РУС. Підлога на балконі або лоджії своїми руками дерев'яна на відкритому.

Підлога на балконі або лоджії своїми руками.

Сумлінні власники будинків не залишають без уваги ні одну ділянку квартири. Такої ж уваги, як і весь будинок в цілому, потребує балкон, який є важливим елементом простору житлової площі. Якщо влаштування підлоги на балконі, або лоджії виконано якісно, то користуватися балконом і проводити прибирання набагато зручніше і приємніше.
підлога на балконі
Виконувати влаштування підлоги на балконі можна різними способами: шляхом фарбування плити основи, настилу лінолеуму і т.д. Серед них є три найпоширеніші варіанти:

  1. укладання плитки на підлогу,
  2. влаштування дерев’яної підлоги
  3.  виконання наливної підлоги.

Варто відразу зазначити, що дерев’яна підлога на балконі краще, так як у такої конструкції є відносно не важка вага, якщо порівнювати з наливною підлогою або підлогою, викладеною плиткою. Дані два варіанти більше підходять для облаштування лоджій. Ще одним приводом для облаштування дерев’яної підлоги на балконі є той фактор, що дерев’яні підлоги тепліше інших в силу низької здатності до теплопровідності. При спорудженні дерев’яної підлоги між плитою основи та покриттям для підлоги створюється повітряна подушка, яка частково компенсує низьку температуру плит основи.
підлога на балконі своїми руками

Вартість ремонтних робіт.

Внутрішнє оздоблення балкона, як і ремонт лоджії, є складним трудомістким процесом. На ціну даного виду робіт впливають побажання власників, а також ступінь складності монтажних робіт.

Вибір підлоги для балкону.

Вибираючи підлогове покриття для балкона, насамперед слід враховувати наявну основу, яка, як правило, буває наступних видів;

  • звичайна залізобетонна плита перекриття, яка має нерівності;
  • рівна плита, яка знаходиться під нахилом;
  • готова стяжка.

Матеріал для влаштування підлоги на балконі повинен відповідати хоча б мінімальним вимогам, які пред’являються до підлогових комерційних покриттів, так як приміщення балкона піддається досить різким перепадам температури і підвищеної вологості. У разі заскленого і обігріваючого балкона покриття підлоги підбирають таке ж, як і для житлового приміщення.
підлога на балкон
Для відкритих балконів найбільш переважаючим матеріалом для покриття вважається кахель або настил з дощок, які обробляються антисептичними засобами. У разі «холодного» скління допустимо використання ламінату вище 32 класу, комерційний лінолеум або забарвлену фанеру.
Якщо бюджетні кошти обмежені, то рекомендується зупинити свій вибір на простому бетонному покритті, недорогій плитці або лінолеумі. Керамічна плитка, укладена на якісно вирівняні поверхні, виглядає найефектніше.

Підлога на балконі початок робіт.

Перед тим як почати роботу, слід звільнити балкон або лоджію від різних предметів, які зазвичай там зберігаються. Далі, необхідно визначити, які саме функції виконуватиме дане приміщення, тобто чи буде облаштовуватися підлога на закритому чи відкритому балконі, і також, скільки коштів планується виділити на ремонтні витрати.

Покрокова підготовка основи підлоги.

підлога на балконі своїми руками

Майстри рекомендують насамперед зробити оцінку рівності основи підлоги. Щоб це зробити, необхідно мати при собі спеціальний рівень. Якщо такого немає, то можна застосувати другий спосіб, наливши невелику кількість води на підлогу і простеживши, чи з’являються калюжки. Якщо вони з’явилися, то це свідчить про те, що рідина стікається в одну сторону, а, отже, підлога на балконі підлягає вирівнюванню.

Підготовка підлоги не займає багато часу. Обробка підлоги звичайною ґрунтовкою при бетонному покритті і антисептиком дерев’яних покриттів забезпечить захист підлоги від різної живності, і вона не покриється згодом цвіллю. Коли поверхня підлоги повністю висохне, тоді можна приступити до подальшої роботи.

Як правило, монтаж підлоги на балконі або лоджії починають з якісно виконаної стяжки. Для нанесення стяжки необхідно мати в наявності декілька маяків, тобто смуг з металу з посиленим спеціальним профілем. Маяки поділяють на кілька частин відповідно до ширини приміщення балкона, розмістивши їх приблизно через кожні шістдесят сантиметрів поперек підстави. Вирівнювання маяків проводиться за допомогою рівня шляхом підкладання під ними шматків оргаліта.
Стяжку на балконі відкритого виду роблять з деяким ухилом від стіни будівлі. Спочатку маяки вирівнюють окремо, а після по довжині приміщення балкона. Заміри не потрібно робити квапливо. Все необхідно виконувати вкрай акуратно, якісно закріплюючи кожен маяк.
Потім за допомогою розчину з цементу і кельми заповнюються місця, де були підкладені для вирівнювання шматки оргаліта, і інші частини, що залишилися від маяків. Суміш буде укріплятися приблизно протягом двох годин, проте, слід бути уважним і не виконувати на балконі ніяких дій. На наступний день верхня частина поверхні підлоги очищається від маяків і надлишків розчину з цементу. Щоб окантувати балконні плити потрібно три металевих куточка, що закріплюються по готовій стяжці.
підлога на відкритому балконі
Влаштування наливної підлоги на балконі передбачає зведення з брусів дерев’яної конструкції, яка необхідна, щоб утримати розчин. Бруси закріплюють біля самої основи уздовж зовнішнього боку перил, а щілини між підлогою і ними замазують. По завершенні робіт створюється специфічна опалубка, яку необхідно видалити.
Для установки підлоги на балконі буде потрібно два мішка сухої суміші, яка потрібна для заливки. Суміш необхідно замішувати до досягнення консистенції як у манної каші. На один мішок спеціалізованої суміші додають близько трьох кілограмів чистого цементу. Попередньо грунтується основу за допомогою грунтовки глибокого проникнення. Приготований розчин виливається і розрівнюється за допомогою кельми. Суміш загладжують за допомогою правила дрібними рухами, які робляють від стіни до краю безпосередньо по ребрах маяків. Для досягнення абсолютно рівної поверхні правило слід притискати міцніше.
На просушку стяжки йде кілька діб. Потім опалубка акуратно знімається, недоліки виправляються за допомогою розчину по краях стяжки.
Наступні всі кроки вже будуть залежати від того, чим планується покривати поверхню підлоги на лоджії або балконі. Для бетонного покриття підлоги буде достатня лише легка поверхнева стяжка і подальше прикріплення по периметру металевих куточків.

Підняття і утеплення підлоги на балконі.

дерев'яна підлога на балконі

При піднятті підлоги на балконі утворюється простір, який, яке можна облаштувати з великою користю, а саме зробити на балконі теплу підлогу за допомогою спеціальних утеплювачів.
Для цього будуть потрібні наступні матеріали й інструменти:

  • дриль або шуруповерт;
  • циркулярна ручна пила, перфоратор, болгарка з диском, ножівка або електричний лобзик;
  • саморізи для дерева розміром 65 міліметрів;
  • дюбель розміром 80 міліметрів;
  • рулетка;
  • олівець;
  • бульбашковий рівень;
  • фанера, ДСП або OSB товщиною 20 міліметрів;
  • дерев’яний брус розмірами 30 × 40 або 40 × 40 міліметрів;
  • пенофол або пінопласт як утеплювач.

Попередньо підняти і утеплити підлогу на балконі можливо і без допомоги відповідних фахівців.

Утеплення і монтаж підлоги на балконі.

Підняття і утеплення підлоги на балконі

За допомогою перфоратора роблять кріплення поперек балкона з чорнового бруса. Потім заміряють ширину приміщення балкона (як правило, в «хрущовках» вона дорівнює 105 сантиметрам), а брус відрізають на один сантиметр менше, щоб робити його укладання без зайвиш зусиль. Дерев’яні вироби слід укладати на підлогу з кроком близько 40 сантиметрів, а потім їх необхідно наскрізь «прикріпити» до підлоги, закріпивши в трьох місцях за допомогою дюбелів.
Слід бути уважним, тому що чим глибше виявляються дюбеля в бетоні, тим міцніше буде триматися брус згодом. Тому рекомендується використання дюбелів, довжина яких 80 міліметрів.
В осередку для утеплення між підлогою і брусом укладають пінопласт товщиною 30 міліметрів. Пінопласт укладають щільно, щоб не утворювалися щілини. Поверх пінопласту розкочується шар пенофолу і обрізається по довжині. Зверху укладається фольга.
До намертво прикрученого нижнього брусу через пенофол прикручується поздовжній брус. Рекомендується починати від стіни і прокладати вироби кожні 25 сантиметрів. Досить для початку просто прикрутити, а потім вже вирівнювати висоту.
Використовуючи бульбашковий рівень, знаходиться найвища точка, від якої згодом доведеться відштовхуватися. Там, де необхідно підняти підлогу, вже вкручені саморізи откручуются і підкладаються дерев’яні або фанерні шматочки відповідної товщини.
Необхідно з рівнем в руках слідувати від вищої точки, по ходу перевіряючи кожен прикручений раніше саморіз уздовж і поперек. При необхідності їх відкручують і підкладають дощечки. По завершенні можна укласти ще один шар пінопласту і пенофолу.
Фахівці рекомендують після підняття підлоги і укладання утеплювачів зробити позначки на стінах балкона з обох сторін безпосередньо посередині бруса.

Гідроізоляція підлоги на балконі.

гідроізоляція підлоги на балконі

На балконі рекомендується проводити гідроізоляцію відкритого типу. Її виконують у відповідності з наступною технологією:

  1. Закладаються шви.
  2. Підлогове покриття очищається і змочується водою.
  3. Підлога обробляється за допомогою проникаючого гідроізолятора.
  4. Потім її ретельно просушують.
  5. Далі, здійснюється зволоження і вторинна обробка за допомогою проникаючої суміші.

Для дуже надійного захисту підлоги зверху проникаючого герметика проводять гідроізоляцію за допомогою фольгованого утеплювача і пінополістиролу.

Тільки виконавши якісну гідроізоляцію можна приступати до монтажу підлоги на лоджії чи балконі.

 Наливна підлога на балконі.

наливна підлога на балконі
Основна перевага наливної підлоги полягає в тому, що термін її експлуатації досить довгий. При її виконанні також слід попередньо підготувати плиту основи балкона або лоджії, зробивши стяжку. Однак на відміну від дерев’яної підлоги замість легкої виконують грунтовну стяжку. Бажано робити напівсуху стяжку. Використовувані матеріали ті ж – цемент і пісок. Після грунтовного просушування стяжки проводиться її грунтовка. При цьому не варто економити на грунтовці, і в разі потреби зробити кілька її шарів, а саме не менше двох. Проробивши останній шар грунтовки, радиться приступати до заливання підлоги не раніше, ніж через добу, так як необхідно, щоб все як слід просохло. Наливна підлога на балконі  – це рідкий розтікаючий матеріали, що утвориться після висихання захисної плівки. Як рекомендують фахівці, її товщина повинна бути не менше 2 міліметрів.
Важливо враховувати, що буває наливніа підлога на балконі декількох видів, отже, необхідно керуватися інструкціями виробників наливної підлоги.

Підлога на балконі з керамічної плитки.

підлога на балконі з керамічної плитки
Провести укладання плитки  на балконі нескладно. Тут також спочатку здійснюється підготовка рівної бетонній поверхні і її грунтовка. При роботі потрібно шпатель-гребінка, плитковий клей і сама плитка. Укладаючи плитку, необхідно слідувати інструкціям, які є на кожній упаковці клею. Покрокова укладання плитки вже розглянута нами в статті “Укладання плитки на підлогу“, яку можна вивчити докладніше при необхідності. Загальний принцип укладання плитки полягає в наступному: на ділянку підлоги на балконі і на плитки наноситься клей, потім плитка акуратно вдавлюється в поверхню підлоги. Плитки необхідно стикувати між собою дуже акуратно. При цьому постійно контролюється горизонтальність поверхні за допомогою рівня.

Висновок.

Такі приміщення будинку, як балкон або лоджія, мають великий потенціал для раціонального використання їх простору. Щоб таке приміщення було функціональним, насамперед необхідно провести монтаж надійного і міцної підлоги. Сьогодні підлога на балконі або лоджії робиться самими різними матеріалами, і така робота не є великою складністю і може бути виконана навіть початківцями майстрами з дотриманням всіх інструкцій і рекомендацій.

Оцініть статтю
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (2 голосів, середній: 2,50 out of 5)
Loading...
Сподобалась стаття? Поділись:

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
повідомляти