РУС. Монтаж електричної теплої підлоги своїми руками його технологія.

Монтаж електричної теплої підлоги своїми руками.

У наші дні дуже актуально застосування електричної теплої підлоги, переважно при підігріві керамічної плитки, обігріві лоджії, лазні або веранди. Також такі підлоги використовують як доповнення до основного виду опалення. Монтаж електричної теплої підлоги досить простий, якщо слідувати інструкціям.

Схема теплої електричної підлоги.

 

схема теплої електричної підлоги

Структура електричної підлоги починаючи від нижнього шару наступна:

 • основна чорнова підлоа з бетону, який необхідно виконувати максимально рівно, без западин і горбків, щоб не перепалити кабель;
 • теплоізолююча неплавка підкладка під електричну підлогу, наприклад, пінополістирол або пінополіетилен з шаром з фольги товщину, якої підбирають відповідно температурних навантажень;
 • кріпильна система, що представляє собою монтажну стрічку або арматурну сітку;
 • нагрівальний кабель з наявністю температурного датчика, який подає інформацію на терморегулятор;
 • заливка спеціальної суміші для теплих підлог або цементно-пісочна стяжка товщиною близько 3-5 сантиметрів;
 • підлогове фінішне покриття, в більшості випадків плитка, але можлива прокладка та іншого покриття.

Матеріали.

Електрична тепла підлога буває двох різновидів:

 1. Підлога, яка сформована шляхом самостійного укладання кабелю нагрівання.
 2. Підлога з нагрівальними матами, тобто склосітка, в якій є вже прокладений кабель.

нагрівальні мати фото
Принципової відмінності між цими різновидами немає. У першому випадку мається свобода режиму обігріву і розташування кабелю, а також можливість використання нагрівального кабелю, як для основної, так і для додаткової системи опалення. Мати ж, як правило, використовують для додаткового обігріву.
Кабелі в свою чергу бувають резистивні і саморегулючі. Резистивний складається з однієї або двох жил, які володіють підвищеним опором. Він також називається одножильним або двожильним.
резистивний кабель фото
Двожильні кабелі досить прості в монтажі і обладнані системою розсіювання електромагнітного випромінювання набагато краще. Саморегулюючий кабель трохи відрізняється по конструкції.
саморегулюючий кабель фото
В даному випадку, виходячи зі своєї конструкції, по всій довжині кабелю відбувається процес самостійної регуляції сили струму, що впливає на нагрівальний елемент. Завдяки цьому кабель не перегрівається на якій-небудь ділянці і не порушує систему обігріву, на відміну від кабелю першого типу. Однак такий варіант обходиться дорожче за ціною.

 Монтаж електричної теплої підлоги -порядок роботи.

Проводячимонтаж електричної теплої підлоги важливий правильний розрахунок потужності системи обігріву для конкретного приміщення. Також температуру підлоги слід врахувати при підборі покриття підлоги. Загальні дані для приміщень різного типу наступні:

 • в спальні – 100 -150 Вт / кв.м;
 • в коридорі, кухні і передпокої кімнаті – 150 Вт / кв.м;
 • у ванній і туалеті – 180 Вт / кв.м;
 • на балконі або в лоджії – 200 Вт / кв.м.

Так чи інакше рекомендується звернутися до послуг спеціаліста, який точно визначить потрібну потужність і допоможе підібрати потрібні матеріали. Таким же чином повинна складатися схема електричної теплової підлоги. Участь фахівця також необхідно при підключенні системи і проведенні від розподільного щита додаткової посиленої лінії проводки. Монтаж електричної теплої підлоги ж можна проводити самостійно.
тепла підлога фото

Вирівнювання підлог і укладання теплоізоляції.

У разі, якщо тепла підлога служить в якості основного джерела обігріву слід обов’язково застосувати шар теплоізоляції, товщина якого залежить від того, що укладено безпосередньо під покриттям підлоги. Найкраще для цього підходить пінополістирол 35-ї щільності. Для приміщень вище першого поверху при наявності внизу опалювального приміщення досить застосувати утеплювач товщиною 2 сантиметри. Для приміщень ж першого поверху з наявністю опалювального підвалу рекомендується застосування утеплювача товщиною 3 сантиметри. Для приміщень першого поверху без опалювальних підвалів, балконів, а також приміщень, що знаходяться над арочними наскрізними прольотами слід використовувати утеплювач товщиною не менше 5 сантиметрів, а в будинках з бетонної подушкою, що лежить на грунті – 10 сантиметрів.
Шар теплоізоляції можна прикріпити за допомогою спеціальних дюбелів або укласти на спеціальний клей. Підлоги необхідно робити рівними, без ям, тріщин і перекосів. У зворотному випадку тріщини закладаються цементним розчином, а при перекосі робиться чорнова стяжка і вирівнюється підлогу. Перед укладанням теплоізоляції поверхня обробляється ґрунтовкою, яка перешкоджає утворенню цвілі, а при склеюванні шару теплоізоляції завдяки грунтовці підвищується зчеплення матеріалів між собою. Плити клеяться або закріплюються в декількох місцях за допомогою дюбелів. По поверхні фіксують штукатурну сітку за допомогою пластикових плит або дюбелів з шайбами, рівними по довжині товщині шару теплоізоляції. Таке кріплення додатково прикріплює до підлоги плити.

Розрахунок кабелю для укладання електричної теплої підлоги.

укладання електричної теплої підлоги у ванній
Кабель повинен покривати поверхню приміщення на 80% площі всього приміщення. На 1 квадратний метр закладається потужність в рамках 180-200 Вт / м². Необхідно до укладання електричної теплої підлоги перевірити опір секцій кабелю. Припустиме відхилення близько 10% в обидві сторони від показника, зазначеного в технічному паспорті. Кабель прокладається в місцях знаходження побутової техніки, великогабаритних меблів без опорних ніжок. Від стін відступають на 5-7 сантиметрів. Далі розраховується крок для укладання кабелю. У сантиметрах крок дорівнює площі обігріву, множимо на 100 і ділимо на довжину кабелю. До укладання кабелю слід врахувати те, що секція одножильного кабелю з’єднується з нагрівальним проводом в двох кінцях, а у двожильного кабелю з одного.

Монтаж електричної теплої підлоги  “Підготовчі роботи” .

Щоб встановити терморегулятор в стіні на місці кріплення вирізається поглиблення і проробляється штроба до підлоги. За допомогою алебастру кріплять монтажну коробку для терморегулятора. З неї виходить гофрована трубка, яка укладається в штобру і замазується алебастром. Кінець трубки на 40 сантиметрів заводять в зону обігріву, розташувавши її так, щоб термодатчик знаходився між витками кабелю в центрі. У труби не повинно бути різких вигинів. Під її кінець, на місце розташування датчика, підкладається матеріал для піднесення для того, щоб датчик знаходився майже під підлогою, правильно фіксуючи температуру. Трубку на кінці слід щільно закрити за допомогою ізоляційної стрічки для запобігання потрапляння в неї розчину при стягуванні.

Укладання кабелю.

монтаж електричної теплої підлоги

Кабель розташовують змійкою, при цьому дотримуються обчислений крок. Можна зафіксувати його до металевої сітки за допомогою пластикових стяжок мінімальної довжини. Потім після укладання перевіряється і записується опір кабелю, замальовується схема розташування витків кабелю, включається і перевіряється працездатність системи. Після цього все відключається, знімається терморегулятор до завершення робіт по обробці підлоги.

Монтаж електричної теплої підлоги “Стяжка підлоги”.

укладання електричної теплої підлоги фото

Стяжка робиться з піщано-цементного розчину з пропорцією 3: 1 з використанням готових сумішей для стяжок або спеціальних пластифікаторів. Товщина даного шару повинна становити щонайменше 3-4 сантиметрів. Допускається додавання в суміш фіброволокна. Після висихання укладається плитка керамічна плитка із застосуванням спеціального клею для теплої підлоги. Повністю підлога буде готова після закінчення 28 днів. До цього включати підлогу не дозволяється.
Проводячи монтаж електричної теплої підлоги в окремих приміщеннях для отримання підігріву комфортної температури вимоги до виконання більш прості. Теплоізоляція поверхні не обов’язкова, тому допустимо кріплення витків дроту відразу до основи на монтажну стрічку. Дозволяється закладання меншої потужності, близько 150-180 Вт / м². Потрапляючі під основні нагрівальні прилади частини проводів зверху ізолюються тонким шаром пробкової ізоляції (2-3 міліметра) з метою недопущення перегріву. Витки проводу набагато простіше фіксувати на пелюстки монтажної стрічки. Однак при попаданні витків кабелю на з’єднувальні шви плит перпендикулярно їх укладають півмісяцем з урахуванням невеликого запасу для виключення натягу через деформацію плит через зміни температури. Інших особливих відмінностей технологія монтажу електричної теплої підлоги немає.

 Технологія монтажу електричної теплої підлоги “практичні поради”

При складанні схеми розташування нагрівального кабелю необхідно попередньо подбати про те, щоб кабель не потрапляв під великогабаритні меблі (допустимі меблі на ніжках). В іншому випадку є ризик перегріву кабелю, що призведе до вимушеного ремонту теплової підлоги.
Важливо дочекатися повного висихання бетонної стяжки для теплої підлоги. На це йде не менше 28 діб. Якщо включити підлогу раніше, матиме місце розтріскування стяжки або утворення порожнин. Це призводить до нерівномірного нагрівання підлоги, перегорання кабелю і завершується непотрібними ремонтними роботами.
І, звичайно ж, не варто забувати про ретельному дотриманні інструкції, яка додається до теплої підлоги. Бажано наявність фахівця для обліку всіх дрібниць і нюансів.

Оцініть статтю
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (1 голосів, середній: 5,00 out of 5)
Loading...
Сподобалась стаття? Поділись:

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
повідомляти