РУС. Сифон для раковини який вибрати і як встановити.

Як вибрати і встановити сифон для раковини

Сучасні люди так звикли до комунальних зручностей, що часто не замислюються про те, як вони працюють. Як правило, цікавитися цим питанням багато хто починає лише тоді, коли назріває необхідність ремонту. Наприклад, плануючи самостійно встановити новий умивальник у ванній, доведеться дізнатися, як вибрати, зібрати і як встановити сифон для раковини. Незважаючи на те, що роботи це нескладні, в них є безліч нюансів, знання яких вбереже від виникнення протікання і інших неприємностей.

Ремонт у ванній – це дуже нелегка справа. Навіть якщо мова йде не про капітальну переробку, а всього лише про заміну умивальника. Справа в тому, що будь-який сантехнічний прилад приєднується до системи водопроводу і до каналізації.

При цьому всі системи повинні бути щільними, щоб не виникало протікання. А щоб в квартирі не з’явилося неприємних запахів, необхідно встановити сифон під раковину – таку назву носить вигнута труба, за допомогою якої слив сантехнічного приладу з’єднується з каналізаційною трубою.

 

Що таке сантехнічний сифон і навіщо він потрібен?

Будь-який елемент сантехніки, має злив, приєднується до системи каналізації. Але навіщо потрібен сифон для раковини, хіба не можна приєднати злив безпосередньо до труби, що веде до стояка? Навіщо потрібно ця вигнута трубка?

Справа в тому, що в коліні такої труби постійно знаходиться вода, утворюючи надійний бар’єр для неприємно пахнучих газів, які присутні в системі каналізації. При відсутності такої водяної пробки, гази безперешкодно будуть проникати в приміщення, і у ванній буде пахнути, як в давно немитому громадському туалеті.

Крім того, сифон є пристроєм, який перешкоджає засміченню труб, так як більша частина великого сміття не може подолати вигин і осідає в коліні. Від’єднати і прочистити сифон набагато легше, ніж виробляти чистку каналізаційних труб, тому такий захист аж ніяк не є зайвим.

 

Види сифонів

Для установки під раковиною можна використовувати різні види сифонів. Моделі можуть відрізнятися матеріалом виготовлення, оформленням і, зрозуміло, конструктивними особливостями. Розглянемо, особливості найбільш популярних видів сифонів.

 

Сифон гофрований

Сифон гофрований

 

Ця модель являє собою трубу «в складку», яку при монтажі згинають зигзагом, щоб в ній при користуванні водою утворювався водяний затвор. Виконаний вигин фіксується за допомогою хомута з пластика. Плюси гофрованих сифонів:

  • Доступність і простота конструкції. Моделі виготовляються з пластика, тому коштують недорого.
  • Здатність розтягуватися. Цю можливість в повній мірі оцінять ті, хто вирішить переставити раковину в інше місце.

До мінусів цього різновиду можна віднести те, що труба всередині негладка, тому частіше забивається волоссям, пластівцями мила і іншим сміттям.

 

Сифон трубний

Сифон трубний

Дана модель нагадує попередню, але на відміну від неї має жорстку конструкцію. Такі сифони, виконані з чавуну, широко використовувалися за радянських часів. По суті, цей сифон є зігнутою пластикову або металеву трубу, яка вставляється між зливним отвором раковини і розтрубом труби каналізації.

Особливістю таких сифоном є те, що гідрозатвір в них неглибокий і при рідкісному використанні раковини пересихає.

Сифон пляшкового типу

Сифон пляшкового типу

Таку назву модель отримала свою назву через форми, яка нагадує пляшку. У конструкцію сифона включена колба, в якій є відстійник. Висновок з пляшкового сифона розташовується приблизно посередині колби, тому гідрозатвір в ньому не пересихає дуже довго.

До переваг цієї моделі можна віднести і ту обставину, що він досить легко розбирається і чиститься.

Порада! Наявність відстійника в темно-зеленому сифоні добре ще й тим, що там затримуються різні предмети. Так, якщо в злив раковини випадково впустив якусь дрібницю (ланцюжок, сережка), то її можна буде легко витягти з відстійника сифона.

Інші різновиди сифонів

Існують і особливі моделі сифонів, які розробляються для нестандартних раковин. Наприклад, якщо планується встановити умивальник з двома чашами, то буде потрібно здвоєний сифон, який має два випуски.

У тому випадку, якщо планується до умивальника приєднати злив від пральної машини, то потрібно купувати сифон, оснащений додатковим патрубком для шланга. При монтажі вбудованих раковин і умивальників, під якими буде встановлена ​​пральна машина, потрібно плоский сифон для раковини, який займає мінімум місця.

Як вибрати сифон?

Ось кілька порад, які стануть в нагоді при виборі сифона:

  • Найважливіше, щоб обраний сифон підходив до наявної раковині. Якщо придбаний стандартний умивальник, то складнощів з придбанням обв’язки не виникає, так як зливні отвори в таких сантехнічних пристроях розташовуються стандартно. При придбанні незвичайної моделі краще купувати її в комплекті з сифоном.
  • Не менш важливий критерій – пропускна здатність сифона. В цьому випадку, при виборі потрібно враховувати натиск води і кількість приєднаних елементів. Так, якщо до сифона з малою пропускною здатністю додатково підключити злив пральної машини, то він не впорається з таким обсягом стоків, і брудна вода буде виходити з зливного отвору раковини.
  • У тому випадку, якщо передбачається відкритий монтаж сифона, то варто звернути увагу і на його оформлення. У продажу можна знайти моделі під хромований метал або, наприклад, бронзу.

Порада! Зрозуміло, сифон з незвичайним дизайном коштує дорожче звичайної моделі, але якщо потрібно підібрати виріб, який гармонійно впишеться в інтер’єр, про економію доведеться забути.

Перед покупкою обраної моделі не завадить перевірити комплектність сифона, а також оглянути всі прокладки і шайби на предмет виявлення дефектів.

Як зібрати і встановити сифон?

Перед тим, як встановити сифон, його потрібно правильно зібрати. Як правило, в інструкції приведена детальна схема збірки сифона для раковини, тому, якщо строго слідувати вказівкам, проблем виникнути не повинно.

Оскільки в ванних на раковини найчастіше ставлять сифони з пластика пляшкового типу, то нижче буде приведена інструкція по збірці такої моделі. У процесі складання можна виділити три етапи:

  1. З’єднання сифона із зливним отвором раковини.
  2. Збірка основної частини.
  3. Приєднання сифона до труби каналізації.

Розглянемо докладно, як здійснюється складання сифона для раковини.

Етап перший

Як зібрати і встановити сифон

  • На зливний отвір раковини з лицьового боку встановлюється захисна решітка з прокладкою.
  • Далі береться відвідний патрубок і на його борт встановлюється товста гумова прокладка. Другий кінець патрубка, що має фаску, призначений для введення в основну частину сифона.
  • Верхню частину патрубка з прокладкою слід щільно притиснути до зливного отвору зі зворотної сторони раковини. Іншою рукою через захисну решітку вводиться з’єднувальний гвинт, який потрібно закрутити в гайку патрубка.

Порада! Для закручування гвинта слід використовувати широку викрутку, однак, занадто велике зусилля докладати не потрібно, інакше, пластикові деталі можуть тріснути.

При виконанні збірки слід пам’ятати, що якщо верхній край декоративної решітки буде виступати (навіть незначно) над поверхнею раковини, то в чаші буде постійно застоюватися вода. Якісна збірка передбачає «утоплення» накладки по відношенню площині дна раковини.

Етап другий

Як зібрати і встановити сифон

Триває установка сифона для раковини складанням основної частини сифона:

  • На кінець відвідного патрубка з фаскою слід надіти пластикову гайку, а потім прокладку у вигляді конуса.
  • У верхню частину колби сифона слід вставити патрубок з одягненою прокладкою і, після регулювання по висоті, закрутити гайку руками. Слід звернути увагу, щоб патрубок не був введений до упору в стінку сифона, так як це призведе до погіршення відтоку води.
  • Тепер потрібно прикрутити кришку колби, робиться це після установки між деталями прокладки з гуми.

Порада! Оскільки стакан сифона потрібно буде регулярно розбирати для промивання, при складанні не варто користуватися силіконовим герметиком. Якщо є побоювання, що може в цьому місці виникнути протікання, краще зробити намотування декількох шарів сантехнічної підмостки.

Етап третій

Як зібрати і встановити сифон

Останнім етапом вирішення проблеми, як поставити сифон на раковину, є його підключення до каналізації. Проводити підключення можна в вигляді жорсткої збірки або при використанні м’якої гофрованої труби з жорсткими патрубками із пластику. Останній варіант підключення особливо хороший, якщо раковина виявляється на деякому віддаленні від виходу каналізаційної труби.

Порада! У продажу можна знайти гофри з патрубками діаметром 32, 40 і 50 мм в різних комбінаціях. Крім того, є універсальні моделі, які підходять на будь-який розмір (зайве потрібно буде зрізати).

Приклад пристрою сифона при установці, як гофрованої, так і жорсткої труби, слід пам’ятати, що довжина горизонтальних ділянок повинна бути мінімальною. Це дозволить виключити провисання труби в процесі експлуатації.

При з’єднанні гофри з патрубком сифона обов’язково слід використовувати конусну прокладку, так як використання тільки плоскої пластикової прокладки не дозволяє отримати надійне з’єднання. У тому випадку, якщо патрубок сифона не збігається по діаметру з трубою, для їх з’єднання можна використовувати перехідну манжету з гуми.

Перевірка якості збірки

Після закінчення складання варто перевірити, чи немає в з’єднаннях течі. Для цього слід включити подачу води на повну потужність. А щоб протікання було простіше знайти, під раковиною можна розстелити газету.

Отже, сифон – це обов’язковий елемент системи каналізації. Плануючи самостійну заміну умивальника, слід заздалегідь з’ясувати, як зібрати сифон для раковини. Допомогти освоїти цей не надто складний процес зможе фото і відео матеріали навчального характеру, на яких досвідчені майстри демонструють всі стадії процесу.

Оцініть статтю
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (1 голосів, середній: 5,00 out of 5)
Loading...
Сподобалась стаття? Поділись:

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
повідомляти