РУС. Тепла підлога водяна технологія монтажу та установка своїми руками.

Тепла підлога водяна технологія монтажу.

Підвищити температуру в приміщення і зробити його комфортним допоможе така технологія, як тепла підлога, які бувають електричні і водяні. Ми вже розглянули техніку укладання електричної підлоги, перейдемо до вивчення процесу укладання водяної теплої підлоги.
Тепла підлога водяна технологія найчастіше укладається в місцях, де особливо необхідно утримати приміщення в теплі, наприклад дитяча кімната або ванна.
Тепла водяна підлога є одним з популярних в наші дні варіантів опалювальної системи. Щоб правильно виконати монтаж теплої водяної підлоги важливо вивчити базову інформацію про це і дізнатися всі тонкощі і нюанси.
Технологія монтажу водяної теплої підлоги і роботи проста: теплоносій, циркулює по трубопроводу, який змонтований в підлогу кімнати, нагрівається до певної температури котлом, передаючи тепло теплоносія приміщенню.

тепла водяна підлога

Тепла підлога водяна технологія та необхідні матеріали.

Щоб тепла водяна підлога була надійною, слід використовувати якісні комплектуючі матеріали, які слід скласти попередньо і закупити одним разом.
Проводячи монтаж теплої водяної підлоги будуть потрібні:

 • теплоізолюючі матеріали, наприклад, плити з екструдованого пінополістиролу в разі великих навантажень або фольговані мати з пінополістиролу;
 • самоклеюча демпферна стрічка, товщина якої повинна бути 0,5-1 сантиметрів;
 • закріплюча стяжку арматурна сітка, яка також може бути використана для монтажу труби опалення;
 • поліетиленова або металопластикова труба;
 • кріплення для труб (поворотні дуги, монтажні планки, скоби і інші);
 • інгредієнти для доповнення в суміш бетону для підлоги (наповнювачі та пластифікатори);
 • гребінки – колекторні системи, щоб підключати контури системи теплової ідлоги;
  також потрібно шафа для монтажу гребінки в естетичний вигляд.

Види труб здійснюючи монтаж теплої водяної підлоги.

монтаж теплої водяної підлоги

Здійснюючи монтаж теплої водяної підлоги використовують труби трьох видів:

 • PEX-EVOH-PEX – труби, виготовлені із зшитого поліетилену. Такі труби не зручно використовувати при роботі, так як їм досить важко надавати потрібну форму, також вони розпрямляються при нагріванні. Однак такі труби стійки до замерзання і ремонтопригодні.
 • Труби металопластикові, які є оптимальним варіантом завдяки своїй низькій ціні і легкості при монтажі. Такі труби тримають форму стабільно.
 • Труби мідні, які коштують дорожче за ціною. Використовуючи такі труби в стягуванні, їх закривають за допомогою захисного шару, щоб не піддавати їх лужному впливу.

Тепла підлога водяна технологія,розподіл і розрахунок труб.

Розрахунок труб і кроку їх установки проводиться для кожної кімнати Як окремо за допомогою спеціальних програм або вдавшись до послуг відповідних проектних організацій.
Самостійний розрахунок необхідної потужності для кожного окремого контуру є дуже складним. Тут необхідно враховувати масу нюансів і тонкощів. У разі допущення помилок в розрахунку вся робота системи може звестися нанівець або ж настануть неприємні наслідки, такі як неповна циркуляція води, “теплова зебра” (чергування на підлозі теплих і холодних ділянок), освіту ділянок витоку тепла і нерівномірне нагрівання підлоги.
При проведенні розрахунку необхідно враховувати такі параметри:

 • вид теплоізоляції для теплої підлоги;
 • матеріали теплоізоляції, перекриттів і стін;
 • тип покриття підлоги;
 • розміри самого приміщення;
 • потужність котла (від неї залежить температура води);
 • діаметр і матеріали труб системи водяної підлоги.

тепла підлога водяна технологія
За вищевказаним даними визначають потрібну довжину застосовуваної труби і крок для її установки, щоб досягти необхідної потужності для тепловіддачі. Для розподілу труб вибирають найбільш оптимальний маршрут їх укладання.
Не варто забувати, що проходячи по трубах вода поступово починає остигати, притому це є одним з достоїнств водяної підлоги, так як втрати тепла в приміщенні відбуваються також нерівномірно.
Розподіляючи труби теплої підлоги для кожного контуру необхідно дотримуватися певних правил. Укладання труб починається від порівняно холодних зовнішніх стін кімнати.
У разі, якщо введення труб в приміщення розташовується не на стороні зовнішньої стіни, то частина труби від стіни до введення утеплюють. Щоб поступово знизити нагрів підлоги від зовнішньої сторони до внутрішніх стін використовують метод укладання “змійка”. Щоб обігрів підлоги приміщення, де всі стіни є внутрішніми, був рівномірний (наприклад, у ванній кімнаті), використовують укладку спіраллю від краю приміщення до центру. Таким чином, трубу з подвійним кроком доводять спіраллю до центру, потім розгортають в протилежному напрямку, виводячи з кімнати до колектора.
Як правило, крок труби здійснюючи монтаж теплої водяної підлогисвоїми руками становить 10-30 сантиметрів. В основному буває достатнім крок в 30 сантиметрів, а там де є підвищені тепловтрати його можна скоротити до 15 сантиметрів.
Крім форми розподілу і довжини також розраховують гідравлічний опір труб, який підвищується з кожним поворотом, також при збільшенні довжини.
тепла підлога
У контурах, які під’єднані до одного колектора, рекомендується опір приводити до однакового значенням. Щоб вирішувати такі ситуації, великі контури, довжина труби яких більше сотні метрів, поділяють на кілька малих, і для кожного контуру купують загальний відрізок труби потрібної довжини.
Не дозволяється використання муфти і стиків на трубах, що укладаються в стяжку. Отже, розрахунок довжини і придбання здійснюють, провівши ретельні розрахунки і продумавши весь маршрут кладки.

Розрахунок для кожного приміщення проводиться окремо. Не рекомендується також використання одного контуру для обігріву більше одного приміщення.

Щоб утеплити веранду, лоджію або мансарду, укладають окремий контур, який не суміщений з прилеглими кімнатами. У зворотному випадку велика частина отриманого тепла піде на їх опалення, залишивши приміщення холодним. Виконують утеплення під теплу підлогу таким же чином, як і з підлогою по грунті. Інших відмінностей при монтажі на лоджії теплої підлоги немає.

Підбір колектора і його установка.

колектор
Визначивши кількість контурів, підбирається відповідний колектор, у якого має бути відповідна кількість виводів, для підключення всіх контурів. Колектор, крім цього, відповідає за настройку і регулювання теплої водяної підлоги. Якщо розглядати найпростіший варіант колектора, тут у нього є лише запірні клапани, що досить знижує ціну системи, проте в такому випадку практично не буває можливим настроювання її роботи. Також існують більш дорогі варіанти, що передбачають установку клапанів регулювання. За допомогою них коригується витрата води в окремо на кожну петлю. Незважаючи на порівняно великі витрати, дана система дозволяє налаштовувати підлогу так, щоб підігрів всіх кімнат був рівномірним.
Зливний відвід і клапан повітровідводу є елементами обов’язковими для колектора. Щоб повністю автоматизувати гідравлічну теплу підлогу застосовують колектори, які мають на клапанах сервоприводи і попередні змішувачі, що регулюють температуру води, змішавши її з остигнувшою. Така система за ціною становить велику частку витрат. При приватному використанні немає необхідності її придбання, так як можна спочатку коректно налаштувати більш просту колекторну групу, ніж нести великі витрати на систему автоматичного типу, і так працює при тривалих навантаженнях в однаковому режимі.
Колектор встановлюють в колекторний ящик, товщина якого, як правило, досягає 12 сантиметрів. Підбирають розміри, враховуючи габарити колекторної групи, включаючи всі необхідні доповнення (повітропроводи, сливи, датчики тиску). Під колекторної групою залишають простір до підлоги, в якій загинаються підведені труби всіх контурів підлоги. Технологія монтажу водяної теплої підлоги починаэться саме з розміщення такої шафи. Розміщують її таким чином, щоб протяжність контуру і труб від кожного приміщення була однаковою. У певних випадках шафу наближають до найбільшого контуру.
Для того щоб приховати шафа, його монтують в стіну. При цьому необхідно враховувати, що в несучих стінах забороняється пробивати будь-які поглиблення або отвори.

Ящик необхідно встановити вище рівня водяного теплої підлоги, не допустивши, щоб труби відводилися вгору від нього. Тільки так Воздухоотводная система буде працювати правильно.

Колекторну шафу встановлюють і заповнюють відповідно до загальних правил і стандартів.

Нагрівальний котел для теплої водяної підлоги.

нагрівальний котел

Вибір котла нагрівання спочатку залежить від його потужності. Котел повинен впоратися з нагріванням води, маючи певний запас потужності. Таким чином, потужність котла відповідає загальній сумі потужностей всіх підлог, а також запас на 15 відсотків.
Щоб вода в системі циркулювала, потрібен насос. Сучасні електричні та газові котли мають вбудований насос, якого в основному вистачає на опалення одноповерхових і двоповерхових будинків. Додаткові допоміжні насоси встановлються в разі, якщо площа опалювальної кімнати більше 120-150 квадратних метрів. В такому випадку вони встановлюються в окремих колекторних шафах.
На виході і вході котла необхідно встановити запірні клапани, які допомагають відключати котел при ремонті або профілактиці, не зливаючи з системи всю воду.

У разі, коли є кілька колекторних шаф, на основну трасу підведення теплої води встановлюють розгалужувач, потім після розгалуджувача – звужують перехідники. Так роблять, щоб вода рівномірно розподілялася по системі.

Технологія монтажу водяної теплої підлоги і стяжки.

Тепла підлога водяна технологія більшості випадків укладають, застосовуючи спеціальні кріпильні профілі, що закріплюються шурупами і дюбелями до підлоги. Вони мають гнізда, призначені для закріплення труб. Кріпильні профілі полегшують дотримання відстані кроку витків труби.

При закріпленні цілком достатньо використання пластикових стяжок, за допомогою яких трубу притискають армуючої сітккою. При цьому трубу не можна стягувати дуже туго, петля стяжки повинна бути вільною.

монтаж теплої водяної підлоги
Як правило, труби постачають у вигляді бухт. Не дозволяється витягування труби з бухти витками. Її розмотують частково в процесі укладання, закріплюючи на підлозі. Вигини виконують відповідно до обмежень мінімально можливого радіусу. В основному такий радіус у поліетиленових труб буває дорівнює 5 діаметрам. При сильному вигині може утворитися побіліла смуга, що означає, що матеріал різко розтягнувся і залом. Трубу з таким дефектом забороняється укладати в підлогу, так як в цьому місці існує ризик прориву.
У разі необхідності кінці труб, що підводиться до колектора, прокладають через стіни і укладають в утеплювач, виготовлений зі спіненого поліетилену. Щоб під’єднати труби до колектора застосовують евроконусну систему або обжимний фітінг.
При формуванні стяжки для теплої водяної підлоги важливо знати певні нюанси, пов’язані з принципом розподілу по її товщині тепла, а також з покриттям використовуваної підлоги. У разі укладання водяної теплої підлоги під плитку товщина стяжки близько 3-5 сантиметрів або розподіляють труби з кроком в 10-15 сантиметрів. У зворотному випадку простір між ними не буде прогріватися як слід, що призведе до утворення «теплової зебри». Під лінолеум, ламінат і подібні матеріали стяжка формується по можливості тонше, а для досягнення міцності поверх теплої підлоги використовують ще одну армуючу сітку, зменшивши тепловий шлях між трубами і поверхнею покриття підлоги. Під ламінат теж укладають теплоізоляційний шар, так як він лише погіршує ефективність роботи теплої водяної підлоги.

тепла підлога водяна товщина стяжки
Опалення теплої водяної підлоги включають з настанням перших осінніх холодів. Можливо затягування початкового прогрівання на кілька днів, потім необхідна температура буде підтримуватися системою. Хорошу роль послужить інертність теплої водяної підлоги: в разі, якщо котел з певних причин не буде функціонувати, від системи протягом тривалого часу в приміщення буде виходити тепло. Крім цього, протягом всього року допустимо тримати систему водянї підлоги на невеликій потужності шляхом відключення здебільшого контурів з використанням тільки тієї частини, якою обігрівається приміщення з наливною підлогою або з покриттям підлоги з керамічної плитки (наприклад, ванна кімната або передпокій).

Оцініть статтю
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (2 голосів, середній: 3,00 out of 5)
Loading...
Сподобалась стаття? Поділись:

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
повідомляти