РУС. Вибираємо викрутку з урахуванням шліцьової частини і рукоятки

Як влаштована сучасна викрутка

Історія виникнення викрутки не так проста, як здається. Винайшовши гвинт для з’єднання різних деталей, людина стала активно думати про зручний спосіб його закручування. Щоб схопитися за ковану прямокутну або квадратну голівку, використовували саморобні шестигранники, торцеві і накидні ключі. Це тривало протягом багатьох років, поки один геній не здогадався зробити в капелюшку гвинта паз, який отримав назву – шліц. У нього можна було вставляти прообраз сучасної викрутки і з великою зручністю закручувати кріпильний виріб з різьбою. Згодом значно модернізувалася конструкція інструменту. З’явилася зручна ручка і різноманіття видів шліцьовій частини. До них відносяться хрестоподібний, шестигранний зовнішній і внутрішній, прямий, з профільованою зірочкою і багато інших. Сьогодні в будь-якому магазині можна купити набір викруток, в якому знайдеться відповідний інструмент для роботи з будь-якими гвинтами.

викрутка

Чому хрестоподібний шліц зробив справжню революцію? З ним викрутка більш надійно фіксується на гвинті. При правильній роботі практично виключена ймовірність зриву шліца, тому на кріпленні чи не з’явиться задирок і не пошкодиться антикорозійне покриття металу. Та й площа робочого контакту в хрестоподібно профілі значно більше. Для відкручування рідко використовуваних і нестандартних гвинтів потрібно купити набір торцевих головок, які надягають на кінець викрутки. Також особливий технічний сенс має довжина металевого стержня вироби. У будівельних і домашніх ремонтних роботах використовують викрутки середніх габаритів, а для машинобудування будуть потрібні подовжені варіанти, щоб дотягнутися до кріплення в важкодоступному місці мотора, верстата або іншого обладнання. Де купити слюсарний інструмент спеціального призначення і нестандартних розмірів? Звертайтеся в популярні інтернет-магазини.

Важливе значення має форма ручки. Вона повинна бути такою, щоб рука не зринала під час роботи. Поверхня торця ручки обробляють до гладкого стану, щоб вона не натирала долоню. Щоб дізнатися наскільки хороший матеріал і зручна форма, досить взяти викрутку в руку і подивитися, як вона в ній лежить. При виборі вироби обов’язково враховують якість металу, з якого виготовлений стрижень і шліцьова частина. Бажано, щоб він був термооброблений або «загартований». Якщо залізо не піддали температурного впливу, то шліц буде занадто м’яким і швидко зымнеться при загвинчування гвинта.

Оцініть статтю
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (1 голосів, середній: 5,00 out of 5)
Loading...
Сподобалась стаття? Поділись:

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
повідомляти