РУС. Як побудувати веранд своїми руками ідеї та поради.

Дерев’яна веранда своїми руками.

Навіть саму розкішну квартиру в багатоповерховому міському будинку не можна порівняти зі зручним і функціональним заміським будинком або дачею, які спочатку спроектовані з урахуванням всіх бажань господарів. Властива міському житлу лоджія, навіть близько не стояла з верандою, яка може бути побудована на дачній ділянці. Вона є місцем відпочинку для всіх членів сім’ї, виконуючи роль вітальні в теплі літні дні. У ній можна зберігати заготовки і навіть влаштувати спальні місця для з’явившихся раптово гостей. Веранда може виконувати не тільки чисто утилітарні функції, але і бути об’єктом дизайну.

веранда фото

Які будівельні матеріали будуть потрібні, щоб здійснити будівництво веранди на дачі.

Веранда своїми руками може бути побудована з торця будинку, або близько фасадної стіни. Побудувати веранду зможе будь-яка людина, який має хоча б невеликий досвід будівництва. Щоб побудувати веранду знадобляться:

  1. Дерев’яні лаги для перекриття підлоги. Підійдуть колоди діаметром 15 – 20 см або брус перерізом 150х150 мм.
  2. Плахи для чорнової підлоги, товщиною 35 – 40 мм.
  3. Дерев’яні бруски для каркаса і перекриття стелі перетином 50х100 мм.
  4. Будь-який покрівельний матеріал. Для веранди, прибудованої до будинку необхідно підібрати такий же матеріал, яким закрита покрівля самого будинку або дачі.
  5. Для зведення стовпчастого фундаменту знадобляться: щебінь, цемент, пісок і цеглу.
  6. Цвяхи, скоби, саморізи, анкерні болти.
    Набір стандартних будівельних інструментів.
  7. Вікна та двері, виготовлені на замовлення з дерева або пластика.

Найчастіше веранду прилаштовують до однієї зі стін будинку, так що споруджувати доведеться тільки три стіни.

план будинку з верандою

Конструктивні особливості та розташування веранди.

Веранда не є окремою будовою, тому найчастіше будівництво веранди проводять разом з будинком. Але бувають випадки, коли будівництво веранди здійснюється вже після зведення основного об’єкта. Найчастіше веранду прилаштовують до торця будівлі, де знаходиться вхід в будинок або прямо до фасаду. Окремий випадок будівництво веранди – це коли вхід в неї роблять тільки з будь-якої кімнати. Така конструкція використовується для створення зимового саду.

Всі сучасні типи веранд можна поділити на закриті і відкриті. У закриті веранді простір, яке не зайнятий стінами, склять максимально ширше. У деяких випадках площа скла більше, ніж площа всіх стін. У відкриті веранді є тільки невеликі огорожі і парапети, а стіни відсутні зовсім. При цьому дах тримається на стовпах і балках.

При проектуванні веранди потрібно завжди пам’ятати про правила гармонії. Тобто, матеріали повинні бути такі ж, як і біля будинку, а сама веранда по стилістиці повинна повністю збігатися зі стилем оформлення будівлі. Її розмір теж повинен відповідати розмірам будинку. Не можна поєднувати сайдинг і дерево, або піноблоки з цеглою. Це виглядає дуже непривабливо. По ширині веранда повинна вписуватися в розміри від 2,5 до 3,6 м, а по довжині від 4 до 7 м. Цим правилом можна знехтувати, якщо сама конструкція будинку розроблена для того, щоб він мав велику веранду. Але це, скоріше буде вже тераса.

За формою можна побудувати веранду будь-яку. Найчастіше це квадратні або прямокутні прибудови до будинку. Бувають веранди із закругленими або скошеними кутами, шести- і восьмикутні, що копіюють обриси балкона або взагалі влаштовані навколо всього будинку.

веранда фото

Покрокова інструкція як побудувати веранду.

Розглянемо технологію і порядок будівництва найпростішої закритої дерев’яної веранди на дачі. Передбачимо її розташування у одній зі стін будинку, стовпчастий фундамент і простий односхилий дах. Для її спорудження вистачатиме на довше великих грошових вливань, а також немає необхідності в наймі будівельної техніки.

Перед початком будівництва необхідно ретельно накреслити схему майбутньої будови, намагаючись не пропустити важливі деталі. За схемою виробляємо розрахунок потреби в матеріалах. Головним чином це брус, бруски, дошки і дахове покриття. Так як веранда буде закритою, то варто подбати про замовлення склопакетів. Головне, заздалегідь знати плановані розміри, щоб прорізи для їх монтажу були відповідні.

Як побудувати стовпчастий фундамент для веранди.

Будь-яке будівництво починається з земляних робіт і зведення підстави. Веранда не є винятком. Перш за все, видаляється верхній шар грунту з усієї території, де буде знаходитися веранда. Потім майданчик розмічають за допомогою кілочків і шпагату. Так як найпростіше і дешевше звести стовпчастий тип фундаменту, то визначаємо місця, де будуть зведені стовпчики. Обов’язково вони повинні бути присутніми у всіх кутах.

фундамент для веранди фото

Далі виконуємо роботи в наступному порядку:

  • На відстані 1,5 – 2 м копаємо ями під стовпи на глибину 1 м по всьому периметру веранди, обов’язково починаючи з кутів.
  • На дні одержаних ям споруджуємо гравійно-піщані подушки.
  • Виробляємо гідроізоляцію бітумною мастикою або будь-яким іншим гідроізолюючим матеріалом.
  • Споруджуємо опалубки над ямами висотою 15 см, після чого заливаємо всі ями розчином бетону.
  • На одержаних основах зробимо горизонтальну гідроізоляцію (можна з руберойду) і спорудимо цегляні стовпи. Їх можна зробити і з бетонних блоків з високою щільністю.

Висота стовпів повинна бути нижче висоти підлоги в основному будинку приблизно на 30 см, так як покрівля веранди повинна поміститися під звис даху будинку. Стовпи не обов’язково робити з цегли. Непоганий варіант – металеві профільовані труби або дерев’яні бруси, залиті в нижній частині в бетон. Тільки при їх спорудженні особливої ​​уваги потребує точність їх установки. Стовпи повинні бути абсолютно вертикальними.

веранда креслення

Монтаж дерев’яного каркаса веранди.

Для спорудження каркаса веранди використовують дерев’яні бруски. Насамперед, на поверхню фундаментних стовпчиків роблять обв’язку з бруса 150х150 мм. У неї монтують стійки, які повинні бути строго вертикальними. Їх кріплять до обв’язки саморізами, цвяхами, скобами або за допомогою великих металевих куточків. Стійки в обов’язковому порядку встановлюються на кутах, на всіх стовпчиках, а також в тих місцях, де планується робити двері і вікна.

веранда схема

Зверху по стійках споруджують верхню обв’язку з такого ж бруса. На неї буде монтуватися кроквяна система даху. Вона кріпиться аналогічно з нижньою обв’язкою. Один край кожної крокви кріпиться до горизонтальної балки, розміщеної нижче ската даху будинку, а інший закріплюється на вертикальних стовпах, які примикають до стінки веранди. Всі опори і балка-прогін фіксуються до стіни анкерними болтами.

Спорудження даху і підлоги для веранди.

Зазвичай дах для веранди роблять односхилим і похилий. Так як веранда прибудована до будинку, то горизонтальна покрівля була б «накопичувачем» снігу взимку. Найкраще підібрати той же самий покрівельний матеріал, але якщо придумати цікавий дизайнерський хід, то можна застосувати і зовсім інший.

дах веранди креслення

На укладені крокви, виконані з брусків 50х100 мм, настилають обрешітку з дощок необрізів або брусків. У разі, коли покрівля робиться з рулонних матеріалів або м’якої бітумної черепиці, потрібно влаштовувати суцільні обрешітки з обрізної широкої дошки або фанери. Найлегше самостійно зробити покрівлю з: руберойду, шиферу, профнастилу, металочерепиці, ондулина або м’якої черепиці.

Для виготовлення підлоги на веранді застосовують обрізну дошку, товщина якої повинна бути не менше 30 мм. Дошка кладеться по дерев’яним лагам з бруса 150х150 мм. Для економії можна використовувати поставлені вертикально бруски 50х150 мм. Лаги кріпляться до нижньої обв’язки на відстані 70 – 100 см. Дошки на лаги закріплюють за допомогою саморізів. Увага! Всі конструктивні елементи з дерева повинні бути оброблені антисептичними просоченнями і пофарбовані лакофарбовими сумішами для зовнішніх робіт. Необхідно домогтися того, щоб поверхня підлоги була досить гладкою і рівною. Підлогу покривають лаком, фарбою або будь-яким придатним для зовнішнього застосування декоративним покриттям.

Як здійснюється установка дверей і вікон у веранді.

Перед установкою вікон завжди проводять монтаж підвіконних дощок. Їх встановлюють на висоті 50 – 60 см від підлоги. У деяких проектах вікна роблять від підлоги і до стелі. У цьому випадку вони встановлюються на брусок, закріплений на підлозі. Не слід робити веранду зовсім без вікон, так як в цьому випадку вона не має ніякого сенсу і годиться тільки як комора. При установці готових склопакетів, необхідно врахувати, що краще купувати розсувні їх види. Це дозволить влітку відкрити всі вікна і зробити веранду відкритою. При цьому ніякі стулки не заважатимуть проходу.

Виготовляти підвіконні дошки випливає з плахи товщиною не менше 40 мм. Кріплять їх на опорні каркасні стійки. Частина стіни від підлоги до підвіконня може бути зашита обрізів дошками, щитами з дерева, євровагонки або будь-якими іншими відповідними для цих цілей матеріалами. Потрібно враховувати тільки, щоб вага цього матеріалу була невеликою, щоб уникнути надмірного навантаження на каркас веранди. Обшивають веранду обрізними дошками внахлест, а вагонкою встик.

При сезонному використанні веранди в літній період досить тільки зовнішньої обробки. Якщо ж планується це приміщення зробити для цілорічного використання, то стіни обшивають і з внутрішньої сторони, підкладаючи в проміжок між оздоблювальним матеріалом шар якого-небудь утеплювача і пароізоляційні плівки. У цьому випадку потрібно використовувати повноцінні подвійні або потрійні склопакети, а також утеплювати підлогу і стелю. Крім того, внутрішнє оздоблення веранди несе і декоративну функцію, так як завдяки їй інтер’єр веранди перетворюється настільки, що починає не відрізнятись від інтер’єру будь-якої кімнати.

Вхідні двері у веранду часто є додатковими дверима в цілому в будинок. Тому до їх вибору варто поставитися уважно. Вони повинні бути надійними і презентабельними. Якщо веранда тепла, то до дверей пред’являються ще й вимоги по теплозахисту. Встановити їх можна в будь-якому місці веранди, але бажано, на максимально близькій відстані до вхідних дверей в будинок.

Правильно побудована веранда своїми руками буде радувати своїх господарів можливістю відпочити в потопаючому в сонячних променях приміщенні, захищеному від вітру і опадів.

Оцініть статтю
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (1 голосів, середній: 5,00 out of 5)
Loading...
Сподобалась стаття? Поділись:

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
повідомляти