Дизайн інтер’єру офісу.
Дизайн інтер’єру офісу багато в чому визначається корпоративною культурою і є одним з вирішальних чинників плідної праці найманих працівників. «Офісний планктон», як жартома називають кабінетних працівників, часто проводять на роботі більшу частину доби, саме тому комфортна, ергономічна і радуюча око обстановка повинна бути продумана до дрібниць.
Завдання дизайнера плануючи інтер’єр офісу – подбати не тільки про комфорт персоналу, а й про дотримання корпоративного антуражу, про зручність і інформуванні відвідувачів, а також про враження, виробленому на конкурентів і партнерів.
Дизайн інтер’єру офісу «Американського»
Створення схеми розташування місць, вибір кольорової палітри і функціональних компактних меблів, виділення і оформлення зони відпочинку – з цього починається робота над ескізом майбутнього офісу, що працює за системою: велика кількість столів співробітників, відокремлених один від одного перегородками або зовсім без них.
- Велике приміщення, розраховане на розміщення дюжини, а то й кількох десятків робочих місць, слід розмічати саме виходячи з точної кількості штатних співробітників. Адже меблі, швидше за все, доведеться виготовляти за індивідуальним замовленням, і оптимальний варіант тут – офісні меблеві групи, інакше кажучи, складні столи з ящиками і полицями, розраховані на двох-трьох чоловік.
- Іноді зонування цільного приміщення має на увазі виділення території керівника з переговорною зоною, робочих місць, зони прийому відвідувачів і зони відпочинку. Найчастіше мова про розбивку території тільки під посадкові місця, інші приміщення ховаються за глухими перегородками.
- Вибір кольору розробляючи дизайн офісу часто диктується корпоративними квітами – в цьому випадку аксесуари обмежуються виробами з логотипом і рекламними зображеннями; в деяких випадках обов’язкова форма співробітників, наприклад, краватки або жилетки, а також наявність корпоративних аксесуарів на робочих столах. У такій ситуації упор дизайнерської думки доводиться на раціональне розташування столів працівників і місць для відвідувачів.
- Особливу увагу слід приділити розташуванню меблів і оргтехніки, якою користуються всі, – співробітники не повинні стикатися один з одним, або обходити перешкоди на шляху до ксероксу, або кавоварки. Також неприпустимо, щоб хтось із співробітників займав таке місце, коли колеги йдуть у нього «по голові», не дозволяючи зосередитися.
- Заможні компанії можуть дозволити собі влаштувати кабінети-кабінки з прозорими стінами до стелі, однак частіше зводяться не глухі прозорі перегородки, що дозволяють бачити працюючих поруч колег і спілкуватися з ними без підвищення голосу.
- Неприпустимо велика відстань між робочими місцями співробітників, що працюють в зв’язці, – наприклад, документи регулярно передаються з одного столу на інший.
- У деяких офісах потрібно виділення зони для каси і прямуючих туди відвідувачів.
Завдання дизайн робочого місця.
Завбачливий голова компанії при розроблені дизайн інтер’єру офісу обов’язково повинен подбати про пристрій зони відпочинку, де можна випити кави, поговорити на абстрактні теми, помилуватися акваріумними рибками.
Деякі замовники наполягають на тому, щоб приміщення для куріння також було «під рукою». Однак організація робочого місця повинна бути орієнтована на максимальну віддачу співробітника.
- Необхідно індивідуальне освітлення кожного робочого місця – в зимовий час саме через брак світла падає продуктивність офісних працівників.
- Гіпсокартонні або пластикові перегородки повинні бути влаштовані таким чином, щоб захистити співробітників від всіляких подразників.
- Бажано, щоб за спиною кожного співробітника знаходився глухий простір.
- Документи і облікові книги не повинні бути розосереджені по офісу.
- Кольорове оформлення столу і стін повинно бути виконано в бадьорій палітрі.
У разі, коли керівник наполягає на тому, щоб його кабінет знаходився в одному приміщенні з співробітниками, слід продумати дистанцію, яка гарантуватиме психологічний комфорт.
Leave a Reply