Романський стиль в інтер’єрі.
Романський стиль в інтер’єрі, як ніякі інші, відображає суть виразу «Мій будинок – моя фортеця». Монументальність конструкцій і грунтовність простих меблів розбавляється розписом (в ідеалі на релігійні сюжети), речі – красиві, але не прикрашені.
Маючи в своєму розпорядженні достатньо велику площу для відтворення атмосфери середньовічного замку, оформляємо стіни так, щоб візуально підкреслити їх міцність, зонуємо приміщення товстими колонами, стеля – у вигляді бочкоподібного або хрестоподібного склепіння, вікна – круглі або напівкруглі.
Романський стиль в інтер’єрі- простота і непорушність.
Оскільки мова йде про великі приміщення, перш за все, про камінний зал, що є вітальнею, викладений мармуром або орнаментальною керамічною плиткою підлога буде виглядати особливо натурально. Стіни покриваємо венеціанською штукатуркою, частину їх можна відвести під розпис і великі дзеркала з шифонової бронзи в аскетичних рамах. Переходи з кімнати в кімнату оформляються напівциркульними арками.
- Зайва рельєфність небажана, досить відкритих стельових балок з опорами по центру.
- Колони – масивні, прямокутні або циліндричні, з каменю або імітації каменя.
- Палітра – коричнева, бордова, сіра, чорна, біла, зелена, оливкова.
- Приналежності лицарської епохи – світильники у вигляді факелів, обладунки, старовинна зброя – замінюють твори живопису і аксесуари.
Так чи «похмурий» інтер’єр в романському стилі?
Зрозуміло, романському інтер’єру можна додати яскравості за рахунок невеликих вітражних вставок, проте доречніше буде «глухе» декоративне напівкругле вікно в стіні, заповнене фрескою, гобеленом або вставкою з темного дерева.
- Стеля у вигляді зводу обов’язково є продовженням стін і оформляється точно так же. Дерев’яні підпори, якщо вони є, не прикрашаються декором.
- Якщо для покриття підлоги використовується не натуральний камінь, а плитка, вона неодмінно повинна його імітувати.
- Двері – величезні, з масиву, прикрашені ручною ковкою.
- Силуети меблів (ялина, кедр, дуб) лапідарних, стільці та їх спинки завищені. М’які меблі виключені, для більшого дотримання стилю можна застосувати середньовічну технологію – меблі покриваються фарбою і обтягуються полотном, потім наноситься шар гіпсу, що підлягає розпису яскравими фарбами.
- Романський стиль не заохочує шафи в інтер’єрі, вони повинні поступитися місцем високим скриням на ніжках і комоду.
- Камінна полка об’ємна, прикрашається невеликими теракотовими статуетками і бюстами, а також об’ємними вазами з малюнками.
- Завіси і штори – однотонні, об’ємні, з простої на вигляд тканини, використовуються не тільки в якості поперечних портьєр на напівкруглих вікнах, але і як перегородки між приміщеннями.
Атмосфера тепла і гармонії, спокою і стабільності повинна панувати в апартаментах, виконаних в романському стилі інтер’єру. Час не владний над життям будинку, що відтворює романтичний образ минулого.
Leave a Reply