РУС. Каркасна баня своїми руками або каркасна лазня фото та технологія

Каркасна баня своїми руками.

Каркасна баня своїми руками може бути побудована досить швидко через простоту технології будівництва. Якщо конструкцію грамотно утеплити, зробити хорошу пароізоляцію, то можна отримати таку парну, яка мало чим поступається лазням з колоди або бруса. Щоб побудувати лазню своїми руками, потрібно познайомитися з деякими інструкціями.

баня своїми руками

Переваги та недоліки каркасної бані.

Будівництво лазень каркасних набагато простіше і легше ніж цегельних або брусових. Тут не потрібна наявність серйозного фундаменту, дорогих матеріалів і навіть креслень. Справитися з цією роботою може будь-хто, навіть початківець господар. Необхідно тільки знати послідовність проведення робіт. Крім швидкості споруди, у каркасної лазні є ще одна важлива перевага – відсутність усадки через надзвичайну легкість. Цією якістю не можуть похвалитися рубані парні. Є у таких конструкцій і мінуси. Основна з них – це висока вологість під час опадів, що сприяє проникненню води і накопичення її всередині каркаса. Це головна проблема, яку потрібно вирішувати вже на початковому етапі будівництва.

Який фундамент підійде для бані своїми руками.

Проводячи будівництво бані своїми руками каркасної не потрібно будь-якого фундаменту. Досить просто встановити нижню частину каркасу на рівну площадку, забезпечену шаром гідроізоляції. Однак на сипучі і глинисті грунти все ж краще зробити фундамент. Це може бути неглибока стрічкова основа. Для спорудження такого фундаменту знадобиться виконати кілька кроків:

  • Вибирається підходяще місце, на якому проводиться планування.
  • За плануванням викопують траншею глибиною 50 і шириною 40 см.
  • На рівні землі траншею заповнюють піском і добре утрамбовують, зрідка змочуючи водою для щільної усадки.
  • Потім споруджується опалубка, що має 30 см в ширину і висоту 50 см.
  • За допомогою металевих труб і прутків проводиться армування основи опалубки.
  • Бетон заливають за один раз або пошарово, намагаючись не дати попереднього шару повністю засохнути.
  • Верхню площину фундаменту потрібно закрити руберойдом, який послужить гідроізоляційним шаром для каркасних стін.

каркасна лазня

У якому порядку зводяться стіни.

Ще до початку будівельних робіт необхідно дуже ретельно перевірити, наскільки добре висушена підготовлена ​​деревина. Порода дерева може бути якою завгодно: липа, модрина, осика, сосна. Вони мають низьку теплопровідність і добре зберігають форму з часом. Для цих цілей не потрібно застосовувати березу, так як вона дуже швидко гниє. Хвойні породи найкраще використовувати для зовнішньої обробки, а всередині приміщення потрібно обшивати стіни тільки листяними породами, так як хвойні здатні виділяти смолу при нагріванні. Дошки, які пришиті зовні, потрібно обов’язково покривати спеціальним антисептиком. Внутрішні стіни найкраще відшліфувати і в два шари покрити меблевим лаком. У мийці і парильні доцільно використовувати спеціальне просочення для вологих приміщень.

Нижню обв’язку роблять з міцного надійного бруса, який має переріз не менше 100 х 100 мм. Щоб уникнути зсуву нижньої обв’язки, її і кутові стійки встановлюють на спеціальні металеві штирі, які на 2 см вмуровано в бетон. Аналогічний брус використовується для спорудження верхньої обв’язки. Для жорсткості конструкції в кути встановлюється не менше ніж 8 розкосів.

каркас для лазні

З такого ж бруса виготовляють проміжні стійки, які встановлюють по стінах. Після цього вже можна починати укладати лаги для підлоги. Їх можна зробити з спарених дощок товщиною 5 і шириною 15 см. Їх кладуть прямо на гідроізоляцію фундаменту ребром.

Зовні каркасні лазні можна оббивати декоративною євровагонкою. Така поверхня виглядає дуже солідно. Її зовсім не соромно показувати друзям і знайомим, коли вони запрошені попаритися в лазні чи скуштувати барбекю на природі. Вагонка кріпиться на зовнішній стіні обов’язково горизонтально. Під неї укладають гідроізоляцію з будь-якого рулонного матеріалу, який кріпиться внахлест, щоб уникнути появи в лазні непотрібної вологи.

Спорудження підлоги.

Підлога в бані повинна відповідати особливим вимогам. По-перше, вона не повинна ковзати. По-друге, вона повинна бути теплою. По-третє, через ньеї не повинна проникати волога з грунту. З цієї причини підлогу роблять в кілька шарів. На лаги прибивають бруски, які мають перетин 50 х 50 см. Уже до них кріплять дошки чорнової підлоги, які закривають руберойдом. Потім кладуть утеплювач, в якості якого можуть виступати плити мінеральної вати, які мають товщину 10 см. Зверху плити закривають пергаміном і настилають чистову підлогу.

Підлогу в мийної роблять по-іншому. Вона повинна бути завжди теплою в холодну пору року, а також дуже швидко висихати. Для цієї мети виготовляється фундамент по всьому периметру. Ґрунтовий шар знімається на 50 см, а в утворившийся котлован засипається пісок і гравій шаром в 10 см. Такий дренаж допоможе йти воді глибоко в землю, не утворюючи застою. Лаги для такої підлоги виготовляють з труб діаметром 10 сантиметрів. Вони повинні бути виготовлені з азбестоцементу та укладені безпосередньо на фундамент. Після цього їх заливають бетоном для утримання від зсуву. По лагах укладають підлогу з обрізної дошки товщиною 45 сантиметрів. Між дошками повинен залишатися зазор 6 -7 міліметрів. Дошки кладуться на гумові прокладки. Після укладання всієї підлоги, його притискають плінтусами.

При будівництві стін необхідно передбачити в них витяжку, яку можна зробити з азбестоцементної труби діаметром 12 см. Вона дозволить уникнути запаху цвілі в баня своїми руками. Трубу можна вивести лише на горище. Це дасть можливість забезпечити хорошу циркуляцію теплого повітря по всьому приміщенню парної, зігріваючи підлогу.

Конструкція крокв покрівлі лазні.

Балки для перекриття і кроквяну систему  проводячи будівництво лазні каркасної  найкраще споруджувати з дощок, які мають перетин 15 х 5 сантиметрів. Їх ставлять на ребро і жорстко скріплюють між собою. Крокви встановлюють вертикально і фіксують за допомогою косинок. У верхній частині вони з’єднуються гребеневим бруском аналогічного перетину. За межі стіни балки опускаються на 40 см. Найкраще кроквяну систему збирати на землі, так, як це більш зручно. Потім її піднімають нагору і встановлюють на місце. Обрешітку роблять з обрізної дошки товщиною 25 міліметрів. Її укладання здійснюється від коника з зазорами або без. Це залежить від типу покрівельного покриття.

дах лазні

Як утеплити і створити пароізоляцію в лазні.

Утеплення стін каркасної лазні виробляти найкраще мінеральною ватою. Її товщина повинна бути 50 мм. Закладають вату між вертикальними стійками, в процесі чого вона кріпиться до них рейками. Деякі місця вимагають наявності утеплювача прямо на зовнішніх дошках. Її кріплять спеціальними дюбелями або цвяхами, що мають гумові шайби зверху.

Конструктивні особливості каркасної лазні такі що найстрашнішим явищем для нього є наявність великої кількості вологи всередині конструкції при користуванні в холодну пору року. Тому пароізоляція тут обов’язково. Найоптимальнішим і недорогим варіантом сьогодні є звичайна поліетиленова плівка, яку підкладають під внутрішню вагонку. Мені потрібно оприділити обшивку в баня своїми руками. Тут потрібно особливо якісна пароізоляція. В її ролі може виступати пергамін, алюмінієва фольга або сучасна пароізоляційна плівка. Не потрібно використовувати для пароізоляції парної толь або руберойд, так як вони виділяють специфічний бітумний запах.

Правильне будівництво лазні передбачає наявність листкового пирога стін:

  • Зовнішня вагонка.
  • Пароізоляція з пергаміну.
  • Утеплювач.
  • Поліетиленова плівка.
  • Внутрішня вагонка.
  • Обов’язково всередині стін повинен залишатися 5-сантиметровий повітряний зазор.

Парилка вимагає особливої ​​уваги, так як тут потрібен ефект термоса. Це досягається тим що утеплювач кріплять всередину фольгою. Причому до нього ще додають не менше 5 сантиметрів іншого утеплювача. Оздоблення стін і стелі проводиться осиковою або липовою вагонкою. Ця деревина дуже корисна для здоров’я.

будівництво лазні

Оздоблення зовнішніх стін лазні.

Не тільки вагонкою можна обробити зовнішні стіни лазні. Сьогодні існує безліч сучасних матеріалів, які дозволяють при всій доступності конструкції надати їй дорогий і шикарний вид. Так як каркасна лазня вимагає утеплення, то для обробки можна використовувати термопанелі. Цей матеріал не тільки має декоративний зовнішній вигляд, але є одночасно утеплювачем. По суті це утеплювач, який укладений між двома ПВХ шарами. Зовнішня поверхня термопанелі має вигляд декоративної кладки або посипана кам’яною крихтою. Панелі обладнані спеціальними пазами, за допомогою яких вони кріпляться один до одного. Це забезпечує відсутність щілин між ними. Зовнішня поверхня виробу має декоративне покриття, схоже на кам’яну або цегельну кладку. Кріпляться панелі до фасаду саморізами.

Класичним варіантом обробки здійснюючи будівництво лазні є цегляна кладка. Вона може ідеально вписатися в будь-який пейзаж на дачній ділянці. Обкладена цеглою каркасна лазня виглядає дуже дорого і привабливо. При цьому ціна такої обробки набагато менше, ніж спорудження всіх стін з цегли. При цьому між цегляними стінами і каркасом можна покласти утеплювач, який створить додатковий теплозахист.

Найпопулярніший і легкий оздоблювальний матеріал – це сайдинг, він є найдешевшим і дуже легким в монтажі. Крім того, сайдинг буває дуже різноманітних кольорів і фактури. Для імітації натурального дерева можна використовувати обробку блок хаусом.

Побудована баня своїми руками, якщо обробити її належним чином, нічим не буде відрізнятися від дорогих брусових або рублених варіантів.

Оцініть статтю
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (1 голосів, середній: 3,00 out of 5)
Loading...
Сподобалась стаття? Поділись:

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
повідомляти