РУС. Шпаклівка стін під, як провести шпаклювання стін під покраску

Шпаклівка стін під покраску.

Шпаклювання стін під покраску.

Шпаклівка стін – це один з найважливіших етапів обробки кімнати. Тому вкрай важливо зробити все максимально якісно, ​​виключивши виникнення в подальшому тріщин, відшаровування і осипання шпаклівки. Щоб виконати ремонт один раз на багато років, необхідно знати, як зашпаклювати стіни під фарбування.

малярні інструменти

Вибираємо шпаклівку

Чому важливо про шпаклювати стіни? Якби для облицювання використовувалася плитка або панелі з ПВХ, то виконувати фінішну обробку за допомогою сумішей шпаклівки було б зовсім не обов’язково. Однак, для подальшого забарвлення стіни повинні бути повністю вирівняні, адже під шаром фарби буде помітний найменший дефект поверхні, будь то ямка, горбок або тріщинка.

Для початку вам доведеться придбати сам матеріал. Не варто звертати уваги на те, як пишеться слово:

шпаклівка;
шпатлівка;
шпадлівка.

Всі ці варіанти вживаються як в розмовній мові, так і в словниках. Головне, що вас повинно турбувати, це вид суміші. Вона може бути:

  • гіпсової;
  • цементної;
  • полімерної.

Перший вид використовуйте для будь-яких приміщень зі звичайним рівнем вологості. Суміші на основі гіпсу дуже добре проявляють себе в процесі експлуатації і є екологічно чистими.

шпаклівка стін

Цементні шпаклівки сьогодні використовуються рідко. Вони рекомендуються лише для вологих приміщень або фасадів будівель, при висиханні дають усадку і можуть утворювати мікротріщини.

Полімерні суміші дуже якісні і довговічні. Вони утворюють прекрасну дрібнофракційних поверхню. Їх мінусом є найбільш висока ціна серед цього виду оздоблювальних матеріалів.
Фінішна і стартова

Також є два види шпаклівок по призначенню. Одні називаються фінішними, а інші – стартовими. Стартова суміш наноситься в першу чергу. Потім вона шліфується, покривається ґрунтовкою і наноситься фінішна. Відмінність цих двох шарів в розмірі фракції. Перший шар має більшу фракцію, ніж другий. Таким чином, фінішна суміш дає більш гладку поверхню, ніж стартова.
Готова або суха

Якщо ви новачок в справі ремонту стін, краще купити готову шпаклівку. Її консистенція вже ідеальна і не вимагає особливих знань по замісу. Приготування суміші, яка продається в сухому вигляді, теж не надто складне. Якщо у вас є будівельний міксер, цілком можна придбати і другий варіант. Але в цьому випадку вам доведеться самому визначити точну густоту, яка необхідна для роботи. Виробник дає лише приблизні пропорції суміші і води для приготування розчину.

Хід робіт

Для роботи вам буде потрібно два шпателя різного розміру (один шириною 40-60 см – для нанесення розчину на стіну, другий шириною 10-15 см – для набору суміші) і невелике відро. Підстави під шпаклівку має бути сухим і чистим, а головне, обробленим ґрунтовкою.

Грунтування стін

Бажано проводити грунтування стін кілька разів. Особливо це стосується місць, де раніше була виявлена ​​цвіль або грибок, а також приміщень з підвищеним рівнем вологості (підвал, санвузол).

Кожен новий шар грунтовки повинен наноситися лише після повного висихання попереднього. Якісна грунтовка дозволить підвищити адгезію поверхні, запобігти розвитку на стіні мікроорганізмів.

Шпаклювання гіпсокартонних стін

Гіпсокартон дає хорошу рівну поверхню, тому для шпатлювання потрібно мінімум суміші. Важливо домогтися однотонного білого кольору стіни, щоб в подальшому шар фарби був однакового відтінку по всій поверхні основи.

Зверніть увагу на стики листів гіпсу. Вони вимагають ретельної замазки. Іноді для того щоб суміш проникла глибоко всередину швів, їх потрібно розширити, зрізавши трохи за допомогою спеціального ножа. Якщо шпаклівка стін  буде нанесена лише поверхово, можуть з’явитися тріщини, що буде дуже помітно під фарбою.

Можна вдатися до допомоги серпянки, яка допоможе зміцнити місця стиків. Для вирівнювання і зміцнення кутів рекомендують використовувати спеціальні перфоровані куточки.
Оздоблення стін з великим числом дефектів

шпаклювання гіпсокартонних стін

Що мається на увазі під дефектами і як зашпаклювати стіни перед фарбуванням в цьому випадку? Перш за все, дефекти – це нерівності стіни. Глибокі впадинки і сильно виступаючі горби повинні були бути відповідно закладені штукатуркою і стесати. Решта дрібні дефекти ліквідуються за допомогою шпаклівки. Для цього часом необхідно наносити кілька шарів суміші. У цій справі, щоб перемогти нерівності, слід проявити терпіння.

Ще одна неприємна ситуація – це нерівні кути. Можна обійтися великою кількістю суміші, завдаючи її тонко шар за шаром. Обов’язково чекайте висихання кожного попереднього шару. Цей спосіб довгий і болісний для новачка.

В цьому випадку краще всього скористатися звичайними малярськими куточками, які можна клеїти прямо на штукатурку або, якщо це не було зроблено, на шпаклівку. Завдяки перфорації ці профілі дуже міцно тримаються на стінах і стелях.

Шпаклівка стін пофарбованих

Якщо вам потрібно відреставрувати раніше забарвлену стіну, можна не знімати фарбу повністю. Головне, що потрібно зробити, це позбавитися від здуття і горбків. Тріщини розшийте за допомогою шпателя. Потім все прогрунтуйте і робіть шпаклівка стін . Вирівнявши стіни, і дочекавшись їх висихання, можна гарантувати ще раз і фарбувати.

шпателі

Поради пороводячи шпаклівка стін.

Слідкуйте, щоб у вас не залишалося великих борозен від шпателя і потрапили в суміш дрібних частинок (камінчиків, шматочків штукатурки і т. Д.). Виступаючі фрагменти можна стерти при шліфуванні, а ось впадинки потрібно буде знову розкривати новим шаром.
Щоразу перед новим замісом суміші мийте міксер і шпателі. Висохлий розчин на інструментах значно зменшує час життєдіяльності нового.
Слідкуйте за станом ваших інструментів
Не поспішайте при нанесенні розчину. Багаторазово проходите одне і те ж місце шпателем, поки не досягнете ідеальної рівності.
Набирайте шпаклівку потроху, тоді втрати суміші, що падає на підлогу, будуть мінімальні. Те, що впало на підлогу, стіл або драбину, використовувати не можна. У ньому обов’язково виявляться частинки бруду і пилу, що може зіпсувати весь результат.
Великий шпатель дозволяє робити найбільш рівну поверхню, але притискати його потрібно по всій ширині. Це вимагає більше зусиль.
Стартовою шпаклівкою зазвичай нарощують стіну, а фінішної доводять до розуму перший шар. Тому остання суміш наноситься тоншим, ніж використовувана для першого шару.

Тепер ви знаєте основи того, як проводити шпаклівку стін і можете приступити до роботи. Дотримуючись всіх вищевказаних рекомендацій, ви напевно отримаєте чудовий результат.

Оцініть статтю
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (1 голосів, середній: 3,00 out of 5)
Loading...
Сподобалась стаття? Поділись:

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
повідомляти