Як купити хорошу дриль?
Сучасний дриль – інструмент, який крім свердління може виконувати ряд інших корисних функцій. Майстер за допомогою універсальної дрилі може не тільки підготувати будь-яку кількість отворів різних діаметрів, але закрутити або демонтувати кріпильні вироби (гвинти, шурупи), змішати оздоблювальні або будівельні сумішші.
Купуючи дриль для домашнього використання, слід попередньо відповісти на ряд важливих питань:
- Для яких цілей інструмент буде використовуватися найчастіше;
- Наскільки важливою є ударне навантаження під час свердління;
- Чи потрібна функція шуруповерта.
Якщо потрібно буде свердлити отвори в дереві, пластиці, то можна купити найдешевшу електродриль, яка успішно справляється з будь-якою подібною роботою.
Якщо майстер планує свердлити цегляну стіну, тут знадобиться дриль, що має механізм передачі імпульсного навантаження на свердло. Масштабні роботи по фіксації панелей або складання меблів зручніше проводити, використовуючи дриль, як шуруповерт. Додаткові функції здорожують інструмент, тому краще заздалегідь все передбачити, щоб не платити зайвих грошей.
Не плутати з перфоратором
Також рекомендується ознайомитися з характеристиками такого інструменту, як перфоратор, який легко справляється зі штробленню бетонних монолітів і бурінням надміцних стін. Деякі покупці плутають перфоратор з ударним дрилем. Потрібно розуміти, що ці інструменти і використовують ударне навантаження, але принцип передачі його різний, а також відрізняється саме вплив на матеріал.
У ударного дриля удар на свердло передається за допомогою зубчастого храповика, а у перфоратора бойок б’є по інструменту, який прокладає поглиблення шляхом буріння. Ще одна відмінність – характер взаємодії з інструментом. Ударну дриль під час роботи потрібно сильно притискати до оброблюваної поверхні, а перфоратор такого зусилля не вимагає.
Недорога і дешева – велика різниця
Припустимо, від дрилі потрібно тільки свердлити отвори в матеріалах середньої твердості, і тоді майстер стане шукати саме бюджетне виконання. Не варто при цьому зупиняти вибір на дешевих виробах маловідомих фабрик, що штампують ширвжиток, зібраний з низькосортних матеріалів.
Такий інструмент дуже швидко приходить в непридатність: ламаються органи управління, перегрівається двигун, клинять підшипники, «коротить» провід. До того ж через слабкий попит з грошима у таких фабрик погано, тому сервісне обслуговування налагоджено слабо. Добре ще, якщо в місті є хоча б одна гарантійна майстерня, має фірмові запчастини для недавно купленої моделі.
Краще віддавати перевагу перевіреним відомим брендам. Інструмент, про який йде добра слава, буде служити довго, не доставляючи зайвих клопотів власнику.
Leave a Reply