РУС. Циклювання підлоги дерев'яної, старої, фарбованої своїми руками.

Циклювання підлоги своїми руками, покрокова технологія.

Хорошим способом відновлення старої дерев’яної підлоги, не замінюючи її повністю, є циклювання підлоги і її покриття захисним лаком. Вартість циклювання підлоги досить висока, тому перед її виконанням слід зважити всі переваги і недоліки, а також вивчити інструкцію відповідних робіт.
циклювання підлоги своїми руками

Необхідне для циклювання підлоги обладнання та витратні матеріали.

Для виконання циклювання підлоги своїми руками потрібно наступне:

  • Барабанна шліфувальна машина, необхідна для зачистки старого шару лаку і здійснення грубої шліфовки покриття основи.
  • Плоскошліфувальна машина, необхідна для виконання фінішного шліфування підлогового покриття перед тим, як покрити його лаком.
  • Промисловий пилосос для того, щоб видалити пил до нанесення лаку.
  • Кутошліфувальна машина, потрібна для того, щоб зачистити важкодоступні місця.

циклювання підлоги своїми руками

Все вищевказане обладнання не рекомендується купувати для одного разу, так як їх можна взяти в оренду, так буде набагато економніше.

Також буде потрібно придбання наступних витратних матеріалів:

  • для плоскошліфувальної машини на кожні 20 квадратів потрібно 3 диска;
  • 5 кілограм паркетного лаку і стільки ж шпаклівки для 20 квадратів;
  • наждачна шкурка різної зернистості: після лакування для видалення деревного ворсу 8-10H для чистового шліфування – 20-25H, для обдирання – 40-50H. Для шліфовкі20 квадратів витрачається близько 2 метрів шкурки, що має стандартну ширину.

Дуже важливо перед початком робіт переконатися в надійності і в стійкості проводки в будинку, оскільки шліфувальними машинами споживається енергії до 2,8 кВт. Також рекомендується попередньо обговорити всі з сусідами, так як циклювання підлоги утворює дуже різкий звук, який доходить до 110 дБ.

Важливі нюанси циклювання підлоги своїми руками.

промисловий пилосос фото
Мета циклювання старої підлоги з дощок полягає в тому, щоб усунути нерівності між дошками, а саме ліквідувати утворені «сходинки».
Не потрібно прагнути отримати абсолютно ідеальну площину по всі поверхні підлоги. Головне, щоб комфортно було ходити по гладкій та рівній підлозі особливо босоніж.
Щоб сильно вирівняти підлогу роботу починають, використовуючи шкурку з великими абразивними елементами, для чого підійде номер 40. Відповідні номери вказуються на зворотній стороні шкурки. Чим більше чисельний показник, тим меншим буде розмір абразивного елемента. При використанні грубої шкурки шліфувальну машину необхідно тримати дуже обережно, так, щоб вона практично не стосувалася дощок.
Прибравши сходинки і перейшовши на порівняно дрібне зерно, потрібно намагатися міняти шкурку частіше, так як абразивні елементи забиваються досить швидко. Не слід економити на використовуваних шкурках, адже їх ціна не така вже висока, а їх періодична заміна новими сприятиме значній простоті і зручності роботи.

Залежно від тієї чи іншої породи дерева необхідно буде прикладати більше, або менше зусиль. Наприклад, з дубом працювати важче, а з дошками з м’якших деревних порід, таких як ялина або сосна, зможе впоратися будь-хто. Не потрібно прагнути абсолютної гладкості, так як після того, як підлога буде оброблена лаком, нерівності все одно з’являться, особливо в ділянках наявності сучків.

Підготовка до циклювання старої підлоги.

циклювання старої підлоги

Перед початком циклювання слід дотримуватися певних підготовчих робіт:

  1. З кімнати необхідно винести всі меблі, зняти зі стін елементи декору і картини, а також люстру, щоб не довелося потім відмивати її від осілого пилу. Необов’язково знімати полки зі стін, але потрібно накрити їх дрантям або плівкою, фіксуючи її края за допомогою скотча.
  2. Необхідно зняти вхідні двері в приміщенні, так як робота буде проводитися також під ними. Дверний отвір заклеюється за допомогою поліетиленової плівки, щоб не засмітився коридор або суміжні кімнати. Для належної вентиляції відкриваються вікна в приміщенні.
  3. Поверхня підлоги оглядається на наявність глибоких подряпин, відколів і тріщин. Виявлені вади замазують шпаклівкою. Якщо є дошки, які сильно скривилися або прогнили від старості і вологи, то їх замінюють новими. Капелюшки шурупів або цвяхів забиваються якомога глибше для того, щоб вони не виступали з-під поверхні підлоги. У зворотному випадку може пошкодитися шліфувальна машина. Між мостинами зазор замазують шпаклівкою або затикають тирсою.
  4. Стара фарба або лак видаляються за допомогою дротяної щітки. Ефект закріплюється обдирною машинкою або мінеральним спиртом. Із залишками старого покриття ефектно може впоратися обдирна машинка.
  5. Підлоги ретельно миються з використанням спиртового розчину або звичайної води для видалення залишків сміття і пилу. Підлогу залишають сохнути на 1-2 дня.

Вкрай важливим є забезпечення гарного індивідуального захисту перед тим, як почати роботу. Так, як циклювальною машинкою проводиться дуже гучний звук, необхідно придбати будівельні навушники високої якості. Для захисту від великої кількості пилу, що утворюється, потрібно придбати або взяти в оренду респіратор. Так само будуть потрібні окуляри для захисту і рукавички, які здатні погасити ефект вібрації машинки. В даному випадку також можна використовувати товсті рукавиці.

При роботі з підлогою необхідно одягнути м’які чисті шкарпетки. Наявність на ногах взуття може призвести до того, що покриття підлоги подряпається, і всю роботу потрібно буде переробляти. Забороняється використовувати навіть тапочки з м’якою підошвою, так як від них також може бути завдано шкоди покриттю.

Напрямок циклювання підлоги.

напрямок циклювання підлоги
Головним принципом циклювання дерев яної підлоги є недопущення рухів машинки в напрямку поперек волокон.
Особливо важко дотриматися даної установки під час циклювання паркету, проте, тривалий рух пристрою проти волокон псує поверхню.
Циклювання паркету, покладеного ялинкою, роблять під кутом 45 градусів, а чистову шліфовку – уздовж і поперек. Кожну з операцій роблять двома заходами.
Фігурний паркет необхідно обробляти спіральним або круговим рухом до центру від країв. Всі операції виконують тільки за допомогою плоскошліфувальної машинки. Не допускається затримуватися на одній з ділянок довше за всіх, а якщо є необхідність, то краще виконати ще один захід.
Художній дорогий паркет обробляється майстрами вручну або за допомогою кутошліфувальної машинки маленьких розмірів, здійснюючи кругові рухи. З таким видом паркету необхідно працювати вкрай обережно, оскільки такий матеріал виготовляється з тонкої деревини дуже цінних порід.

Технологія виконання циклювання підлоги.

технологія циклювання підлоги

Циклювання підлоги проводиться згідно з наступною технологією:

  1. Кімната звільняється від меблів, підлогу ретельно очищається від бруду пилососом.
  2. Найбільш груба шкірка (35-40H) заправляється в барабан і обробляється підлогу два рази.
  3. Робота повинна починатися від дальнього кута, наближаючись поступово до самого прохідного місця. У шліфувальної машинки в пилосборнику буде накопичуватися пил, який своєчасно повиннен бути висипаний в сміттєві мішки.
  4. У місцях, де залишаться темні плями від лаку, необхідно пройтися додатково плавними круговими рухами до центру від країв.
  5. У важкодоступних нішах і кутах лак видаляється за допомогою кутошліфувальної машини. Важливо при цьому не допустити різких перепадів висот. Для цього рухи слід направляти до стіни від обробленої поверхні.
  6. Далі за аналогічною схемою робиться під чистове шліфування з використанням дрібнозернистої шкурки і за допомогою плоскошліфувальної машинки.
  7. Готова шпаклівка, підібрана під колір дерева, замішується, і в суміш додаються тирса, отримана після шліфування.
  8. Шпаклівка повинна наноситися за допомогою шпателя по всій поверхні підлоги, в зворотному випадку утворюються некрасиві плями.
  9. Далі, видаляється зайва шпаклівка за допомогою шліфування поверхні за допомогою шкурки 20-25H.
  10. За допомогою валика з довгою ручкою наноситься паркетний лак. Бажано користуватися валиком з мікрофібри, оскільки від нього не залишається ворсу.
  11. Висохлий лак потрібно обробити за допомогою найбільш дрібнозернистої шкурки (8-10H). Дана дія усуне піднявшийся ворс деревини, зробивши поверхню підлоги гладкою.

Не можна допускати, щоб при лакуванні на мокру поверхню потрапляли волосся і бруд. Тому необхідно перед роботою ретельно пропилососити все приміщення за допомогою промислового пилососа, а також стелю і стіни.

Як правило, лак наносять двома шарами, завдаючи другий шар після того, як попередній повністю висохне. Але якщо циклювання дерев яної підлоги здійснюється в високонавантажених приміщеннях, або є бажання збільшити довговічність підлогового покриття, то кількість шарів може бути збільшено до 3-4 разів.

Ручне циклювання підлоги.

цикля фото
Циклювання дерев’яної підлоги самостійно також можна зробити за допомогою ручного пристосування, званого цикля. Цикля на кінці свого леза має легкий вигин.
Можна виготовити такий інструмент і своїми руками з леза рубанка. Для цього воно нагрівається протягом 10-15 хвилин на газовому вогні до червоного світіння. Потім гаряче лезо разом з відрізком труби затискається в лещата. Його кінець необхідно загнути ударами молотка по лезу за формою труби. Із зовнішнього боку кінець леза заточують на верстаті і гартують. Щоб виконати загартовування його необхідно нагріти до світло-червоного кольору і занурити в воду.

Особливості циклювання старої підлоги.

Не всі види дощок циклюють однаково. Певні породи деревини вимагають свій особливий підхід. Наприклад, коли циклюють свілеватостью дошки, слід рухатися по діагоналі з одного кута в протилежний. По очищеній доріжці проходять два-три рази в одному і в іншому напрямку для отримання максимально гладкої поверхні. Закінчивши початкову обробку дощок, великий абразив замінюється середнім, а машинка йде паралельно покриттям дошок. Якщо спочатку підлога пошкоджена не так сильно, то етап з крупнозернистою шкіркою можна пропустити, почавши з паралельного циклювання. Даний спосіб також хороший, щоб оновити паркет або мозаїчне покриття.
Поверхня підлоги наостанок обробляється дрібною шкіркою для додання підлозі гладкості і блиску.

Тонка шліфовка підлоги.

Тонку шліфовку виконують, використовуючи верстат з трьома дисками обертання для плоского шліфування. Таке обладнання дозволяє домогтися гарного вирівнювання і гладкості поверхні підлоги з деревини. При першому проході використовують шкурку сорокового розміру, а при другому – шістдесятого, а при остаточній обробці – сотого розміру. Виконуючи тонку роботу без допомоги відповідного майстра потрібно дуже уважно і ретельно.

Циклювання підлоги в важкодоступних місцях.

Якщо не знати певні прийоми, то циклювання ділянок біля стін може доставити багато незручностей. Для того щоб зробити циклювання підлоги в важкодоступних місцях слід використовувати спеціальний верстат, призначений для обробки бордюрів. Робота починається зі средньозернистої шкурки, переходячи на більш дрібну. Кожен наступний підхід виконується в протилежному попередньому напрямку. Для кожного наступного етапу береться шкурка з більш дрібною зернистістю.

Фінішна робота.

циклювання підлоги своїми руками

В процесі циклювання дерев’яної підлоги своїми руками входить також фінішна обробка підлогового покриття після шліфування. Насамперед за допомогою шпаклювального розчину закладаються всі щілини.
Для досягнення абсолютного відповідності кольору в розчин додають деревну тирсу, що залишилися після шліфування. Шпаклівка акуратно наноситься шпателем.
Коли розчин висихає, слід ще раз пройти по поверхні машиною для плоского шліфування, застосувавши шкурку сотого розміру. Це усуне всі нерівності, надавши поверхні закінченого вигляду.
Далі, на поверхню підлоги наноситься покриття лаком трьома шарами. з яких кожен повинен висохнути протягом 4 годин. Необхідно лакувати вкрай уважно, щоб уникнути появи чорних плям і не переробляти роботу від початку.

Корисні рекомендації.

циклювання підлоги
Важливо дотримуватися певних правил при циклюванні поверхні підлоги, виконаної з дощок або паркету:

  1. Перед тим як запустити верстат, необхідно його злегка накренити, і тільки після цього опустити на підлогу дуже плавно. Якщо верстат сіпнеться вперед, то його варто побоюватися. Машинку потрібно тримати обома руками, ведучи поперек приміщення. Дійшовши до стіни, машинка акуратно підводиться, повертається навколо осі, продовжуючи циклювання.
  2. Ті, хто має хвилясту структуру, дошки обробляють по діагоналі, проходячи по кожній доріжці кілька разів. Здійснивши по діагоналі циклювання дощок, переходять до роботи паралельно ходу дощок.
  3. Працюючи під стінами, бажано застосовувати бордюрний верстат з диском середньої зернистості, потім переходячи на тонкий.
  4. Слід враховувати, що не слід прагнути отримати ідеально гладку поверхню при роботі з м’якими породами деревини, оскільки це неможливо. Головне, усунути великі щілини і «сходинки» між елементами підлоги.

Циклювання підлоги своїми руками є досить трудомісткою і відповідальною роботою. Однак при цьому не потрібно прагнути до отримання ідеально рівної площини. Досить, щоб підлога була приємною і комфортною на дотик і при ходьбі босоніж. Таким і буде хороший результат якісно виконаного циклювання.

Оцініть статтю
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (2 голосів, середній: 4,50 out of 5)
Loading...
Сподобалась стаття? Поділись:

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
повідомляти