РУС. Теплиця своїми руками (парник) покрокова інструкція, як зробити.

Як зробити теплицю своїми руками

Теплиці (парники)– це невеликі стаціонарні або розбірні конструкції призначенні для укриття урожаю від зовнішніх природніх факторів.

Які є види теплиць

Теплиці можна поділити за типом конструкції та призначенням

Конструкції:

 1. Капітальн
 2. Заглиблені
зимова опалювальна теплиця своїми руками
Зимова опалювальна теплиця

За формою:

 • Арочні
 • Карплеподібні
 • Двоскатні
 • Односхилі
 • Багатокутні
арочна теплиця фото
Арочна теплиця
односхила теплиця фото
Односхила теплиця

За типом:

 1. Розбірні
 2. Стаціонарні

Найчастіше готові теплиці можна зустріти з таких матеріалів, дерево, металеві кутники, віконні рами, полікарбонатні листи. Також і призначення у них різне – теплиці, які утеплені та мають опалення зимові, звичайні на весняно-осінній період.

теплиці фото

Для жителів наших районів часто стає актуальне питання, як захистити свої садові рослини протягом цілого року. Якщо ви шукаєте покрокову інструкцію з планом та кресленнями, як зробити теплицю своїми руками, потрібного вам розміру з дерева та полікарбонату, чи плівки. Ви у потрібному місці. Побудувавши недорого простий парник в домашніх умовах для огірків, помідорів, розсади, полуниці, квітів чи іншої зелені, ви зможете вирощувати їх з початку весни і до закінчення осені. А якщо ви надумаєте зробити і опалення (так би мовити утеплити вашу теплицю) то і протягом цілого року можна вирощувати овочі і фрукти і так далі. При плануванні будівництва теплиці на подвір’ї, чи задньому дворі дачі варто визначитись із місцем її розташування.

як зробити теплицю з віконних рам
Теплиця з віконних рам

Найоптимальнішим варіантом буде ділянка на якій сонячне світло потраплятиме у неї протягом цілого дня. Тому краще розміщувати її на відкритому просторі, подальше від великих дерев і будівель. Неправильне визначення місця розташування теплиці може поставити нанівець усі ваші старання з її будівництва самостійно. Адже рослини у ній можуть погано рости, через брак сонця.

Ще одним важливим етапом при зведенні теплиці є вибір матеріалів. Є безліч варіантів з чого можна побудувати, починаючи з дерева,пластикових чи пвх труб, металевих профілів чи кутників і закінчуючи віконними рамами та підручними матеріалами. Якщо ви маєте обмежений бюджет, тоді варто розраховувати на недорогу вартість матеріалів, які будете використовувати при цьому. У цій поетапній інструкції ми покажемо, як швидко побудувати дерев’яну теплицю своїми руками в домашніх умовах. Завдяки такому укриттю ви зможете вирощувати ваші рослини протягом цілого сезону, та захистити їх в зимові місяці.

Щоб побудувати невелику теплицю, вам необхідно наступне:

Матеріали:
 • 6 довгих 10×10 дерев’яних стовпів;
 • дерев’яні планки;
 • довгі цвяхи, або гвинти;
 • саморізи;
 • металеві кронштейни;
 • шарніри (дверні завіси) + засувка.
Інструменти:
 1. захисні рукавички, окуляри;
 2. циркулярна пила;
 3. молоток, рівень, столярний олівець.
Поради:
 • Розташуйте теплицю у місці, де вона отримуватиме максимально сонячного світла.
 • Розташовуйте бічні стійки кожні 60 см.
Час виконання робіт
 • Два робочих дні, або протягом вихідних.

План та креслення теплиці

каркас теплиці
План каркасу теплиці

Є два варіанти побудови каркасу теплиці. Перший це викопати ями, встановити в них стовпи та залити бетоном. Другий побудувати прямокутну раму та прив’язати до неї стовпи. Другий варіант більш гнучкий, так як така конструкція розбірна і її легко перенести в інше місце

Ділянку, де буде знаходитись будівля, варто розрівняти. Якщо ви плануєте зробити постійну споруду, а не тимчасову варто подумати про зведення опор.

зведення каркасу теплиці
Зведення каркасу теплиці

Закріплюємо базову раму за допомогою гвинтів і встановлюємо деревяні стовпи кожні 60 см. Дерев’яні стовпи 10х10 повинні мати висоту приблизно 1,8 м проте ви можете змінити це в залежності від ваших потреб.

Встановлення стінових стовпців потрібно робити з уважністю, та перевіряти їх за допомогою рівня, щоб конструкція вийшла правильної форми.

Опори для каркасу теплиці
Опори для каркасу теплиці

На фото у верху ви можете побачити, що бокові стовпці кріпляться до каркасу за допомогою кутових кронштейнів. Також варто встановлювати, принаймі, одну опору по діагоналі між двома стійками.

Порада: перед тим, як кріпити опори, закріпіть стійку в двох місцях, щоб вона була стійкою.

теплиця своїми руками з бруска
Зводимо центральні осі

Таким способом вам необхідно становити стовпи по периметру усіх стін. З фотографій ви можете побачити, що потрібно на передній і задній стіні встановити по центрі дві опори заввишки 2,4 м.

Порада: стійки, що по центрі будуть підтримувати конструкцію даху, тому їх потрібно міцно зафіксувати. Якщо розмір теплиці по довжині планується довшим, чим 3 м, потрібно встановити додаткові опори кожні 2 м.

теплиця з дерева своїми руками креслення
Скріплюємо верх конструкції

Наступним кроком нам потрібно скріпити верх теплиці за допомогою дерев’яних рейок. Для їх кріплення до стовпів можна використовувати гвинти. Необхідно таким чином зафіксувати конструкцію, інакше вона не буде достатньо міцною.

Порада: для виконання цього завдання вам потрібна буде драбина, краще її не спирати на зведені стовпці, або використати інше підвищення для цього.

теплиця термос своїми руками
Кутове з’єднання

На задній стінці закріпіть направляючу до центральної осі за допомогою кутових кронштейнів.

Рекомендуємо саме таким чином кріпити каркас вашої теплиці, щоб вона прослужила вам не один рік.

теплиця своїми руками за один день
Дерев’яні з’єднання для парникових рамок

Зведення даху

установка даху теплиці
Установка верхнього гребеня

Встановлюємо гребінь даху з аналогічного бруска 10х10, закріпивши його до середніх опор за допомогою кронштейнів та гвинтів.

встановлення крокв даху теплиці
Будівництво крокв

Потім необхідно розпиляти необхідної довжини крокви, та закріпити їх за допомогою цвяхів, або гвинтів. Місце розміщення крокв повинно бути аналогічним до бокових стійок, тобто кожні 60см. Завдяки такому розміщенню дах теплиці буде жорсткою конструкцією і витримуватиме снігові навантаження протягом зими.

Варто аналогічно розміщувати крокви з обох сторін даху, хоча це може здатись і неважливим. Проте саме такі нюанси створюють різницю між успішним проектом і невдалим.

теплиця з полікарбонату своїми руками креслення
Каркас невеликої теплиці

Якщо ви слідували нашим покроковим планам, ваш результат повинен бути як на картинках у нас. Варто також ретельно перевірити, чи ви вирівняли і закріпили усі елементи.

теплиця з полікарбонату 3х6 своїми руками
Двері в теплиці

Необхідно подумати про двері до вашої новозведеної конструкції. Використовуйте бруски розміром 5х10, або 10х10 для рами дверей, ретельно вимірявши перед цим відстань між стовпами, де вони будуть знаходитись.

Встановіть по діагоналі планки та засув, щоб зробити їх повністю функціональними. При будівництві  каркасу дверей ретельно виміряйте кути, щоб конструкція вийшла симетричною.

Після встановлення дверей, ваша теплиця практично готова. Але потрібно зробити ще одну важливу річ. На гребінь даху варто встановити дві дошки як на фото, щоб не пошкодити поліетиленову плівку гострими кутами крокви.

як зробити теплицю своїми руками креслення фото
Установка дощок на гребені

Дана конструкція матиме необхідну міцність, тому якщо ви використовуватимете  надійну деревину, вона прослужить довго.

Покриття теплиці

Після зведення каркасу теплиці, нам потрібно прикріпити планки або натягнути дріт,кожні 30 см по периметру, для підтримки поліетиленової плівки або полікарбонатних листів.

парники і теплиці своїми руками
Будівництво дерев’яної теплиці

Виміряйте відстані за допомогою рулетки та починайте прибивати планки з низу, рухаючись у верх. Після цього ви можете покрити будівлю поліетиленовою плівкою або полікарбонатом.

теплиця своїми руками
Теплиця своїми руками

Дана конструкція зроблена за допомогою, дерева та звичайних будівельних інструментів, тому таку роботу може зробити і новачок самостійно.

 

Оцініть статтю
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (2 голосів, середній: 5,00 out of 5)
Loading...
Сподобалась стаття? Поділись:

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
повідомляти