РУС. Котли на газі: вибираємо потужність і конструкцію моделі

Газовий котел для заміського будинку

Якщо вам пощастило, і ви опинилися власником заміського котеджу в селищі, куди підведена газова магістраль, то можна подумати про вибір котла для опалення та постачання будинку гарячою водою. Такий вид техніки складний і недешевий, тому купувати краще під контролем освіченого фахівця або досвідченого продавця. Раціональний варіант – купувати опалювальні котли в магазині де порадять відповідну модель.

Потужний котел обігріє цілий будинок

Не варто поспішати і хапати перший-ліпший апарат з вітрини. Спочатку визначають необхідну потужність котла. За всіма правилами ваш будинок повинен відвідати інженер, зняти заміри з кімнат, врахувати площа скління і товщину стін, а потім надати теплотехнічний розрахунок. Саме він і стане підставою для підбору потужності. Для швидкості та економії кожен господар житла може самостійно прикинути потрібну цифру. Для нормального обігріву котел повинен видавати один кіловат на десять квадратних метрів площі. Врахуйте, що в газових магістралях періодично падає тиск. Для його компенсації вибирайте котел «із запасом», нехай він видає до 2 кВт на 10 кв. метрів.

Газовий котел для опалення будинку
Визначаємо місце для розміщення котла

У магазині зустрічаються навісні і підлогові моделі. Перші виконані в компактному корпусі, при цьому хоч і менш потужні, але зате довговічні і дуже зручні у використанні. Вони коштують дешевше в два рази і підходять для монтажу на стіні маленького дачного будиночка. Другі – підлогові моделі – являють собою серйозну і великогабаритну техніку. Вони купуються для опалення капітальних будинків великої площі. Щоб забезпечити нормальну експлуатацію, котел розміщують на технічному поверсі або в підвалі. Зверху до нього підводять димохід, а знизу – інженерні комунікації.

Технічні нюанси

При покупці треба врахувати, що виробники пропонують одноконтурні та двоконтурні моделі. Різниця в тому, що другий різновид котлів вміє подавати гарячу воду не тільки в батареї опалення, але і в звичайний кран у ванній кімнаті або на кухні. Пальник агрегату може перебувати у відкритій камері і створювати природну тягу або працювати під турбонаддувом. Полум’я з примусовим спонуканням забезпечує ефективне згорання газу і не згасне в результаті падіння тиску в системі. Ще один важливий нюанс – пристрій для розпалювання. Іскра подається за допомогою натискання на кнопку пьезоелемента або спеціальним електронним механізмом під час запуску котла.

Оцініть статтю
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (1 голосів, середній: 3,00 out of 5)
Loading...
Сподобалась стаття? Поділись:

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
повідомляти