РУС. Стиль хай-тек в інтер'єрі фото та інтер'єр в стилі хай-тек.

Стиль хай-тек в інтер’єрі.

 Стиль хай-тек в дизайні.

Напрям hi-tech як дизайнерський стиль з’явився на схилі пізнього модернізму на тлі високих технологій. Він просякнутий епохою стрімкого технологічного прогресу, польотами в космос і уявленнями про майбутнє. Стиль хай-тек в інтер’єрі дизайнерський напрямок став визначенням високої функціональності, технологічних віянь, бездоганності конфігурацій і престиж. Хай-тек багатий на застосування скляних, пластикових і металевих матеріалів.

стиль хай-тек в інтер'єрі

Стіни стилю хай-тек виконуються в одному кольорі.

Вони декоровані скляними або пластиковими вставками, виконаними під срібло. Часто використовуються камінь холодного відтінку або плитка «під метал». Стеля виконується натяжною або підвісною. Її можна виконати за допомогою металевих панелей. Стеля встановлюється в один або кілька рівнів. В останньому випадку освітлення вдало виділить різні рівні.

інтер'єр вітальні хай-тек

Роль підлогового покриття в хай-теку відмінно виконає паркет з блискучою поверхнею або керамічної плитки. Паркетна підлога заграє, якщо вона буде мати блиск перламутру, прохолодний відтінок або сірий, злегка вибілений, колір. Стиль хай-тек в інтер’єрі вітається декорування у вигляді килимків одного кольору, або з малюнком з геометричних форм. При виборі плитки необхідно звертати увагу на кераміку з глянцем або керамограніт. Обов’язково вибране покриття повинно бути одноколірним. При наявності мальованих вставок можна допускати зайву химерність ліній.

Меблі в стилі хай-тек мають бути присутні в мінімальній кількості.

Всі меблеві предмети корисні і практичні. Необхідно ретельно продумати пропорції, щоб конструкції виглядали легко, а форми були правильних, геометричних обрисів. Матеріали для виготовлення хай-текових меблів – метал після шліфування, пластик і замінник шкіри. Застосовувана фурнітура – блискуча і, бажано, металевого кольору. При виборі журнального столика необхідно враховувати тенденції в інтер’єр в стилі хай-тек. Столик, наприклад, може бути пересувним, у полиць і столів – поверхні зі скла, а у стільців – сталеві ніжки або спинка.

інтер'єр спальні хай-тек

Декоративні доповнення в стиль інтер’єру хай-тек потрібні в мінімальній кількості і повинні бути в дусі дизайну. Можна використовувати горщики, вази, статуетки, світильники, виготовлені з керамічних, пластикових, металевих матеріалів або скла. Дзеркала необхідно вибирати без рамок і додаткового декору. Мальовничі картини не підійдуть в стиль інтер’єру хай-тек, виняток становить абстрація. Добре впишуться в загальну обстановку зображення графіки або чорно-білі фотографії. Посуд в стилі хай-тек має просту, стриману конфігурацію і виконаний з хромованими і блискучими вставками. Не допустимі в стиль хай тек в інтер’єрі, зображення квітів, глиняні горщики або всілякі дерев’яні аксесуари. Плануючи інтер’єр в стилі хай-тек робиться наголос на сучасну техніку, яка одночасно і є декором.

Стиль хай-тек в інтер’єрі- рекомендації дизайнерів

Інтер’єр в стилі хай-тек порівняно молодий стиль і майже не буває в чистому виконанні в житловому приміщенні. Стиль хай-тек в інтер’єрі більш поширений в дизайні сучасних офісів, павільйонів і комерційних будівлях. У домашній обстановці стиль хай-тек розбавлений іншими напрямками. Популярний інтер’єр в стилі хай-тек серед молоді і сучасних людей, що стежать за тенденціями моди. При стилізації приміщення під хай-тек необхідно використовувати металеві, білі, сірі та / або чорні кольори. Іноді можна розбавляти кавовим або бежевим відтінком, але строго прямолінійно, в стилі кубізму. Допускається змішання яскравого кольору з пастельним відтінком однієї кольорової гами.

Головні критерії стилю хай-тек – це застосування ненатуральних матеріалів, перетворення форм і строго певна колірна гамма. В рамках стилю можна застосовувати пластик з різними характеристиками. Інтер’єр в стилі хай-тек потрібно не відходити від головного мотиву – сталевого блиску, алюмінію і хрому, технічних сюжетів і геометричних форм.

інтер'єр в стилі хай-тек

Хай-Текове освітлення відрізняється від класичного. Тут головне не центрувати світло. Необхідно відтворити ефект великого і світлого приміщення. Світло повинно відбиватися від металевих предметів, підкреслюючи гідності стилю. Застосування тросових світильників дозволить розділити приміщення на області різної функціональності. Дуже практичні софіти різної форми. Вони допоможуть вдало акцентувати увагу на елементах інтер’єру. Стиль хай-тек в інтер’єрі виставляє на показ те, що не прийнято демонструвати. До цих предметів відносяться труби, шахти вентиляції, балки, інженерне обладнання і будь-які конструкції з металу. Всі ці деталі інтер’єру повинні виглядати насиченими. Чим більше декоративних прикрас з металу, тим краще, хоча вони і не виконують ніякого навантаження. Це просто доповнення загального стилю.

Поява стилю хай-тек.

Високотехнологічний напрямок «hi-tech» зародився в 70-х роках минулого століття, а став набирати популярність 10 років по тому. Це спадкоємець модернізму, тому помітні його окремі критерії: простота, технологічність, конструктивний візерунок і прагматика. Хай-тек вважають вісником ери змін. Найважливіший внесок у розвиток стилю зробила група архітекторів «Аркігрем». Вона втілила науково-фантастичні мотиви в архітектуру. Велике значення зіграли в становленні напрямку Фрей (з кінетичними структурами) і Б.Фуллер (з геодезичними куполами).

Відмінні ознаки стилю хай-тек – це металеві композиції з труб, сходи, розташовані поза будівлею, повсюдне застосування сталевого кольору, постійне застосування елементів кубізму і конструктивізму, прагматика в плануванні.

стиль хай-тек в інтер'єрі

Першим серйозним хай-тековою будовою по праву вважається паризький Центр Помпіду, який був споруджений Річардсом Роджерсом і Ренцо Піано в 1977 році. Спочатку проект не отримав позитивної оцінки. Тільки лише до 90-х років минулого століття суперечки навколо центру вщухли. У наші дні Центр Помпіду є однією із загальновизнаних паризьких пам’яток сучасного мистецтва, поряд з Ейфелевою вежею.

Вагомий внесок у просування хай-теку внесений Ніколасом Гримшоу, Норманном Фостером і Джеймсом Стірлінгом. Початковий скептицизм, а часом і повне неприйняття (як, припустимо, у Великобританії), який вчинили хай-теку, трансформувалося в протилежне сприйняття.

стиль інтер'єру хай-тек

З настанням 80-х років минулого століття стиль інтер’єру хай-тек вважається одним з найбільш привілейованих і дорогих. Інтер’єр в стилі хай-тек створює авторитет найбільших торгових установ. Піком моди в 70-80-і роки були споруди з дзеркальним фасадом і перегородками, виготовленими з світловідштовхуючого скла. У 90-ті роки напрям хай-тек спробував возз’єднатися з навколишнім середовищем, ілюструючи її зображення. Внаслідок цього сталося перевтілення в екологічний і біологічний хай-тек. Найбільш це помітно в відомих роботах англійців і італійського архітектора Р. Піано.

Оцініть статтю
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (2 голосів, середній: 5,00 out of 5)
Loading...
Сподобалась стаття? Поділись:

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
повідомляти