РУС. Підвісна стеля з вагонки фото та монтаж стелі з вагонки.

Стеля з вагонки своїми руками.

Стеля з вагонки робимо її своїми руками.

Багато людей для обробки свого будинку все частіше використовують пластик, гіпсокартон та інші подібні матеріали. Цим вже нікого не здивуєш, та й повторюватися за більшістю теж не хочеться. Тому вибір звужується до використання натуральних матеріалів. Але ціна натурального дерева деколи дуже перевищує бюджет, виділений на ремонт. В такому випадку виникає думка про те, що стеля з вагонки хороший варіант.

стеля з вагонки

Особливості роботи з вагонкою.

Якщо ви вирішили зробити стелі з вагонки, для початку варто ознайомитися з усіма його тонкощами і нюансами роботи:

  • Перш за все необхідно згадати стеля з вагонки ціна дешева. Адже, як відомо, натуральне дерево не кожному по кишені. А вагонка в такому випадку здатна стати чудовою альтернативою.
  • Простота в догляді – ще один вагомий плюс.
  • Як обшити стелю вагонкою буде нескладно навіть новачкові. Монтаж стелі з пластикової вагонки у вас вийде самостійно. Крім того, за короткий час ним можна обшити досить велику площу.
  • Вагонка – прекрасний матеріал для оформлення приватних будинків. Її в деякій мірі можна навіть назвати «класичним» матеріалом, який ніколи не вийде з моди. Стеля з вагонки буде надавати приміщенню теплоту, затишок і гармонію.
  • На відміну від інших матеріалів, після монтажу не потрібно виконувати додаткову складну декоративну обробку, наприклад, обклеювати шпалерами або фарбувати. Досить покрити її морилкою або лаком, щоб надати завершений вигляд.
  • У потолок з вагонки, ви зможете заховати від очей всі комунікації, а також вмонтувати в нього освітлювальні прилади.
  • Якщо потрібно, між основним покриттям і вагонкою можна прокласти утеплюючий або звукоізоляційний шар. Крім того, навіть без додаткового шару вагонка є прекрасним ізолятором звукових коливань всередині приміщення.
  • Стеля з вагонки створює дуже затишну обстановку в інтер’єрі, а також регулює мікроклімат приміщення. Якщо вибрати стелі з дерев’яної вагонки сосни, в кімнаті завжди буде стояти приємний хвойний аромат.

стелі з дерев'яної вагонки

Однак на тлі всіх переваг не потрібно забувати про можливі мінуси стелі з дерев’яної вагонки. Так, будьте готові до того, що подібна обшивка обов’язково «з’їсть» частину висоти приміщення. Звичайно, і будь-який інший подібний матеріал теж буде відображатися на висоті кімнати. Крім цього, стійкість до горіння і займання у цього матеріалу трохи нижче, ніж у гіпсокартону. Але, з іншого боку, вона набагато вище, ніж у виробах із пластику. Не рекомендується використовувати потолок з дерев’яної вагонки у вологих приміщеннях. Навіть якщо ви покриєте її декількома шарами водостійкого лаку, це зовсім не буде служити гарантією безпечності тривалий час. Під впливом води цей матеріал може набухати, потім – зсихатися. В результаті можуть з’явитися різні грибки або цвіль.

Види вагонки.

Здавалося б, чим одна вагонка може відрізнятися від іншого? Однак відмінності є, і саме про них ми поговоримо далі.

За формою і розмірами:

  • Тонка.
  • Товста.
  • Широка.
  • Вузька.
  • З імітацією закругленої колоди.

По класах і сортами:

  • Найкращою (і найбільш дорогою) вважається вагонка екстра-класу. Це дуже якісний матеріал, який виглядає ефектно і презентабельно. Завдяки рівномірній колірній палітрі можна створити ідеальне полотно з таких рейок. Обробка спеціальними засобами ще на етапі виробництва дозволяє служити цьому матеріалу більше двадцяти років, не наражаючись цвілі і грибків. Має ідеально гладку поверхню. Має підвищену міцність, практично не деформується і не всідається, не розтріскується.
  • Клас А. Характеризується невеликою наявністю сучків. Вибираючи таку вагонку для стелі з дерев’яної вагонки, обов’язково звертайте увагу на їх форму і колір. У цьому класі не допускається наявність темних сучків або запилів.
  • Клас В. На деяких панелях цього сорту можуть зустрічатися темнуваті сучки і серцевини.
  • Клас С. У такій вагонці можна зустріти сучки, які випали, смоляні кишеньки або навіть невеликі тріщини. Але вони не повинні виходити на крайку або торець рейки.

Найчастіше для виготовлення такого будівельного матеріалу використовується деревина листяних або хвойних порід. Для обробки стелі можна вибрати кедрову, дубову, ясеневу, соснову або березову вагонку. Стеля з вагонки такої виглядатиме дуже сучасно.

Монтаж стелі з вагонки

Монтаж стелі з вагонки нітрохи не складніше, ніж працювати з іншими фальш-стелями. Спочатку потрібно виконати каркас, а потім на нього пришити матеріал.

Для початку необхідно визначитися з дизайном майбутньої стелі. Якщо ви є новачком в цій справі, можливо, краще зупинитися на класичному варіанті (горизонтальному, або вертикальному укладанні). Але якщо у вас є хоча б трохи досвіду і навичок, можна спробувати розробити власний унікальний дизайн. Простіше кажучи, можна придумати незвичайні конструкції, в яких рейки будуть закладатися в різних напрямках. Цим можна домогтися дуже цікавого і оригінального ефекту. Як варіант – підвісна стеля з вагонки багаторівнева конструкція або використовувати кілька відтінків основного матеріалу. Достатньо лише підключити фантазію до роботи!

стеля з вагонки фото

Після розробки дизайну схему необхідно перенести на стелю. Виконуємо це кольоровою крейдою або спеціальним маркером. Потім за схемою закріплюється каркас. В якості основи можна використовувати дерев’яні рейки, рейки самої вагонки або металевий профіль. Напевно після того як купити вагонку ви помітили на кількох дошках дефекти. Пустіть їх на каркас. Якщо все рейки ідеальної якості, можна додатково докупити більш дешевого матеріалу. Недорогі панелі навряд, чи проходили обробку антисептиками і засобами, що захищають від займання. Тому потрібно додатково докупити такі матеріали і заздалегідь обробити дошки для каркаса. Це допоможе вберегти дорогу вагонку від мікроорганізмів, цвілі і грибків.

Якщо ви хочете між підставою і вагонкою застелити утеплювач або звукоізоляцію, а висоти не вистачає, встановіть невеликі дерев’яні бобишки. Завдяки їм можна збільшити висоту на кілька сантиметрів.

Рейки каркаса обов’язково розташовуються під прямим кутом до рейок основного матеріалу. Найкраще дотримуватися відстані в 30-50 см між каркасними рейками, щоб надалі уникнути провисання.

Дуже часто можна зустріти поширену помилку: коли здійснений монтаж стелі з вагонки.

Через якийсь час починають вилазити частково не пофарбовані панелі. Це пояснюється деформацією матеріалу від вологості і перепадів температури. Тому краще фарбувати всі рейки заздалегідь, обов’язково давши їм добре просохнути. І тільки після того, як здійснили остаточний монтаж стелі з вагонки, слід по всьому полотну пройтися прозорим фінішним лаком.

Монтаж стелі з вагонки проводиться за допомогою цвяхів 2-3 см, які забиваються в шпунт. Після цього можна позбутися від головки цвяха. Гребінь нової рейки монтуємо в шпунт попередньої панелі. Так чинимо з усіма залишившимися панелями. Між стіною і полотном стелі необхідно залишити зазор 3-5 см по всьому периметру. Далі він закриється плінтусом. Якщо бажаєте, після цього можна додатково встановити фальш-балки. Наносимо фінішний шар лаку.

 

Якщо кожна рейка закріплюється за допомогою саморізів, найкраще попередньо зробити для них отвори. Інакше матеріал може надколоти, після чого його не можна буде використовувати.

монтаж стелі з вагонки

Зверніть увагу! Плінтус слід закріплювати не на рейках вагонки, а на самій стіні. Інакше він через час теж буде «ходити» разом з полотном стелі. Монтаж плінтуса можна проводити на рідкі цвяхи, клей, саморізи або спеціальні кліпси.

Монтаж стелі з пластикової вагонки.

Пластикова вагонка теж може реагувати на перепади температури, але, зрозуміло, не так сильно, як дерев’яна. Тому потрібно залишати по периметру зазори в 3-5 см між стіною і основним матеріалом. Також перед безпосереднім монтажем панелей потрібно встановити П-подібний паз, в якому будуть заховані торці панелей. Найчастіше, такий паз складається з деталей у вигляді літери «Г». Одну з них встановлюють перед початком робіт, другу «закривають» після монтажу всіх панелей.

монтаж стелі з пластикової вагонки

Догляд за вагонкою

Ми вже говорили про те, що стеля з вагонки не особливо любить контакт з водою. Щоб максимально продовжити термін її служби, необхідно виконувати сухе прибирання за допомогою пилососа або сухих ганчірок. Навіть якщо ви придбали досить дорогу вагонку, періодично її все ж таки доведеться покривати спеціальними засобами, які будуть захищати її від горіння і цвілі з грибками.

Оцініть статтю
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (1 голосів, середній: 5,00 out of 5)
Loading...
Сподобалась стаття? Поділись:

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
повідомляти