Особливості підбору і типології джерел безперебійного живлення
Проблеми з енергомережею можуть коштувати вам згорілого обладнання. Крім самої вартості пристрою, ви ризикуєте втратити важливі для вас дані, які зберігаються на ньому. Уникнути цього допоможе джерело безперебійного живлення. Витратившись один раз, ви убезпечите себе від образливих і непотрібних витрат в майбутньому. Існує кілька основних параметрів ДБЖ, що впливають на його вартість, структуру і габарити.
Cпоживана потужність
При виборі UPS необхідно керуватися максимальною потужністю вашої апаратури, яка буде підключатися через нього. Якщо ваша система бере з мережі тільки 500 Вт, немає сенсу переплачувати і купувати бесперебійник на 1.5 кВт. Достатньо невеликого перекриття по потужності, щоб не хвилюватися за проблеми мережі. З іншого боку, брати апарат з потужністю, меншою, ніж підключене навантаження, не має сенсу. Він не зможе підтримувати роботу всіх пристроїв і вимкнеться.
Рекомендується забезпечувати запас по потужності в розмірі 20 – 30% від навантаження. Це дозволить вам при необхідності розширити або змінити список підключеного обладнання.
Джерело безперебійного живлення підвищеної потужності може знадобитися для обслуговування серверних груп. Його габарити і вага істотно відрізняються від апаратів для домашнього використання.
Поширені топології
Залежно від особливостей роботи ДБЖ поділяють на такі групи:
- Резервний. Стандартний пристрій, що працює за принципом пасивної фільтрації. Завдяки цьому прибираються перешкоди і пікові високовольтні імпульси. Якщо напруга мережі виходить за допустимі рамки, то все підключене устаткування переходить на роботу від джерела безперебійного живлення,
- Лінійно-інтерактивний. Апарат додатково обладнується системою стабілізації вхідної напруги. Найбільш придатний для використання вдома або в невеликому офісі. На відміну від резервного ДБЖ, даний бесперебійник має довший термін служби. При коливанні напруги не потрібно постійне перемикання на автономне живлення. Залежно від форми вихідного сигналу поділяються на синусоїдальний і трапецеїдальний UPS;
- З подвійним перетворенням напруги. Виробляються для найбільш складних завдань – забезпечення роботи серверних, вузлів зв’язку та дата центрів. Мають найвищим показником надійності, в порівнянні з іншими типологіями. Вхідний струм перетвориться в змінний. Далі, що входить в структуру апарату інвертор перетворює його назад в постійний. В цьому випадку перепади по напрузі становлять не більше 1%, а автономна робота досягає більше доби.
Висновок
Всі розглянуті бесперебійники володіють своїми плюсами і мінусами. Вибирати рекомендується, спираючись на завдання, яке повинно вирішувати обладнання. Перед покупкою варто проаналізувати всі елементи вашої системи і можливості її розширення в майбутньому. Грунтуючись на цих даних, можна буде зробити вибір на користь певної моделі ДБЖ.
Leave a Reply