РУС. Приєднання лоджії до кімнати а також до кухні і її перепланування

Приєднання лоджії до кімнати

Перепланування міських квартир стало сьогодні популярною тенденцією, особливо при гострій нестачі квадратних метрів. Одним з найбільш популярних варіантів вирішення цієї проблеми є об’єднання лоджії з кімнатою. І, хоча, зміна перепланування міської квартири вимагає довгої попередньої підготовки, пов’язаної з отриманням дозволів, власникам невеликих квартир цей процес здається лише тимчасовим незручністю. А загальна тенденція така, що нерідко і власники квартир великого метражу наполегливі в розширенні корисної площі – за рахунок приєднання лоджії до однієї з житлових кімнат.

Перший етап – отримання проектної документації

Типове планування сучасних міських квартир така, що кімната на лоджії отримує якесь продовження житлового простору. У літній період, коли всі балконні двері відкриті навстіж, із задушливих кімнат хочеться перебратися на відкрите і добре провітрюваний простір лоджії або балкона. І хочеться, щоб так було цілий рік, а в квартирі нарешті з’явилося додаткове упорядковане місце для відпочинку і особистого усамітнення. Брак особистого простору – актуальна проблема для жителів мегаполісів, особливо коли в тісній квартирі тулиться сім’я з 3 поколінь.

Якими б не були габарити житлових приміщень, лоджія завжди буде здаватися не цілком функціональним придатком:

  • спальні;
  • вітальні;
  • дитячої або кімнати підлітка;
  • кухні та інших функціональних зон квартири.

об'єднання лоджії з кімнатою

Тим більше це виправдано, коли маленька тісна кухня або спальня має безглузде продовження у вигляді величезної квадратної лоджії. Однак типовий проект багатоповерхового будинку не розрахований на знесення зовнішньої стіни квартири заради об’єднання внутрішнього і зовнішнього простору. І безграмотне перепланування квартири без розрахунків і дозволу архітекторів іноді призводить до плачевних наслідків.

Простому жителю незрозуміло, чому неписьменні зміни проекту квартири ведуть до обвалення частини будівлі, замість того, щоб збільшити квартиру. Але, конструктивно, стіни бувають різного типу:

  • несучі;
  • опорні;
  • другорядні;
  • додаткові перегородки;
  • простінок між опорами.

Без експертної оцінки фахівців, таких як архітектори та інженери, не можна займатися переплануванням квартири самостійно. Рішення про можливість часткового і повного зносу стіни може прийняти тільки кваліфікований фахівець, який відповідає за експертну оцінку проекту перепланування. Навіть якщо стіна між кімнатою і лоджією здається тонкою, а зовнішнє приміщення залишається незатребуваним, рішення по об’єднанню може приймати тільки фахівець.

 

Приєднання лоджії до кімнати можна провести різними способами:

  1. знести перегородку між лоджією і житловою кімнатою;
  2. прибрати частину простінка;
  3. знести невелику частину стіни під вікном, що примикає до балконних дверей;
  4. зробити фігурну вирізку стіни у вигляді арки (довільної форми).

Приєднання лоджії до кімнати

Прийняти рішення про те, які конструктивні зміни можливі у вашому проекті будинку, може тільки архітектор або інший фахівець спеціальної комісії. Але, в будь-якому випадку, при переплануванні не минути великих витрат, пов’язаних з отриманням дозвільної документації та ґрунтовному утепленні лоджії.

Утеплення лоджії передбачає:

  • грунтовну гідроізоляція і утеплення спеціальними матеріалами;
  • винос опалювальних елементів парового опалення за межі житлової кімнати;
  • установку системи тепла підлога;
  • установка додаткового електроустаткування;
  • виконання оздоблювальних робіт.

Утеплення лоджії

З вибором виду опалення потрібно визначитися заздалегідь, і це буде обумовлено в проектному документі з перепланування. З винесенням радіаторів центрального топлення, швидше за все, зміниться сума за опалення квартири. Для монтажу будь-якого типу опалювальної системи необхідно наймати фахівців.

Порада: До всіх змін потрібно бути готовими і матеріально, і морально. Якщо в компетентної інстанції заборонять знесення несучої стіни, це доведеться прийняти і зупинитися на часткових змінах.

Для більшого приєднання лоджії до кімнати без перепланування доведеться обмежитися:

  • скління лоджії;
  • установкою зовнішніх вікон з подвійними склопакетами;
  • замінити старе вікно між кімнатою і лоджією на більш світле;
  • встановити суцільноскляні пластикові двері, що ведуть на лоджію;
  • утеплити лоджію, але не користуватися як додатковою зоною відпочинку або особистого усамітнення в зимові місяці.

Приєднання лоджії до кімнати

Увага: Якщо лоджію планується використовувати для повноцінного проживання, важливо спочатку продумати систему освітлення та опалення, додаткове встановлення вимикачів і розеток. Тільки після їх установки можна завершувати оздоблювальні роботи, продумати компактні меблі для лоджії і іншу обстановку. Не забудьте зробити заземлення, провести телевізійний кабель або бездротовий інтернет, якщо їх будуть активно використовувати в цій частині квартири. Наприклад, лоджія, поєднана з кімнатою. Фото представлено далі:

Функціональність лоджії після перепланування

Після отримання дозволу на перепланування або його відхилення будуть зрозумілі допустимі межі перетворення лоджії, що примикає до однієї з кімнат. Залежно від самих кімнат, багато в чому визначається функціональне призначення переобладнаного приміщення. У більшості випадків, це буде:

  • додаткова обідня зона;
  • місце для комфортного відпочинку;
  • особистий простір одного з членів сім’ї;
  • робоча або творча майстерня;
  • оранжерея;
  • кабінет для роботи за комп’ютером.

перепланування лоджії

Виходячи з цього вибору, планується:

  1. загальне оформлення приміщення;
  2. ступінь утеплення лоджії;
  3. додаткова гідро і звукоізоляція;
  4. оформлення вікон і загальної конструкції засклення;
  5. технічне оснащення і підводиться комунікації.

Важливі технічні моменти з переобладнання лоджії об’єднаної з кімнатою

Особливу увагу слід приділити вибору вікон, оскільки після переобладнання у кімнати буде нова зовнішня стіна. Якісно засклена лоджія – це надійна конструкція, здатна витримати натиск стихії:

  • ураганний вітер;
  • зливові дощі або град;
  • різке падіння температур взимку;
  • літня спека;
  • добові коливання температур і ін.

Зовнішня стіна лоджії повинна бути забезпечена подвійними склопакетами, а рами вікон – щільно і надійно закриватися, незалежно від того дерев’яні рами або пластикові. Є спеціальні рами з системою зимової вентиляції (провітрювання). Коли мова йде про встановлення вікон, в компанії необхідно відразу обумовити додаткове кріплення для засклення лоджії, яке потрібно кріпити на якусь несучу конструкцію. Подвійні склопакети також забезпечать додаткову шумоізоляцію, особливо якщо вікна будинку виходять на шосе. Тільки після цього можна говорити про якусь надійність зовнішньої стіни лоджії.

приєднання лоджії до кімнати

Заодно продумайте, як будуть зашторювати вікна після приєднання лоджії до кімнати. Зазвичай лоджія невелика, і громіздкі штори там будуть недоречні. Залежно від загального дизайну кімнати, це можуть бути екрановані японські штори або коротка римська штора. Від пекучих променів сонця на південній стороні ефективно вкриють тільки горизонтальні жалюзі, які простіше чистити і прибирати з вікон, ніж вертикальні.

Порада: Визначтеся з тим, як будуть відкриватися фрамуги і відкидатися штори на вікнах. Кращий варіант – розсувні штори на спеціальному карнизі з електроприводом, керовані дистанційним пультом.

Слідом за рішенням по вікнах, важливо визначитися з типом освітлення приєднаної лоджії, де все безпосередньо залежить від загального оформлення:

  • пристельова люстра;
  • настінні бра на протилежних стінах;
  • точкові світлодіоди або світлодіодна стрічка;
  • підлогові світильники.

освітлення лоджії

Опалення лоджії приєднаної до кімнати

Після того, як вирішено питання з облаштування вікон, важливо продумати всі моменти по системі опалення. Якщо будинок знаходиться в холодній кліматичній зоні, не варто захоплюватися радикальної переплануванням, оскільки складно буде зробити достатню теплоізоляцію і підібрати той тип опалення, щоб під час тріскучих морозів це не відчувалося в з’єднаної лоджії з кімнатою.

Увага: Пам’ятайте, що велика різниця температур зовні і всередині приміщення веде до неминучого утворення конденсату на вікнах або зайвої криги. Пар, які міститься в повітрі, неминуче будуть осідати на холодному склі. Надлишки рідини будуть стікати вниз, створюючи можливості для вогкості, цвілі і грибків. Обов’язково подбайте про герметичність лоджії, гідроізоляції та теплоізоляції – всі ці ремонтні роботи краще довірити фахівцям!

Як уже згадувалося вище, важливо заздалегідь продумати систему опалення, і краще використовувати комбінований обігрів лоджії. Заздалегідь подбайте про достатню ізоляції проводів та пожежної безпеки. Для комбінованого обігріву рекомендується використовувати:

  1. систему «тепла підлога» на основі нагрівального кабелю «Нексанс»;
  2. центральне опалення з установкою компактних радіаторів опалення або сучасних дизайн-радіаторів;
  3. імітація каміна доцільна на просторій лоджії, всередині нього монтують електрокамін.

дизайн лоджії

Увага: Інфрачервоні обігрівачі в невеликому приміщенні лоджії використовувати не рекомендується! Деякі електрообігрівачі небезпечні у вузькому просторі, особливо зі світловідбивачами, фокусуючими тепло на деякій відстані в одній точці – вони призводять до займання та пожежі на лоджії.

Підготовчий демонтаж лоджії

Після того як ви продумали, як приєднати лоджію до кімнати, розрахували всі попередні витрати, то можна приступати до демонтажу старих конструкцій, рам і перегородок. Якщо лоджія вже була засклена без утеплення, то навряд чи вдасться серйозно утеплити стару систему дерев’яних вікон.

У панельних будинках фасадні стіни, як правило, є частиною несучої конструкції, тому видаляти таку перегородку заборонено, щоб не було обвалення всього фасаду. Можливо, якщо ви живете на самому верхньому поверсі, то в архітектурному бюро вам дозволять трохи більше трансформувати лоджію, з кімнатою з’єднану капітальною перегородкою. Однак і в цьому випадку потрібно працювати болгаркою або іншим інструментом гранично акуратно.

Завжди корисно покладатися не так на власний досвід, а на поради фахівців будівельної організації. У цегляному будинку, як правило, нескладно видалити ту частину стіни, яка знаходиться в перегородці під вікном. Але додатково посилити отвір ніколи не зайве. Іноді потрібні додаткові підпори, колони або інші оригінальні конструкції – фото.

Увага: Демонтаж несучої перегородки – це завжди багато цементного пилу, піску та іншого будівельного сміття. Перед початком таких робіт бажано по максимуму винести всі речі з кімнати, що залишилося – накрити плівкою. Після того як осяде дрібна суспензія, все приберіть, кілька разів обробіть всі поверхні і зробіть вологе прибирання. Всі роботи проводяться в спецодязі, касці, захисних окулярах і респіраторі!

Облаштування та оздоблення лоджії

Фахівці розробили безліч варіантів внутрішньої обробки лоджії, приєднаної до кімнати. Але яким би не був дизайн кімнати з лоджією, основний упор все ж краще зробити на властивості матеріалів, а не їх естетику. Лоджію можна утеплити як всередині, так і зовні, а чудові властивості деревини – це і чудовий вигляд достатню утеплення, але обтяжувати це приміщення все ж не варто.

Дуже добре виглядає вагонка та інші види обробленої деревини, яка підтримає вікна і утеплить приміщення, але не забувайте, що дерево – досить важкий матеріал. Але якщо лоджія добре утеплена, є шар гідроізоляції, то можна обмежитися обшивкою гіпсокартоном, декоративними панелями і ін. Як виконати повноцінне утеплення приєднаної лоджії чи балкона – подивіться на відео:

Дуже важливо те, яким буде підлога оновленої лоджії – важливо щоб вона не була холодної. Можна настелити дерев’яні щити, лінолеум або паркет, але краще, якщо під нею проходить система утеплення. Для обробки підійде керамогранітна, мармурова та керамічна плитка. Найбільший комфорт дають шкури або шматки натурального і штучного хутра, ковролін або м’які килимки з високим ворсом – все залежить від стилістики житлового приміщення.

Порада: Пам’ятайте, що безглуздо буде виглядати дизайн приєднаної лоджії, якщо він не збігається зі стилістикою інших приміщень. Важлива збалансованість за кольором і обробних матеріалів.

Функціональність лоджії, її відкритість до зовнішнього світу, доступ до свіжого повітря і достатній кількості світла налаштовує на те, щоб обладнати її як зону відпочинку. Тут приємно розслабитися після напруженого робоого дня і разом повечеряти, обговоривши за чашкою чаю всі новини та враження дня. Меблі в такому невеликому просторі повинні бути легкими і компактними:

  • штабельований табурети або стільці;
  • відкидні сидіння і консолі замість столиків;
  • невеликий двомісний диван;
  • овальна стільниця замість підвіконня або барна стійка;
  • легкі навісні полки і шафи баз дверцят, щоб не захаращувати простір;
  • якщо дозволяє місце – сюди можна виставити вузький і високий холодильник, якщо ви проводили приєднання лоджії до кухні.

приєднання лоджії до кухні

Кращим доповненням, як живого елемента лоджії, звичайно, будуть живі квіти. Якщо вистачає місця – перетворіть лоджію в справжній райський куточок із запашними екзотичними рослинами. Тут їм буде достатньо світла, тепла. Не забувайте обприскувати їх з пульверизатора для підтримки достатньої вологості в літній час. Доповніть лоджію невеликим дзюркотливим фонтанчиком, акваріумом або кліткою з папугами, і ваша зона комфортного відпочинку, в емоційному плані, з лишком покриє всі витрати на облаштування.

Оцініть статтю
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (1 голосів, середній: 5,00 out of 5)
Loading...
Сподобалась стаття? Поділись:

1
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Ірина Recent comment authors
  Subscribe  
повідомляти
Ірина
Гість
Ірина

Лоджія взагалі дуже класна штука!)