РУС. Плінтусний радіатор опалення його преваги та недоліки

Плінтусний радіатор опалення – новинка, яка заслуговує уваги

Питання обігріву житла в нашій країні стоять дуже гостро, оскільки велика її частина розташована в кліматичних поясах з холодними зимами. Тому велика увага приділяється влаштуванню систем опалення. Найбільш часто в даний час використовуються такі системи як: водяне і електричне опалення за допомогою радіаторів; теплі водяні і електричні підлоги.

кліматичних поясах

 

Але у кожної з цих систем є свої недоліки:

 

Радіаторне опалення, забезпечуючи нагрівання повітря в приміщенні, не може обігріти підлоги, так як за рахунок конвекції тепле повітря піднімається вгору. Тому в кімнаті може бути навіть душно, але ноги все одно мерзнуть.

 

Теплі підлоги дозволяють вирішити проблему «холодних ніг», але вимагають проведення спеціальних монтажних робіт. Зазвичай їх встановлюють під час серйозного ремонту в будинку. До того ж при поломці систем теплої підлоги для пошуку аварійної ділянки і подальшого ремонту доводиться демонтувати все підлогове покриття.

Не так давно з’явилася нова можливість влаштування опалення

– Плінтусні радіатори.

Плінтусний радіатор – що це таке.

Насправді цей спосіб опалення запатентований ще на початку 20-го століття російським інженером-теплотехніком В.А. Яхимович. Тоді ця система отримала назву «паробетонне опалення».

 

Суть системи полягала в розміщенні сталевих труб, по яких подавалася пара, уздовж стін, біля самісінької підлоги. Потім комунікації закривали шаром гіпсу або бетону, а іноді і дерев’яними накладками. У нашій країні цей спосіб тоді не прижився, а в Європі набув широкого поширення під назвою «панельне опалення».

 

Перевагами цього способу є:

  • безпека при експлуатації (виключені опіки при дотику до труб, тому в Радянському Союзі цю систему іноді використовували для опалення дитячих установ);
  • рівномірність обігріву приміщення;
  • дешевизна в порівнянні з електричним і навіть водяним опаленням.

Але є і недоліки:

  • складність монтажу;
  • відсутність можливості ремонту без руйнування огороджувальних труб конструкцій.

система плінтусного обогріву

 

Плінтусна система опалення є вдосконаленою версією паробетонного опалення. Монтаж системи здійснюється не в товщу стіни, а біля підлоги, замість звичайного плінтуса.

Функціонує таке опалення аналогічно системі «тепла підлога»:

  • дві оребрені мідні трубки розташовують всередині пофарбованого алюмінієвого декоративного корпусу;
  • в якості нагрівача використовується рідинний теплоносій або електричний ТЕН.

Плінтусна система опалення

Прилад привабливо виглядає, компактний, може бути вписаний в інтер’єр будь-якого стилю. Поки плінтусні опалення частіше використовується в будівлях громадського або комерційного призначення.

У житлових приміщеннях зустріти такі прилади поки можна рідко, але в зв’язку з швидким розвитком і вдосконаленням подібних систем, незабаром вони і тут завоюють визнання. Ефективність приладу обумовлена ​​«ефектом Коанда», який полягає в тому, що за рахунок утвореного на поверхні низького тиску, потік гарячого повітря «прилипає» до стіни, передаючи їй теплову енергію. Подальший рівномірний розподіл теплової енергії по приміщенню йде вже від поверхні стін, створюючи в кімнаті комфортний мікроклімат.

Принцип роботи радіатора.

Радіатори плінтусного опалення монтують уздовж зовнішніх стін будинку. В алюмінієвому коробі, утвореному планками, передбачені 2 горизонтальні щілини. Одна з них знаходиться у верхній частині біля самої стіни, а друга у підлоги.

Здатне проникати всередину короба холодне повітря нагрівається і, як і при роботі будь-якого опалювального приладу, піднімається вгору. Але, підкоряючись принципу Коанда, воно не розсіюється, а розподіляється уздовж поверхні стіни, не йдучи в атмосферу приміщення, а нагріваючи матеріал стіни. А потім вже стіна рівномірно випромінює накопичене тепло подібно до того, як це відбувається при опаленні ІК-обігрівачами.

принципи роботи радіатора

Оскільки для нагріву приміщення в даному випадку конвекція не важлива, то теплоносій не потрібно нагрівати до дуже високих температур. Набагато важливіше, щоб радіатори були виготовлені з матеріалів, що мають високу теплопровідність – якими і є мідь і алюміній.

Під час роботи максимальна температура нагрітого алюмінієвого короба зазвичай становить не більше +40 градусів, а поверхня стіни нагрівається не більше, ніж до 37.

Види плінтусного опалення.

На даний момент часу існує три типи плінтусного опалення:

  • електричне з допомогою потужних тенів (потужність до 280 Вт / пог.м);
  • за допомогою рідкого теплоносія, нагрітого до температури +85 градусів;
  • інфрачервоні системи.

Рідинне плінтусне опалення.

Система складається з наступних комплектуючих:

  1. Радіторний блок теплообмінника є дві мідні трубки з закріпленні на них алюмінієвими або латунними ламелями, забезпечують конвекцію, і алюмінієвий декоративний короб, який також служить для захисту трубок від пошкоджень.
  2. Розподіляє колектор, який представляє собою дві сталеві трубки, призначений для введення і виведення теплоносія. Обов’язково обладнується зливними вентилями, відсікачами і повітровідвода.
  3. Поліетиленові труби, одягнені в гофру, монтовані уздовж стіни або в підлогу. Через них рідина надходить у систему і відводиться з неї.Робочий тиск в системі не повиннен перевищувати 3 атм.

Рідинне плінтусне опалення.

Особливістю водяного опалення є те, що вона вкрай чутлива до підвищення поточного тиску і гідроударів. З цієї причини для приєднання до центральної системи потрібно використовувати не поліетиленові шланги, а мідні або металопластикові комунікації, які кріпляться за допомогою пайки.

Для більшої безпеки системи, фахівці радять використання проміжного теплообмінника, що приймає на себе всі надлишки. Це захисти плінтусний прилад від високих навантажень і забезпечить його службу протягом усього гарантійного терміну (10 років) і навіть довше.

Виробники водяних плінтусних систем рекомендують використовувати контури довжиною не більше 15 м – при цьому система працює максимально ефективно.

 

Електричне плінтусне опалення є повітряною опалювальною системою.

Влаштування електроплінтуса приблизно таке ж, як і у рідинного:

  • ТЕН монтують в нижню мідну трубку;
  • кабель живлення, забезпечений термостійкої обмоткою, простягають через верхню трубку.

Якщо зовні електричний плінтус виглядає практично так само, як і рідинний, то монтувати його простіше через відсутність труб, що підводять теплоносій.

Джерелом живлення такого плінтуса може служити будь-яка найближча електророзетка.

Хоча електричний плінтус має хороший вологозахист, але все ж він не призначений для використання в приміщеннях з високим рівнем вологості.

Габарити установки такі:

  • довжина становить 1 – 2 м;
  • ширина – 4 см;
  • висота – 16 см.

В комплекті є зовнішні і внутрішні куточки і кінцеві заглушки їх ПВХ.

Електричне плінтусне опалення

 

Інфрачервоні плінтусні системи працюють за принципом інфрачервоних обігрівачів – нагрівають не повітря, а предмети біля себе, а ті, в свою чергу, рівномірно нагрівають приміщення. Гарантія виробників на ці прилади також становить 10 років.

Особливості використання плінтусного опалення

плінтусне опалення

У кожної опалювальної системи є свої недоліки, у плінтусних радіаторів він теж є:

  • Необхідність використання розподільного колектора при обмеженій довжині контура (15 м). Інакше ефективність системи помітно падає.
  • Досить висока вартість приладів – близько 7500 грн / пог. м, обумовлена ​​вартістю використовуваних матеріалів.
  • Необхідність залучення професіоналів для виробництва монтажних робіт.
  • Вимога максимально близького розташування радіаторів до поверхні стіни може привести до псування оздоблювального матеріалу стін.
  • На короб радіатора не можна монтувати будь-які декоративні накладки – вони погіршують тепловіддачу.
  • Забороняється закривати доступ до плінтусних приладів корпусних меблями, це перешкоджає розподілу тепла по стіні і тепловіддачі стін.

 

Позитивних моментів набагато більше, що сприяє розширенню області використання подібних систем:

  • Інфрачервоне тепло позитивно впливає на організм людини.
  • Відсутність потоків повітря, властивих конвективним системам опалення, виключає зважування частинок пилу в приміщенні.
  • Тепло розподіляється рівномірно, температура однакова у всьому об’ємі приміщення.
  • Підлога і стеля ніколи не мокнуть, що виключає появу грибка і цвілі.
  • Невисока температура теплоносія дозволяє істотно заощаджує на опаленні.
  • Монтаж радіаторів проводиться швидко.
  • Малі габарити приладів покращують інтер’єр приміщень.
  • Ремонт плінтусної системи опалення не вимагає демонтажу оздоблювальних покриттів.
  • Є можливість оснащення системи терморегуляторами, що дозволяє в кожному приміщенні створити найбільш комфортний мікроклімат.

Особливості використання плінтусного опалення

Широке поширення плінтусних опалювальних систем пояснюється тим, що в даний час створено безліч нових матеріалів, що знижують тепловтрати будівель через отвори і огороджувальні конструкції. Саме це дозволяє поступово відмовлятися від традиційних конвекційних систем опалення на користь більш компактних і ефективних приладів променистого опалення.

Оцініть статтю
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (1 голосів, середній: 4,00 out of 5)
Loading...
Сподобалась стаття? Поділись:

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
повідомляти