РУС. Рекомендації по зовнішній обробці деревини антисептичним просоченням

Рекомендації по зовнішній обробці деревини антисептичним просоченням

Для довговічності домобудівництва розроблені спеціальні заходи, націлені на зменшення впливу на них вологи – створення грамотної вентиляційної системи, відмосток і дренажів. Всі конструкції повинні виготовлятися виключно з якісного, чудово висушеного лісу. Через достатню пористість деревина здатна поглинати вологу в ході споруди або вже при експлуатації, тому простого сушіння не завжди достатньо. Одним з результативних методів захисту дерева є його обробка різними спеціальними антисептичними засобами з особливими хімічними речовинами, згубними для різного роду шкідливих бактерій.

Види і властивості антисептиків для дерева

Антисептики – це склади у вигляді спеціальних просочень, призначених для знезараження дерева, знищення всіляких бактерій і перешкоджання їх виникненню і розмноженню. Також існують препарати, службовці для захисту від вогню. Для значного збільшення терміну служби дерев’яних конструкцій використовують просочення по дереву для зовнішніх робіт. Є маса засобів антисептичних впливів. Розрізняють види просочення для деревини по складам, способам нанесення і напрямками їх дій:

  • Водорозчинні. Застосовують тільки для дерев’яних виробів, в подальшому не піддаються впливам вологи. Склад повинен добре висохнути, а для ефективного захисту поверхня покрита водонепроникними засобами.
  • Масляні. Абсолютно вологостійкі, але мають характерний запах, що виключає використання для внутрішніх робіт. Абсолютно не бояться води, але легко займисті.
  • Органічні. Через низку недоліків застосовують рідко. Матеріали мають такі властивості, як висока токсичність і низька адгезія. Зазвичай віддають перевагу для зовнішнього використання.
  • Комбіновані або антипірени. Мають поєднанням властивостей різних антисептиків. Не піддаються паразитам, грибкам, цвілі і горінню.

Як вибрати просочення

Для підбору сприятливої ​​за якістю просочення, потрібно враховувати чинники пористості і щільності, їх здатності поглинання і породи деревини. Породи поділяють на стійкі, середньо стійкі і мало стійкі, що характеризують надійність, міцність і довговічність, а також стійкість до процесу гниття. За здатністю просочування поділяють на легко просочувані, з помірною здатністю просочування і важко просочувані.

Особливості обробки

Для довговічності і ефективності обробки, потрібно запам’ятати і виконати кілька важливих правил за технологією обробки:

  1. Оброблювана поверхня деревини обов’язково повинна бути суха і чиста. Очистити від бруду і непотрібних елементів за допомогою металевого скребка, відшліфувати і пройтися розчинником.
  2. Антисептик наносять пензлем, валиком або фарборозпилювачем. Відразу просочення потрібно наносити на торці і важкодоступні місця, а також на ділянки з найбільшою вразливістю. Потім на площину що залишилася, фарбуючи рівномірним шаром.
  3. Обробку проводити від 2 до 3-4 шарів, детальна інформація знаходиться в інструкції, обраної вами просочення.
  4. Далі деревина повинна висохнути протягом 2-3 днів природним шляхом, після цього вона готова до використання.
Оцініть статтю
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (1 голосів, середній: 4,00 out of 5)
Loading...
Сподобалась стаття? Поділись:

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
повідомляти