РУС. Твердопаливні котли тривалого горіння: вибір і асортимент

Твердопаливні котли тривалого горіння: вибір і асортимент

Для безпечного та продуктивного опалення в приватних будинках, промислових і побутових умовах використовують твердопаливні котли тривалого горіння. Головна перевага подібного обладнання – економія витратних матеріалів без теплових втрат. Це один з найбільш ефективних варіантів для обігріву приміщень. Автономні прилади не вимагають підключення до електричної мережі, не займають багато місця, рівномірно розподіляють тепло по всій території. Для установки твердопаливних котлів не потрібна спеціальна дозвільна документація.

Класифікація та особливості вибору твердопаливних котлів

За методом спалювання палива прилади класифікуються на традиційні і піролізні. Для першого типу характерно використання простих теплообмінників. Подібні котельні установки відрізняються надійністю і тривалістю експлуатації. Піролізні котли мають високий рівень ККД. Вони активно виділяють теплову енергію і обробляють її специфічним методом. Горючі гази постійно окислюються за рахунок безперервної подачі повітря, а тепло рівномірно розподіляється по всьому приміщенню.

твердопаливні котли
Твердопаливні котли виготовляють зі сталі або чавуну. Сталеві моноблочні апарати оснащуються автоматичними електронними пристроями і не бояться сильних теплових ударів. Температурні перепади призводять до прогорання металевого шару, але воно йде дуже повільно. Подібні опалювальні системи не підлягають ремонту в разі виходу з ладу.

Чавунні твердопаливні котли – надійні секційні конструкції. В процесі експлуатації внутрішні стінки камери згоряння піддаються корозійному впливу. Але освіту сухий іржі не заважає виділенню великої кількості енергії і підтримці ККД на високому рівні. Єдиним недоліком агрегатів з чавуну є негативна реакція на різкі температурні коливання.

твердопаливні котли

Для експлуатації твердопаливних котлів підходять дрова, вугілля, тирса, пеллети та інші матеріали. При виборі опалювального обладнання необхідно оцінити наступні позиції:
обсяг завантажувальної камери;

  • вага і габарити;
  • потужність;
  • коефіцієнт корисної дії;
  • вид палива.

Раціональні і практичні опалювальні пристрої можна підібрати тут. В асортименті представлені моделі з природною і примусовою циркуляцією, які можна заправляти кам’яним або бурим вугіллям, антрацитом, коксом, деревними брекетами.

Оцініть статтю
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (1 голосів, середній: 4,00 out of 5)
Loading...
Сподобалась стаття? Поділись:

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
повідомляти