Як прочистити засмічення в трубі
Зміст:
Усі ми, мабуть, стикалися з проблемою, коли забилась каналізаційна труба. Це вкрай неприємна ситуація, яка суттєво ускладнює повсякденний побут. Тому давайте поговоримо про те, як прочистити засмічення в трубі своїми руками, щоб не витрачати гроші та час на виклик сантехніка.
Основні причини, чому забиваються труби:
- Випадково упустили ганчірку у раковину чи унітаз;
- через відкладення жирів на трубах (в основному це трапляється на кухні);
- волосся, яке потрапляє у стік під час прийняття душу чи ванни;
- туалетний папір;
- інші посторонні предмети, які могли туди потрапити і під впливом води розбухають.
Якщо у вас трапилось щось із вище перерахованого, вода буде слабо проходити через каналізаційні труби, неважливо чи вони сучасні пластикові чи чавунні, що може спричинити затоплення. Окрім того, що ви ризикуєте тим, що у вас на підлозі кухні чи ванної кімнати буде вода, також можете завдати шкоди і сусідам, що проживають нижче у багатоповерховому будинку. Тому вкрай важливо якомога швидше усунути засмічення труб в домашніх умовах. Позбавитись засмічення труб самостійно можна за допомогою підручних засобів так би мовити народними методами.
Як прочистити трубу на кухні
Як тільки ви звернули увагу, що вода почала повільніше стікати з раковини – це перший признак того, що є проблеми. Хоча виявити проблему ви можете ще набагато швидше – коли з’явиться неприємний запах каналізації. Часто раковина на кухні забивається через обробку продуктів у ній. Після виявлення проблем із стіканням води, варто визначити на місце засмічення. Слід перевірити інші місця, де є стік води у ванній чи туалеті, якщо там не виявлено проблем, значить, труби забились на кухні. Перш за все, необхідно перевірити сифон, що знаходиться під раковиною, він найчастіше забивається. Коли з ним усе впорядку варто наступну ділянку ретельно оглянути (від сифона до наступної точки, де збирається вода). Інколи проблема може знаходитись і за межами будинку. Часто у приватних будинках забиваються комунікації за його межами, тому для таких випадків в місцях, де труби з’єднюються чи повертають потрібно робити оглядові колодязі, щоб не потрібно було розкопувати їх.
Очищення сифона на кухні
Як ми вже казали. Найчастіше забивається саме це місце. Тому варто почати із нього. Що ж робити коли забився сифон на кухні. Сифони мають спеціальний відділ, куди потрапляють шматочки продуктів, який ще має назву «відстійник». Пробку можна видалити наступним чином:
- Промивши не розбираючи сифон
- Ретельно прочистивши при розборі.
Якщо засмічення незначне, і непотрібно розбирати сифон повністю, вам потрібно відкрутити ковпачок у нижній частині та видалити відходи, що накопичились у ньому. Коли ж цього не достатньо потрібно розбирати усю конструкцію. Варто це робити над відром, чи або іншою посудиною, щоб не вилилась вода з нього на підлогу. Потрібно його розібрати і ретельно прочистити від бруду з середини. Для цього ви можете використовувати підручні та миючі засоби.
Гофрована труба, що з’єднює сифон із раковиною, також із часом може забитись. Тому варто її також прочистити. Проте якщо це вкрай важко здійснити, краще придбати нову. Усі елементи можна промити під гарячою водою. Таким чином, ви з легкістю зможете вирішити питання, як швидко прочистити засмічення в раковині на кухні своїми руками в домашніх умовах за допомогою підручних засобів.
Домашні засоби від засмічення каналізаційних труб
Давайте поговоримо про те, як очистити труби без вантуза, за допомогою різних домашніх засобів. Для того щоб пробити трубу, можна спробувати спочатку найбільш поширенні методи для цього. Сода і оцт, миючі засоби і так далі.
Як прочистити засмічення в трубі содою і оцтом
Потрібно залити 150 мл. оцту та соди в отвір і закрити його пробкою, щоб піна не виходила. У результаті змішування цих двох елементів, утвориться піна, що роз’їдатиме різного роду засмічення, які мішають воді стікати. Після цього потрібно промити стік гарячою водою. Таким чином, якщо у вас забилась труба та вода не стікає – це може бути ефективним методом у вирішенні цієї проблеми. В додаток до соди часто використовують ще сіль.
Видалення засмічення в трубах вантузом і тросом
Вантуз – це велика гумова присоска із деревною чи пластиковою рукояткою. Прочисти злив у раковині чи унітазі можна за допомогою вантуза. Прочищають каналізацію за допомогою вантуза наступним чином:
- Труби заповнюють водою
- Вантуз міцно прижимають до зливного отвору унітазу чи раковини
- Починають качати (принцип вантуза нагадує принцип роботи насоса)
- Роблять так 5-6 раз потім, потрібно трішки при підняти вантуз, щоб у отвір ще потрапила вода, і продовжують качати
- Процедуру повторюють декілька раз.
Проте якщо пробка, що утворилася у ній, досить велика варто поєднати цей методі з використанням сантехнічного тросу. Трос краще одразу вставляти в трубу. Потрібно обережно його просовувати по трубі, адже у неї є вигини і ви натрапивши на них потрібно повернути його за годинниковою стрілкою і продовжити рух. Діставшись пробки потрібно намагатись тросом пробити її, намотавши на нього чи просвердливши ним. Дістаньте дріт, очистіть його і промийте трубу гарячою водою, та при необхідності використайте вантуз. Якщо пробка велика і не одна, процедуру по очищенні каналізаційних труб в квартирі та засмічень в унітазі, потрібно повторити декілька раз, доки не буде досягнуто потрібний результат.
Пробиваємо засмічення за допомогою пластикової пляшки
В домашніх умовах, коли немає сантехнічного тросу, можна зробити його своїми руками за допомогою пластикової пляшки.
Необхідно: 2 літрова пластикова пляшка, і смужка паперу завтовшки 2см. Обмотуємо по спіралі пляшку папером та взявши ручку чи маркер, обводимо краї стрічки на пляшці по контуру. Потім вирізаємо ножицями по відмітках зверху в низ, щоб вийшла спіраль. Дно не відрізаємо, у цьому випадку з пляшки будемо робити трос, а прорізаємо на ньому отвір, щоб можна було за нього взятись. На спіралі робимо засічки з кожного боку під 45 градусів. Засовуємо наш саморобний трос з пластикової пляшки в трубу і аналогічно до звичайного тросу дістаємо сміття із неї, щоб вода могла стікати.
Також пляшку можна використати, як вантуз, відрізавши у ній дно та закривши кришку, принцип дії аналогічний, що із ним. Таким чином, ви знаєте, як можна швидко та ефективно усунути засмічення в трубі та в унітазі за допомогою пляшки самостійно.
Поради по очищенню пластикових труб
У пластикових трубах більш рідше трапляються пробки, чим у чавунних, проте волосся, продукти, та інші предмети все ж таки здатні забити стік води. Чищення пластикових труб слід проводити обережно, адже вони не стійкі до механічних пошкоджень, особливо це стосується використання тросу.
Профілактика
Для того, щоб не задаватись питанням, як прочистити трубу, що забилася на кухні чи у ванній потрібно час від часу проводити профілактику, щоб уникнути цього.
- Не засмічуйте стік залишками їжі, туалетним папером і т.д.
- У раковину на кухні поставте спеціальну захисну сітку, що не дозволятиме частинкам їжі потрапляти у стік.
- Проводьте раз у місяць чистку за допомогою вантуза та окропу.
Якщо у вас усе ж таки забився стояк і вода не стікає – не біда. Не панікуйте і спробуйте один із вище описаних методів, як усунути засмічення в каналізаційній трубі. Оберіть метод який найкраще підійде для вашого випадку, та зробіть це своїми руками.
Leave a Reply