Ніша з гіпсокартону в коридорі: проектування, матеріали, дизайн
Ніша з гіпсокартону в коридорі: проектування, матеріали, дизайн
Стінові ніші почали використовуватися в архітектурі з тих часів, коли людина почала зводити своє житло з каменю. Як правило, в скромних будинках простих людей ніші виконували функцію полиць для зберігання необхідних предметів побуту. Багаті люди при будівництві кам’яного особняка або, наприклад, замка, стінові ніші використовували або для розміщення в них декоративних скульптур, або ніші виконували функцію схованок. На сьогоднішній же день, ставлення до ніші в коридорі абсолютно таке ж, яке було 1000 років тому. Ніші потрібні в житлових приміщеннях з метою отримання унікального дизайну в інтер’єрі або для зберігання затребуваних предметів побуту.
Види ніш в сучасній квартирі
Умовно ніші, зустрічаються в сучасному інтер’єрі, поділяють на два види:
– Горизонтальні;
– Вертикальні.
Горизонтальна ніша – це поздовжнє поглиблення в капітальної або міжкімнатних стін у вигляді полиці, яка головним чином виконує декоративну функцію в загальному інтер’єрі приміщення.
Вертикальні ніші можуть істотно відрізнятися, як за своєю глибиною і висотою, так і по зовнішньому типу, тобто, вони можуть бути відкритими, використовуваними, як елемент декору в незвичайному дизайні, так і закритими. Наприклад, шафа-купе – це ніша закритого зовнішнього типу.
Якщо фальш-стіна з нішею проектувалася самостійно, то після складання плану буде потрібно обзавестися наступними матеріалами:
– Стіновий несучий металевий профіль;
– Направляючий металевий профіль;
– Демпферная стрічка;
– Перфоровані обважування;
– Кутовий профіль;
– Стіновий гіпсокартон;
– Сітка серпянка;
– Гіпсова шпаклівка;
– Саморізи по металу;
– Анкери;
– Вбудовувані світильники;
– Гофрована трубка;
– Мідний дріт.
З інструментів знадобиться:
– Рівень з правилом;
– Перфоратор з победітовим свердлом;
– Шуруповерт і набір насадок;
– Набір шпателів;
– Набір викруток.
Крок 1
Знаючи, на яку відстань буде винесена майбутня фальш-стіна – це відстань напряму впливає на глибину ніші, паралельно вже наявної старої капітальній стіні на підставі статі прокреслюють рівна суцільна лінія. Строго по прокресленою лінії на підлозі проводиться монтаж направляючого нижнього профілю. Попередньо на тильну сторону профілю наклеюється демпферна стрічка. Далі в профілі свердлять отвори діаметром 5-6 мм з кроком 40-50 см. Після цього профіль укладають демпферного стрічкою до поверхні підлоги, крізь отвори засверливают в статевий підставу і за допомогою анкерів виконують кріплення направляючого профілю.
крок 2
Відступивши від внутрішнього кута стіни 10 см, в змонтований підлоговий профіль вставляється вертикальний стіновий профіль. До стінового профілем прикладають рівень і знаходять його вертикальне положення. Після цього в стіні по траєкторії вертикального профілю з кроком в 40-50 см просвердлюють отвори завглибшки 5-6 см. За рахунок даних отворів виробляють анкерами монтаж обважень – спеціальних металевих перфорованих пластин. Далі пластини вручну згинають буквою “П”, між всіх стирчать лопатей поміщають вертикальний стіновий профіль і, зробивши його нівелювання, його закріплюють у лопатях обважень металевими шурупами.
крок 3
Залишивши невеликий проміжок – 3-5 мм між верхнім кінцем вертикального профілю та стелею, виробляють запуск попередньо обклеєне демпферного стрічкою верхнього направляючого профілю. Верхній направляючий профіль до стелі монтується аналогічно нижнього профілю – виробляють засвердлювання і анкерного кріплення. Коли верхній направляючий профіль буде змонтований, в протилежному кутку кімнати, відступивши від внутрішнього кута 10 см, аналогічно за допомогою обважень закріплюється другий, крайній несе стіновий профіль.
крок 4
Використовуючи верхній і нижній направляючі профілі і орієнтуючись по двох крайніх несучих вертикальних профілів, по всій площині майбутньої фальш-стіни з кроком 40-50 см монтуються інші несучі вертикальні профілі. Природно, в тому місці, де буде розташовуватися ніша, що несе профіль не монтують. Однак необхідно розрахувати положення профілів так, щоб вони проходили строго по траєкторії майбутніх зовнішніх вертикальних кутів ніші.
крок 5
Знаючи глибину майбутньої ніші до старої стіни за допомогою обважень, анкерів і саморізів монтують внутрішні вертикальні несучі профілі. Також на цьому етапі роботи монтують горизонтальні профілі, які будуть відзначати верхню і нижню площину майбутньої ніші. Втім, це не обов’язково, так ніша може починатися біля основи підлоги або на будь-якій довільній висоті, і закінчуватися так само. Тут все залежить від початкового дизайну і проекту ніші.
крок 6
З огляду на майбутнє розташування світильників підсвічування, на цьому етапі необхідно підвести електричні дроти живлення. Дуже важливо все дроти в фальш-стіні помістити в гофровану трубку, яку можна зафіксувати хомутами або дужками з пвх до основи старої стіни. Якщо ж в системі освітлення передбачаються трансформатор, дросель і інші електричні компоненти, то для їх розміщення зазвичай використовують полімерні короба, кришки яких мають на мало просматриваемом ділянці стіни.
крок 7
Готовий каркас з металевого профілю повністю обшивається гіпсокартоном. Для кріплення листів гіпсокартону використовують саморізи по металу. При цьому в момент закручування, капелюшки саморезов необхідно заглиблювати в товщу гіпсокартонного листа на 1-2 мм.
крок 8
На внутрішніх площинах ніші коронкою виробляють круглі пропили під майбутній монтаж світильників. Також на цьому етапі на всі стики між листами гіпсокартону наклеюють самоклеючу сітку серпянку, а на зовнішні кути ніші, виготовивши невелика кількість гіпсової шпаклівки монтують кутові профілі.
крок 9
Виготовляють невеликий заміс шпаклівки і прошпаклевивают всі крапки, де розташовуються капелюшки саморезов і всі місця, де була наклеєна сітка серпянка. Після нанесення шпаклівки, їй дають підсохнути 3-4 години, після чого всю площину фальш-стіни і ніші повністю прошпаклевивают. Коли вся шпаклівка висохне, по всій поверхні проходяться наждачним шкіркою, підключають передбачені світильники і приступають до остаточної обробки і декорування ніші.
Leave a Reply