РУС. Облаштування вітальні, правильне зонування вітальні

Облаштовуємо вітальню.

7 порад щодо зонування і висвітлення.

Щоб грамотно спланувати і правильно висвітлити вітальню, необхідно вирішити, які функції вона повинна буде виконувати: прийом гостей, робоче місце, місце для відпочинку, pop-up їдальня – все це відразу або тільки пару функцій?

Дизайнери радять:

1. Не перестарайтеся в своєму прагненні максимально використовувати кімнату: якщо є місце для шаф, столів і дрібничок, це ще не означає, що вони тут потрібні. Сьогодні, розставляючи меблі та вибираючи аксесуари для вітальні, варто орієнтуватися на англійська назва вітальні – living room, тобто кімната для життя.

2. Вирішіть, як часто ви приймаєте гостей, в якій кількості і як вважаєте за краще розважатися – так з’явиться список речей, без яких у вітальні не обійтися: стелаж для настільних ігор, бар, тумба з програвачем або проектор.

3. Не менш важливо подумати про повсякденному використанні кімнати: якщо тут розташуються книжкові шафи, поруч потрібно передбачити і місце для читання (кушетку або крісло і світильник); якщо у вас немає окремого кабінету – компактне робоче місце і розетку для ноутбука; якщо знаєте, що будете часто дивитися телевізор або фільми на проекторі, – місце для техніки і розетки для неї.

4. Якщо форма кімнат ближче до квадратної, зонування здійснити простіше: широка вітальня легко ділиться на зони (робоче місце, м’який куточок, бібліотека, бар) високим стелажем, диваном і консоллю або, якщо є місце для їдальні, обіднім столом. І навіть якщо ділити квадратну кімнату не хочеться або немає необхідності, вона і так буде затишною.

5. Якщо кімната довга і вузька, а меблі, розставлена ​​вздовж стін, ще більше сплющує простір, ділити можна не обов’язково навпіл: всередині прямокутної кімнати можна відгородити квадратну зону для прийому гостей, поставивши поперек неї низьку тумбу або диван, а третину використовувати як бібліотеку або робочий кабінет.

6. Зонировать можна і за допомогою килимів або шпалер, наприклад, виділивши одну зі стін шпалерами з насиченим малюнком.

7. Освітлення вітальні має гармоніювати з її зонуванням: м’яка група може бути освітлена стельових світильником або торшером з ніжкою-дугою, в місцях для роботи і читання слід передбачити спрямоване світло – торшери або настільні лампи. Якщо вікно в кімнаті невелика, постарайтеся не закривати його важкими шторами і максимально впустити денне світло. Зробити кімнату світлішою допоможуть дзеркала або меблі з дзеркальними фасадами.

Вдалого ремонту!

Оцініть статтю
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (2 голосів, середній: 3,50 out of 5)
Loading...
Сподобалась стаття? Поділись:

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
повідомляти