РУС. Тип веранди для дому або тип тераси для дому

Тип веранди для дому або тераси

Вибір формату тераси

Яким би не був красивим новий будинок за містом, без садових доріжок, клумб, ганку і продуманої відкритої тераси він виглядає незавершеним. Та й у літню пору, як би не було комфортно в будинку, хочеться винести крісло і столик, щоб на відкритому повітрі поїсти всією сім’єю. І краще, коли дощ за шию не капає, і сонце не сліпить. Веранда і тераса, критий майданчик під мангал, альтанка, патіо і крита галерея, тінистий аркада з виноградом або кущами плетистой троянди … Все це близькі поняття, хоча кожна споруда має свої особливості.

1. Відкрита літня тераса – найпростіша споруда у вигляді навісу в одного боку будинку, яка використовується в теплу пору року. В основі має впорядковану майданчик, і може бути з огорожею або без нього, на фундаменті або вимощена тротуарною плиткою, з простінками між підставами для перекриттів або декоративними прикрасами з різьбленням або куванням.

2. Закрита дачні тераса використовується цілорічно, тому передбачає стіну і утеплення. Зазвичай це більш грунтовна споруда з гідроізоляцією і фундаментом, яка повинна будуватися за проектом, бажано одночасно зі спорудженням будинку. Вона більше нагадує полегшену прибудову біля входу в будинок, тобто ще одна можливість збільшити житловий простір. Середньорозмірний приміщення передбачає опалення та освітлення, кондиціонування і вентиляцію, а також стаціонарну меблювання, яку не виносять в сад. Нерідко там розташовується зимовий сад або пророщується рання розсада, і якщо передбачено повноцінне опаленням, то сім’я відпочиває там і в зимовий період. Така споруда також є додатковим тепловим буфером між будинком і зовнішнім середовищем в холодному кліматі.

3. Ще один різновид – універсальна відкрита тераса до дому, наприклад, з безрамним склінням, яка максимально відкрита влітку і закрита і утеплена в холодну пору року. Іноді доцільно в готові віконні прорізи або ніші на зиму ставити готові склопакети та двері, які знімають влітку. Закрите приміщення опалюють на час відвідування господарями дачі ефективними електрообігрівачами, а при непотрібності опалення не використовується. Це зручно, коли заміське домоволодіння відвідується періодично, і загальне опалення розраховане тільки на житлову частину будинку. Така тераса проектується спочатку під потреби господарів, щоб сезонні трансформації були можливі.

веранда тераса

Увага: Немає сенсу планувати витратну будівництво утепленій закритою тераси, якщо дача використовується тільки в літній сезон. Якщо це заміський будинок або котедж, де не передбачається жити цілий рік, досить найпростішого навісу або відкритої тераси. А при відвідуванні приватного домоволодіння кожен вікенд краще використовувати 3-й варіант.

Порада: Не обов’язково, щоб відкрита тераса на дачі будувалася впритул до однієї зі стін. Це може бути упорядкована майданчик між двома допоміжними будівлями, наприклад, лазнею і гаражем, де замість даху – виноград.

Одну стіну проміжної площадки з повноцінною дахом без витких рослин краще зробити з напівпрозорого матеріалу, щоб обмежити протяги. А можна у віддаленій частині саду побудувати відкриту терасу у мангала, де зручно відпочивати з сім’єю вечорами.

Якщо ви вже зрозуміли, який тип тераси вам потрібен, то далі важливо визначитися з площею споруди. Не варто робити її занадто великий, якщо у дворі або на ділянці мало місця. До того ж це зажадає багато будматеріалів, навіть якщо це найпростіший фундамент і стругані дошки.

Тераса або веранда – прикраса дворика.

Тому немає сенсу економити на будівництві, завдяки викидними підручним матеріалами і використання неякісної «горбатою» деревини. Краще добротно зробити невеликий майданчик без фундаменту, у вигляді спрощеної конструкції, і потім прикрасити різьбленими полупростенкамі або акуратними дерев’яними бортиками.

Порада: Будь-яке будівництво робиться раз і надовго, тому при нестачі якісних будматеріалів краще виконувати поетапно частину робіт, а при надходженні нових фінансових коштів доробити ефектну споруду.
Якщо відкрита прибудова робиться біля великого будинку з розмахом, то важливо враховувати стилістику і загальний ландшафтний дизайн ділянки. Все має гармоніювати із зовнішністю садиби. Немає сенсу «забабахати» терасу розкішніше невеликого дачного будиночка, хоча скромне ганок у розкішного будинку теж виглядає якимось «куцим». Чудове враження створює єдиний архітектурний ансамбль.

Можна також зробити внутрішній дворик-патіо з басейном, який відрізняється від тераси – вона більше прив’язана до будинку і піднята над рівнем землі. Іноді відкрита тераса – модифіковане або розширене ганок, що припускає сходинки і перила. А ушляхетнену майданчик у дворі будинку іноді зонируют живоплотом, викладають тротуарною плиткою і роблять обрешітку замість даху під в’юнкі рослини – теж найпростіший варіант під садові меблі.

Порада: Поки у вашій майданчика в процесі будівництва не буде повноцінною даху, використовуйте тент або пляжну парасольку, використовуючи недобудовану терасу за призначенням.

Оцініть статтю
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (1 голосів, середній: 3,00 out of 5)
Loading...
Сподобалась стаття? Поділись:

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
повідомляти