РУС. Підлога на кухні, комбінована, тепла та інші їх переваги та недоліки.

Підлога на кухні, види та влаштування своїми руками.

Ремонт кухні можна по праву називати одним з найбільш важким, тому багато хто воліє довірити його виконання професійним робітникам. Хоча з усіма складнощами можна впоратися і своїми силами, не залучаючи до ремонту сторонніх осіб. Недолік професійного досвіду можна заповнити вивченням відповідних матеріалів і переглядом навчальних відеороликів. Є найбільш значущим чинником успішного ремонту досвід напрацюється буквально в процесі ремонтних робіт. Ретельно зваживши всі мінуси і плюси виконання ремонту своїми руками, потрібно в першу чергу визначити послідовність етапів, щоб не доводилося все переробляти або повертатися до недоробленого.
підлога на кухні своїми руками
Кухня служить для мешканців особливим приміщенням для проведення ремонтних робіт, до яких слід підходити, враховуючи їх призначення і специфіки. При цьому особлива увага приділяється захисту від холоду і гідроізоляції. Саме такі параметри потрібно враховувати, коли робиться, наприклад, самостійний ремонт кухонної підлоги. Кухня є самим технологічним приміщенням квартири, тому особливо високі вимоги пред’являються до підлогового матеріалу кухні. Адже підлоги на кухні найбільше схильні до різного роду негативних впливів. Така поверхня повинна бути міцною і стійкою до різних видів навантаження, впливів хімічних речовин і іншим явища. Кухонна підлога вважається особливою сферою ремонту, і вибір матеріалів для підлогового покриття повинен бути ретельним з дотриманням всіх вимог і численних факторів.

Підлога на кухні повинна бути не просто красивою і безпечною, але і досить зносостійкою. Найбільш поширені покриття підлоги, які використовуються для кухонного приміщення, – це лінолеум, ламінат і кахельна плита. Кожен з них має свої достоїнства і недоліками.

Вимоги до кухонної підлоги.

Укладаючи підлогове покриття своїми руками, важливо звернути увагу на певні вимоги, серед яких можна виділити основні:

  • Ступінь стійкості до зношування, оскільки кухонні підлоги піддаються постійним сильним навантаженням. Деякі мешканці взагалі проводять на кухні більшу частину часу знаходження в будинку. Таким чином, на кухні спостерігається прохідність більше, ніж в інших приміщеннях будинку.
  • Простий швидкий монтаж підлогового покриття, що не займає багато часу і не вимагає дорогих інструментів і обладнання.
  • Ступінь стійкості до вологи. Дана умова є необхідною, оскільки на кухні всі поверхні піддаються впливу, пари, води іншого.
  • Ступінь стійкості до кислот, жиру, плям і та хімічних речовин. Підлога на кухні потребує частого миття, застосовуючи агресивні миючі засоби. З огляду на це, покриття необхідно робити максимально стійким, яке не буде при експлуатації втрачати свій колір, вигоряти і не втратить свого красивого зовнішнього вигляду.
  • Естетичність матеріалу.
  • Ударостійкість покриття.

Дерев’яна підлога на кухні переваги та складності

дерев'яна підлога на кухніЧудово виглядають кухонні підлоги, виготовлені з натуральної деревини: з паркету або масивної дошки, просоченої маслом. Матеріал дерева сам по собі має міцність і стійкість до різних типів впливу. Але питання полягає в тому, наскільки деревина прийнятна для кухонних підлог. Це пов’язано з тим, що на підлогове покриття припадають найсильніші навантаження, адже на нього проливається вода, потрапляють бризки масла і жиру. Для того, щоб уникнути псування підлогового покриття, деревину необхідно обробити за допомогою спеціальних складів, які допоможуть запобігти набухання дерев’яних дощок. З цією метою найкраще застосовувати листяні породи дерева, які вважаються самими стійкими і твердими, проте, коштують вони теж недешево.

Крім цього, дерев’яна підлога на кухні, особливо, виготовлена своїми руками, потребує особливо ретельного догляду, регулярного огляду, а також в акуратного прибирання. Якщо на підлогу пролилася вода, то її слід відразу ж витерти, теж стосується і бризгів жиру або масла. Потрібно не допускати, щоб кроки від їжі та інші відходи скупчилися в щілинах між оздоблювальними елементами. Також рекомендується не упускати на дерев’яну підлогу важкі і гострі предмети, оскільки вони залишать на підлозі сліди, що не підлягає ремонту.

Пробкова підлога на кухні.

пробкова підлога на кухні
Сьогодні досить популярною стало укладання коркового покриття на підлогу своїми руками. У такого підлогового покриття є безліч переваг. Наприклад, матеріал пробки не розбухає, не піддається гниттю, має стійкість до вологи, її легко чистити. До того ж пробкова підлога на кухні не потребує додаткового утеплення підлог, оскільки натуральна пробка сама по собі вже тепла. На поверхні такої підлоги не накопичується пил, і вони не будуть деформуватися, якщо на них впустити важкі предмети, хоча можна випадково порізати пробку ножем . Сліди можуть також залишатися, якщо впаде гарячий предмет, тому рекомендується настилати таку підлога здебільшого в обідній зоні. На верхній частині коркової плитки дуже часто наноситься імітація цінної породи деревини, надаючи кухонній підлозі ще більш привабливий вигляд. Подібно іншим матеріалам у пробкових підлог є і певні недоліки, серед яких такі:

  • досить висока вартість коркового матеріалу;
  • якщо ушкодилася одна плитка, то доводиться не тільки знімати плитку повністю, але також зачистити ділянку, де буде наклеюватися нова;
  • впавпавший ніж може залишити на коркової плитці злив, також як, наприклад, тліюча сигарета.

Кухонна підлога на кухні з покриттям з натуральної плитки

підлога на кухні
Найбільш затребуваним матеріалом для покриття підлоги на кухні вважається керамічна плитка. Вона є оптимальним варіантом, оскільки володіє твердістю, міцністю і стійкістю до різних абразивів, хімічним покриттям, краплях гарячого жиру і інших предметів. Керамічна плитка на кухонній підлозі робить її дуже привабливою, до того ж її легко мити. Більшість фахівців рекомендують при виборі покриття для підлоги віддати перевагу саме керамічній плитці, незважаючи на те, що коштує вона відносно дорого.

Таке покриття має трохи недоліків, серед яких основним є те, що не рекомендується упускати на неї масивні і важкі предмети, які можуть утворити на ній тріщини.

Підлогове кухонне покриття з ламінату.

На кухні популярно також застосування ламінату, однак, варто враховувати, що він досить чутливий до вологи, хоч, як мене запевняли зворотнє виробники. Так, є деякі види ламінату, які стійкі до впливу хімічних речовин, краплів гарячого жиру і навіть до тліючої сигарети. Але при цьому не варто упускати на підлогу з ламінату важкі предмети. На такій підлозі може залишити некрасиві подряпини також кухонні меблі, які згодом буде досить складно усунути. ламінат найкраще настилати в обідній зоні, а для робочої зоні використовувати керамічну плитку.

Підлоги покриття з лінолеуму для кухні.

При самостійному укладанні підлога на кухні будь-якого покриття, найчастіше перевагу віддають лінолеуму. Багато хто вважає, що це не дуже надійний, непривабливий і горбистий матеріал для підлоги. Однак, завдяки сучасним технологіям лінолеум виробляється в якості, яка не поступається багатьом видам альтернативних покриттів.
Лінолеум відрізняють такі якості, як гігієнічність, зносостійкість, невисока вартість і легкість монтажу. Влаштування такої підлоги є практично доступне для кожного. Лінолеум досить легко чистити, а синтетичні види покриття є несприйнятливими воді. Якщо зупинити вибір на не дешевому варіанті, то можна не боятися кидати на підлогу гострі або важкі предмети. Поверхні також не зашкодять розпечені краплі жиру. Але навіть на дорогому і якісному лінолеумі можна допускати скупчення калюжі, пролиту воду відразу ж необхідно витерти, інакше це може сильно деформувати матеріал.
З привабливих плюсів лінолеуму можна виділити можливість імітації практично будь-яких типів матеріалів. Кухонна підлога з лінолеуму може мати вигляд коркового покриття, натурального дерева, граніту або мармуру, керамічної плитки або паркету.
Здійснювати монтаж лінолеуму дуже просто, і з цим впораються навіть початківці будівельники При цьому поверхню підлоги ретельно очищають від сміття і бруду, так як лінолеум дуже тонкий, а будь-які дефекти будуть заважати під час ходьби по покриттю. Потім лінолеум просто розгортають по поверхні підлоги і кріплять за допомогою холодного зварювання, а саме спеціальним полімерним клеєм для лінолеуму.
Плитки ПВХ, можна сказати схожі з лінолеумом, але проводити їх монтаж ще простіше. При цьому з виворітної поверхні знімають захисну плівку, а саму плитку просто приклеюють до поверхні основи руками без застосування будь-яких спеціальних інструментів. Після монтажу шви таких плиток для подальшої експлуатації потрібно обробити за допомогою спеціального герметика, щоб матеріал не пошкодився від надлишку вологи.
лінолеум на кухні
Покриття підлог з ковроліну на кухні.

Укладаючи підлогу на кухні своїми руками, багато хто цікавиться, чи припустимо настилати на кухні ковролін. Багато фахівців рекомендують не укладати таке покриття в кухонному приміщенні, оскільки це буде невдалим і непрактичним рішенням. На кухні потрібна така підлога, яку можна буде швидко і легко чистити від різних крихт і від слідів жиру, а також інших наслідків готування і прийому їжі. Такий матеріал, як ковролін, не зможе забезпечити цього, в результаті практично не вийде зчистити з його поверхні жирові плями. Його допустимо настилати тільки для обідньої зони, та й то, це буде не найзручнішим рішенням для кухні, особливо якщо враховувати наявність широкого асортименту альтернативних матеріалів, які представлені на будівельному ринку.

Комбінована підлога на кухні.

Комбінована підлога на кухні є поєднанням декількох різних матеріалів, що, в свою чергу, надає підлогам надійність і привабливий зовнішній вигляд. Найбільш оптимальний варіант комбінованої підлоги – це застосування для робочої зони кахельної плитки, а для іншої частини, в якій розташований обідній стіл, кухні – дерев’яну підлога або ламінат.
Укладаючи таке покриття, слід враховувати наступні фактори:

  • сумісність матеріалів по стилю і кольору;
  • однакова товщина різних покриттів, оскільки стики і переходи не повинні бути грубими і сильно відрізнятися.

Не рекомендовані для укладання на кухні матеріали.

Деякі лже-фахівці та «умільці» пропонують виконати ремонт підлоги на кухні, уклавши на нього ковролін або інші м’які матеріали, які можна в зустріти в великому асортименті на будівельному ринку. Але знаючі досвідчені професіонали категорично виключають використання таких матеріалів для кухонного приміщення. Адже кухня сама по собі є приміщенням з підвищеним ступенем вологості. Тому всі предмети на кухні повинні строго відповідати відповідним вимогам по вологостійкості. Виводити плями з ковроліну або килима вельми важко.
До цієї ж забороненою категорії матеріалів для кухні можна віднести також паркет. Незалежно від того, яким лаком він буде покритий, і наскільки міцними будуть його дощечки, так чи інакше, через 2-3 роки паркетна підлога на кухні буде пошкоджена і не буде радувати мешканців. Якщо до цього ще й додати тріск і скрип від руху по ньому, то кухня почне нагадувати стару хатинку, в якій неприємно буде проводити час. Але цього не можна сказати про укладання на кухні паркетної дошки, яка буде цілком прийнятна для кухонного приміщення.
Такий матеріал, як ламінат, краще залишити для залу, спальні або передпокою. Хоча деякі і ризикують, використовуючи ламінат для кухні. Але, так чи інакше, що б не стверджували виробники про вологостійкості ламінату, з часом мешканці самі стануть свідками того, як під впливом вологи плівка ламінату почне розповзатися або ж який-небудь упущений гарячий предмет залишить «опік» на поверхні підлоги, який нічим не вийде прибрати.

Процес видалення старого підлогового покриття і очищення простору.

Варіанти влаштування підлоги на кухні своїми руками
Перед тим, як влаштувати нову підлогу, в більшості випадків потрібно винести з кухонного приміщення техніку, меблі та повністю очистити кімнати. Старе зношене покриття підлягає демонтажу. Якщо під покриттям покладений шар з фанери то його слід перевірити на міцність. Така підлога ідеально підійде для лінолеуму, але ніяк не для плитки, для якої необхідна нова рівна стяжка.
У будь-якому випадку необхідно вирішувати, які саме підлоги будуть покладені на кухні, щоб згодом виходити в діях від цього фактора. Основу найкраще повністю очистити до стяжки або навіть аж до бетону, якщо наявна стяжка недостатньо рівна, а в більшості будинків саме так і буває.
В цілому процес усунення старого підлогового покриття полягає в наступному:

  1. виноситься вся техніка і меблі;
  2. видаляються плінтуса, при цьому якщо купувалися нові, то використані можна викинути;
  3. видаляється підлогове покриття При цьому плитку видаляють шляхом механічного руйнування або вирізують по контуру швів, використовуючи спеціальний інструмент);
  4. лінолеум або ковролін, якщо вирішено застосувати його на кухні, скачують в рулон, заздалегідь видаливши всі кріплення в підлозі (наприклад, якщо є скоби, цвяхи та інше);
  5. паркет і ламінат розбирають і складують (якщо вони вже не потрібні, то їх можна ламати);
  6. проводять очищення поверхні підлоги від старої стяжки, яка, як правило, буває нерівною.
Процес вирівнювання підлоги на кухні.

Для того, щоб нова підлога радувала мешканців, не створюючи проблем, її основу обов’язково потрібно вирівняти. Особливо це критично для укладання лінолеуму, оскільки він повністю повторить фактуру тієї поверхні, на яку буде покладений.
Для вирівнювання підлоги, потрібно виконати напівсуху стяжку за допомогою спеціального розчину. Його можна придбати практично в будь-якому будівельному магазині. Встановлюючи спеціальні рейки однакової висоти, рівень підлоги необхідно довести до висоти поставлених рейок. Їх можна залишити в якості додаткового армування елемента.
На такій основіі дуже легко можна зробити рідку наливну підлогу, яка вирівнюється в приміщенні самостійно. Вона застигає протягом 5-10 днів, в залежності від фірми виробника і виду матеріалу. В результаті можна отримати абсолютно рівну підлогу, яка придатна для укладання будь-якого покриття.
Для укладання лінолеуму існує також і альтернативний метод. Після того, як влаштована гідроізоляція наплавляючими або рулонними матеріалами, необхідно настелити на підлогу рейки невеликого розміру, на які будуть укладатися листи фанери. Фанера також може бути покладена на бетонні стовпчики або цеглу з кроком по 20 сантиметрів.
Стовпчики з бетону потрібно вирівняти по маячкам, які відміряються за допомогою рівня. Фанеру після цього вдасться укласти практично ідеально рівно. На таку поверхню впевнено можна настелити лінолеум, закріплюючи його на кінцях будівельними скобами або цвяхами з широкими капелюшками. Конструкцію можна декорувати, використовуючи плінтуси.

Тепла підлога на кухні.

тепла підлога на кухні

При влаштуванні теплої підлоги на кухні важливо дотримуватися правил пожежної безпеки, а також забезпечити повну теплоізоляцію і гідроізоляції підлог. Гідроізоляцію підлоги, як правило, роблять спеціальними матеріалами – обмазувальних, наливними і плівковими. Вони продаються в більшості будівельних магазинів.
Далі здійснюється теплоізоляція підлоги. Теплоізоляцію необхідно проводити з використанням фольгованого рулонного утеплювача, укладаючи до теплої підлоги фольгованою стороною. При використанні електричних теплих підлог слід продумати розташування розетки, розмістивши її максимально далеко від джерел можливої небезпеки, наприклад, від холодильника, який іноді протікає, раковини і плити.
Зрозуміло, краще довірити установку теплої підлоги вмілим професіоналам.

Правильне розташування підлогового покриття.

Настелити лінолеум на підлогу здатний практично будь-який, хто має більш-менш непоганий окомір, вміє користуватися ручкою, канцелярським ножем, рулеткою і лінійкою. При цьому заміривши відстань між стінами в обох напрямках, необхідно придбати цілісний шматок лінолеуму, попросивши у продавців відрізати його відповідно заміряних розмірах безпосередньо в магазині. Якщо буде розбіжність в 1-2 сантиметри, то його легко можна буде приховати за допомогою плінтусів, однак, буде краще, якщо розміри будуть точними. Якщо лінолеум відрізається своїми руками, то потрібно працювати новим гострим канцелярським ножем, закликавши до допомоги напарника.
Ніколи не можна укладати лінолеум безпосередньо на стяжку. Насамперед настилають тонким шаром фанеру або будь-які інші деревні плити. Вони будуть згладжувати всі нерівності і зроблять підлогу з лінолеуму рівніше. До того ж, фанера припинить прорив лінолеуму від випадково впавшого важкого предмета.

Для влаштування підлог з плитки потрібна майстерність і вправність, тому не слід братися за ремонт кухонної підлоги самостійно, якщо немає відповідного досвіду, а також комплекту необхідних інструментів або обладнань (наприклад простий плиткоріз або болгарка зі спеціальною насадкою). В такому випадку краще звернутися до фахівців, а самому проконтролювати, наскільки якісно вони працюють. Плитку укладають на простий плитковий клей, вирівнюючи її за допомогою рівня.

Завершальні роботи.

підлога на кухні
Виконавши всі основні роботи, залишається додати кухонній підлозі трохи блиску, прикрутивши плінтуса, розвівши кабельні канали та вставивши назад всі витягнені розетки. На цьому кухню можна вважати практично готовою до експлуатації. Необхідно тільки занести всю техніку та меблі, розставивши всі предмети на свої місця.
Висновок
Як видно з усього вищесказаного, для кухні можна застосовувати найрізноманітніші види покриттів, серед яких очевидним лідером можна назвати підлогову кахельну або керамічну плитку, а також лінолеум і ламінат. Такі абсолютно різні на перший погляд матеріали об’єднуються простотою укладання, порівняно невисокою вартістю і чудовими експлуатаційними властивостями.
Важливо, щоб підлога на кухні була міцною, акуратною і несприйнятливоюдо зайвої вологи і сильного забруднення. При влаштуванні кухонної підлогп слід приділяти особливу увагу гідроізоляції і захисту від розширень при нагріванні. Також рекомендується замість реставрації старої поверхні, переробити всю стяжку аж до основи підлоги.

Оцініть статтю
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (2 голосів, середній: 5,00 out of 5)
Loading...
Сподобалась стаття? Поділись:

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
повідомляти