Грамотний ремонт дитячої: 5 нюансів, про які важливо знати.
1. Умовні кордони
Для дитячої бажано відвести найсвітлішу і теплу кімнату в будинку. Необхідні як мінімум чотири зони в кімнаті: для ігор, відпочинку, навчальних занять і спорту. До них в кімнаті школяра або підлітка можна додати куточок для читання, гардеробну і міні-вітальню для зустрічей з однолітками.
2. Без кутів
У кімнаті дитини все повинно бути гранично безпечно: від оздоблювальних матеріалів до дизайну меблів. Вибираючи матеріали для ремонту, упевніться в їх екологічності та безпеки для дитини. Меблі з гострими кутами, з крихким складом і без антистатичних властивостей – під забороною.
Двері в дитячу не повинна замикатися зсередини. Всю електропроводку надійно сховайте в стіні або під підлогою, а розетки забезпечите захисними заглушками або шторками.
3. В межах досяжності
Уникаючи безладу, ховати книги та іграшки на високих полицях – помилка. Малюк у власному мікросвіті повинен відчувати себе повноправним господарем. Вибирайте невисокі шафки і стелажі, щоб дитина могла самостійно дотягнутися до будь-якої полки і взяти необхідну річ.
4. Екологічна підлогу
Для дитячих ніжок ідеально підійдуть підлоги з натуральних, теплих матеріалів таких, як дерев’яні дошки і пробка. Останній з варіантів – не з дешевих, зате він екологічний і безпечний для малюка. Від плитки і лінолеуму краще відмовитися, та й повністю застеляти кімнату ковроліном не варто – навіть з дрібним ворсом він буде потужним пилозбірником і потенційним алергеном. Бажано залишити м’який настил для зони ігор, перед ліжком і під робочим місцем.
5. «дихаюча» стеля
Стеля в дитячій досить побілити стартовою штукатуркою, обробити глибокої грунтовкою, пофарбувати білою акриловою фарбою і залишити в спокої. Оздоблення водоемульсіонкой тут не годиться – вона буде пиліть і провокувати алергію.
Якщо ж прийнято рішення про натяжні стелі, то краще віддати перевагу тканинні, «дихаючі» варіанти, які потім можна прикрасити зоряним небом або будь-яким іншим зображенням.
Leave a Reply