РУС. Як поставити ліжко в спальні, дизайн спальні з ліжком фото ідеї

Ліжко в спальні – ключовий елемент дизайну

Ми занадто багато часу проводимо уві сні, щоб ставитися до вибору спального місця несерйозно. Комфортний і безпечний для здоров’я відпочинок складно переоцінити. Щоб сон був міцним, а відпочинок розслаблюючим, щоб на ранок відчувати себе бадьорим і повним сил, ніч нам необхідно проводити в зручному положенні, на ліжку з хорошою ортопедичною підтримкою. Якщо для дизайнерів в першу чергу важливим є питання вибору дизайну і місця установки ліжка, то для покупців первинними стають критерії відбору якості матеріалів каркаса ліжка, підстави і матраца для нього. У даній публікації ми спробуємо розібратися і з питанням вибору спального місця, і з ефективним розміщенням ліжка в рамках спальні.

Критерії вибору ліжка

Ні для кого не секрет, що сон на дивані, яким би якісним він не був, не буде комфортним і безпечним для здоров’я. Розкладна конструкції нездатна забезпечити належного ортопедичного ефекту для підтримки тіла людини. Саме тому всі фахівці рекомендують купувати ліжко для міцного і спокійного сну. Навіть якщо ваше житло не дозволяє виділити окреме приміщення для облаштування спальні, то краще скористатися сучасними відкидними механізмами ліжок і вбудувати їх в невеликий простір спальної кімнати. Адже навіть для таких ліжок можна підібрати ортопедичний матрац, який буде відмінно підтримувати ваше тіло під час сну і забезпечить зручне розташування з досить жорсткою основою.
Відкидні ліжка, як правило, вбудовують в неглибокі шафи, які днем ​​виглядають як звичайні системи зберігання і є частиною інтер’єру вітальні. Вночі ж, господарі просто відкривають дверцята, трансформують ліжко і приміщення стає спальнею. Очевидно, що подібні конструкції не підійдуть для дуже повних і літніх людей.

При виборі відкидного ліжка особливу увагу необхідно звернути на каркас конструкції (як правило, він виконаний з металу) і сполучних елементів. Іноді виробники економлять на фурнітурі і покривають металевим напиленням елементи з пластмаси. Ліжко з подібним складом деталей в каркасі і відкидному механізмі довго не прослужить, адже користуватися спорудою ви будете кожен день.

Найміцнішими вважаються ліжка з каркасом з металу або цільного масиву дерева. Металеві ліжка в стилі ретро зараз завойовують небувалу популярність в сучасних дизайн-проектах спалень. Натурального кольору і пофарбовані, з хромованим покриттям і імітацією позолоти і сріблення – металеві каркаси міцні і практичні. Широкий спектр моделей і можливість органічно вписати подібну конструкцію в різні варіанти стилістичних напрямків в оформленні спальних приміщень, залучають сучасних покупців.

Металеве ліжко може бути органічно вписане, як в сучасний, так і класичний інтер’єр. Велика кількість кованих деталей, декору та блиску тяжіє до використання металевого ліжка в традиційному стилі, прості і лаконічні форми будуть гармонійно виглядати в сучасній стилістиці, що тяжіє до комфортного мінімалізму.

Металеве ліжко, пофарбоване в білий колір, може стати органічною частиною романтичного стилю оформлення інтер’єру. Стиль Прованс або Шеббі шик стануть найяскравішими з такою моделлю спального місця,

Ліжко з каркасом, виконаним з металу і покритим хромованим напиленням, виглядає сучасно, оригінально і навіть гламурно. Для варіацій сучасної стилістики оформлення інтер’єрів, подібні моделі стануть органічним центром тяжіння поглядів.

Найміцнішими каркасами для ліжок на даний момент вважаються металеві і з масиву дерева. Конструкція, виконана з ДСП істотно дешевше перерахованих варіантів, але не прослужить вам більше 5 років. Перед тим як придбати вподобане ліжко – обов’язково випробуйте його на комфортність. Каркас ліжка забезпечує його міцність, але перевірити  якість вдасться тільки з часом. А ось зручність розташування на ліжку – запорука вашого здоров’я і міцного сну, можна буде оцінити ще в магазині.

Перед тим як вибирати конкретну модель ліжка – наведіть довідки про виробника. Якщо бренд досить розкручений, то, можлива переплата виключно за ім’я. Але і занадто низька ціна повинна вас насторожити – товар може бути проведений без контролю якості (порушенням технології виробництва), з використанням клею або лаку, здатного завдати шкоди здоров’ю. Як завжди, «золота середина» – оптимальний варіант для покупки.

Зверніть пильну увагу на якість виконання сполучних елементів і фурнітури. Від пластмасових деталей рекомендуємо відмовитися відразу – такі споруди довго не прослужать. Далі оглядаємо каркас і основа під матрац. Із основою все досить просто – вона повинна бути ортопедичною, тобто бути досить гнучкою (тому суцільну підставу з ДСП або ДВП виключаємо), сприяти тому, щоб людина могла прийняти зручну для сну позу. Підстава для матраца з ламелей – найпопулярніший (завдяки своїй безпеці і доступності) вид підтримки. Гнучкість ламелей дозволяє сплячій на ліжку людині прийняти анатомічно правильну позу.
Вважається, що чим більше ламелей підтримують матрац, тим краще для людини (але і тим вище вартість). Існують нормативи для створення надійної підтримки – в односпальним ліжка ламелей має бути не менше 15 штук, в двоспальним – 30 і більше. Також необхідно врахувати, що відстань між ламелями не повинна перевищувати ширини самої планки.
Для класичних інтер’єрів, а також приміщень, оформлених в стилі нео-класика відмінно підійдуть моделі ліжок з тканинною оббивкою. Як правило, такі споруди мають м’які узголів’я, іноді і в ногах прикрашає оббивка з наповнювачем. У виборі такого ліжка доведеться крім стандартних дилем про матеріал виробництва каркаса і облаштування підстави, моделі матраца, вирішити ще і непросте питання відбору тканини для оббивки. У цьому випадку варто керуватися своїми уподобаннями і стилем життя – тільки ви знаєте, як часто оббивка ліжка потребуватиме чищення (маленькі діти і домашні вихованці в цьому питанні виступають головними претендентами на улаштування диверсії). Незаперечним фактом залишається тільки одне – за натуральними тканинами складніше доглядати і коштують вони дорожче, а синтетичні аналоги можна назвати екологічною сировиною.

Оббивка каркаса тканиною, з використанням ущільнювача дозволяє не тільки створити оригінальний дизайн, використовуючи гарний текстиль і яскраві кольори, але й уберегти вас від зіткнення з гострими кутами. Подібні конструкції актуальні для установки в квартирах і будинках, де є маленькі діти.

Місце для установки ліжка

Ідеальною вважається установка ліжка в центрі кімнати, наближено до однієї з вільних стін. Залежно від форми приміщення (квадрат або прямокутник) і його розмірів, ліжко може бути присунене як до довгої, так і  до короткої сторони спального простору. Головне, щоб з обох сторін до ліжка залишалися вільні проходи (не менше 50 см). В ідеалі з боків ліжка встановлюються столики-підставки або тумби, але в малогабаритних приміщеннях ними можна знехтувати. Замість настільних торшерів в цьому випадку можна використовувати настінні бра, які кріпляться до узголів’я ліжка або стіни.

У малогабаритних приміщеннях немає іншого виходу, крім як встановити ліжко в одному з кутів кімнати. Підхід до такої конструкції буде обмежений лише однією стороною, зате корисний простір невеликого приміщення буде зекономлено. Якщо мова йде про ліжка для однієї людини, то проблем з подібним розміщенням спального місця не буде. Якщо ж двоспальне ліжко необхідно встановлювати в кут кімнати, то, по крайні  потрібно простежити, щоб підхід до спального місця був доступний і у підніжжя спального місця, а не тільки з одного з боків конструкції.

Якщо ви змушені встановлювати ліжко в кут приміщення для економії корисного простору спальні, то необхідно подбати про захист оздоблення стін. Відмінним виходом може послужити щось на зразок м’якого ліжка, але розташованого в формі кутової споруди. Таким чином, ви не тільки стіни захистите від стирання, але і себе убезпечите від зіткнень з твердими поверхнями.
У деяких кімнатах площа настільки маленька, що ліжко необхідно встановлювати не просто біля стіни, а розташовувати узголів’ям до вікна. Знаючи про таку розстановку, плануйте покупку ліжка на низьку подушку, наскрізною конструкцією або зовсім без неї.

Якщо в спальні необхідно встановити два ліжка, то оптимальною стане планування, при якій доступ до обох спальних місць відкритий з усіх боків – два ліжка встановлюються як острова. Але не завжди для подібного розташування кімната володіє достатньою площею. У разі малогабаритних приміщень можна присунути ліжка з стін і встановити їх паралельно один одному, залишивши місце по центру для однієї, загальної приліжкової тумби.

Оригінальний дизайн ліжка у вашій спальні

Одними з найоригінальніших вже довгий час залишаються підвісні моделі ліжок. Особливість монтажу (підвішування конструкції на товстих канатах або металевих ланцюгах) само собою являє оригінальність. Розмірене погойдування перед сном і неординарність в підході до облаштування спальні, приваблюють покупців подібних моделей по всьому світу. Серед наших співвітчизників також чимало шанувальників оригінальних споруд, здатних витримувати велику вагу.

Про монтаж підвісного ліжка краще знати заздалегідь, щоб можна було планувати обробку поверхонь, в тому числі стелі, для успішної організації кріплення хитаючої конструкції. Чи не кожне приміщення в принципі готове до подібних навантажень – конструктивні і технологічні особливості матеріалу виготовлення стель необхідно з’ясувати заздалегідь.
Ліжко в будь-якій спальні грає роль координаційного центру, острови, що притягують всю увагу. У разі, коли спальне місце являє собою підвісну конструкцію – вага подвоюється. Ліжко стає непросто головним предметом меблів, але відправною точкою у формуванні всього дизайну приміщення.

Оригінально виглядають моделі ліжок, зовнішні елементи яких обклеєні дзеркальними поверхнями. Подібні конструкції сприяють візуальному розширенню простору – ліжко само ніби розчиняється в створеному образі спальні, відображаючи всі її елементи. Подібна конструкція буде органічно виглядати як в спальні для молодої дівчини, так і спальному приміщенні батьків.

Ліжко, виготовленне ​​з матеріалів, що були у вжитку – це, безумовно, оригінальний предмет інтер’єру, здатний стати його родзинкою. Наприклад, спальне місце, виготовлене з будівельних дерев’яних піддонів, являє собою цілком міцну конструкцію, яка може прослужити довгі роки. Важливо лише в гонитві за оригінальністю і економією фінансів не упустити питання ергономіки і безпеки для здоров’я подібного спального місця – ортопедична основа і матрац повинні відповідати всім сучасним вимогам.

Ліжко може бути не тільки місцем для сну і відпочинку, але і місткою системою зберігання. Було б шкода не використати таку кількість вільного простору під конструкцією, особливо в умовах проживання в оселях з малими і середніми розмірами. Існує кілька способів облаштування систем зберігання в підставі ліжка. Перший і найпростіший – наявність підйомного механізму, коли вся підстава з матрацом піднімається, звільняючи доступ до місткої системи зберігання. Безумовно, подібна конструкція істотно збільшує вартість ліжка. Зате ви отримуєте просте у використанні (підняти матрац на підставі буде нескладно) місце для зберігання постільної білизня, додаткових ковдр і пледів.

Другий варіант облаштування систем зберігання в нижній частині ліжка – висувні ящики. Користуватися подібними пристроями неймовірно просто і зручно. Виконані на замовлення такі системи зберігання коштуватимуть дорожче готових рішень для спальні, пропонованих виробниками.

Крім висувних ящиків, можна організувати осередки для зберігання, які будуть відкриватися за допомогою розсувних шторок, виконаних з того ж матеріалу, що і вся конструкція. Для того щоб уникнути травматичних ситуацій, пов’язаних з випаданням фурнітурою систем зберігання, можна використовувати в якості ручок отвори, зроблені в розсувних шторках.

Ще один ефективний спосіб облаштування систем зберігання – розташування відкритих осередків по периметру підстави ліжка. Зберігати на таких поличках постіль не естетично, а ось для книг та інших дрібниць відкриті осередки підійдуть відмінно.

Ліжко з балдахіном (або, принаймні, конструкцією для нього) завжди створює певний романтичний настрій в інтер’єрі спальні. Спогади про ті часи, коли подібні споруди над спальним місцем були необхідністю – утримували тепло і захищали від проникнення комах, змінилися виключно естетичну складову. Оригінальний дизайн ліжка з каркасом під балдахін, що дозволяє привнести в інтер’єр спальні не тільки оригінальність, а й нотки романтики, стане вашою родзинкою.

Одна з варіацій організації затишного спального місця – монтаж двох стійок зі шторками з боків ліжка. Як правило, тканину для таких шторок підбирають в комплекті з текстильним оформленням самого спального місця, так можлива комбінаторика з декоративним оформленням віконних прорізів.

Масивні дерев’яні ліжка з красивим різьбленням ніколи не вийдуть з моди. Натуральність матеріалу, майстерна різьба по дереву та унікальність дизайну на замовлення відмінно вписуються не тільки в класичні інтер’єри. У сучасній спальні з мінімумом декору і максимумом функціональності, таке ліжко буде «зіркою уявлення».

Нове слово в світі дизайну ліжок – конструкції з натурального ротанга. Незважаючи на достатню легкість подібних виробів, ліжко виходить міцним і довговічним. Оригінальність виконання, широкий спектр колірних рішень і фактурність моделей дозволяє їм стати справжньою окрасою інтер’єру. Якщо ваша спальня оформлена в тропічному стилі, то ліжко з ротанга буде більш ніж доречне.

Продовжуючи тему тропічного стилю, натуральних матеріалів і плетіння – дизайн-проект спальні з оригінальним ліжком, оформленим за допомогою лози. Незважаючи на прозорість і візуальну легкість конструкції, ліжко досить міцне, адже сам каркас виконаний з металу, а плетіння є лише декоративною складовою моделі.

Не менш оригінально виглядають моделі ліжок, виконані з природних елементів – гілок, лозин, брусів. При цьому вважається, що чим менша кількість обробок пройшов матеріал, тим оригінальніше буде конструкція. Такі унікальні природні матеріали можуть виступати не тільки як декоративні елементи, але і несучих поверхонь – частин каркаса ліжка.
Ліжко з підсвіткою – оригінально, недорого і сучасно. Підсвічування нижній частині конструкції з ніжками розташованими в глибині споруди, дозволяє створити дивовижний візуальний ефект. Створюється враження, що ліжко ширяє в повітрі.

Оцініть статтю
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (1 голосів, середній: 3,00 out of 5)
Loading...
Сподобалась стаття? Поділись:

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
повідомляти