися монтажні роботи.

Висновок.

У висновку слід приділити увагу питанню висихання стяжки. Прискорювати цей процес самостійно не варто. У кращому випадку навіть потрібно його уповільнити. Від цього часу залежить міцність і цілісність отриманого чорнового покриття. Це пов’язано з тим, що коли волога швидко йде з будь-якого цементного розчину, то він починає розтріскуватися. Щоб цементний розчин мав високу міцність, необхідно, щоб він повільно висихав без випаровування вологи. Тому, коли стяжка трохи підсохне, і можна буде по ній обережно ходити (через 1-2 дні), підлогу можна намочити великою кількістю води, накривши поліетиленовою плівкою. Таким чином, це стане на заваді швидкому випаровуванню вологи з бетону.
Як зрозуміло з даної статті, плаваючі підлоги мало чим відрізняються від звичайних, а їх особлива конструкція не додає, як таких складнощів, але підвищує їх здатність до протистоянню температурних деформацій.

Оцініть статтю
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (1 голосів, середній: 5,00 out of 5)
Loading...
Сподобалась стаття? Поділись:

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
повідомляти