РУС. що краще штукатурка чи гіпсокартон купити дешево низька ціна

Що краще штукатурка чи гіпсокартон ???

Збираючись робити капітальний ремонт квартири багато людей задаються питанням: «Яким матеріалом обробляти стіни під фарбування або шпалери? Що вибрати? »І хочеться зробити вибір раціонально, зваживши всі аргументи за і проти. Спробуємо викласти свій погляд на це питання, а однозначної відповіді на це питання немає.

 

Оздоблення штукатуркою

Оздоблення штукатуркою

 

Технологія обробки штукатуркою є традиційним і перевіреним роками методом підготовки стін під фарбування або обклеювання шпалерами. Вартість штукатурних робіт становить 1125 грн / м2.

Плюси обробки штукатуркою відомі:

Шар штукатурки володіє власною твердістю, тобто її можна свердлити і вона частково може тримати дюбель, на якому є навантаження (повісили полку, картину і т.д.). Штукатурка не боїться ударів твердими предметами (прогинається мінімально).

Необхідний шар штукатурки досить тонкий якщо стіни стоять рівно, не «завалені» (до 5-х сантиметрів – без додаткових матеріалів і роботи).

Після обробки штукатуркою всередині стін немає порожнин і пустот, відповідно, менше ймовірність поселення там непотрібної живності

 

До мінусів обробки штукатуркою можна віднести:

Більший термін (в порівнянні з обробкою гіпсокартоном) виробництва штукатурних робіт.

«Мокрий процес» виробництва робіт: для виконання робіт потрібно робити розчин, відповідно, це більш брудний процес, і процес більш вимогливий до навколишньої температури і вологості (потрібні відповідні умови для висихання).

Висока ціна в разі сильних відхилень стін від вертикалі або викривлення стін (доводитися збільшувати товщину, а при товщині більше 5 сантиметрів необхідно застосовувати сітку і не можна штукатурити за один етап – сирий розчин не буде триматися – буде сповзати).

Крихкість штукатурки і розтріскування в разі деформації стін. Причинами деформації стін можуть бути: усадка будинку, усушка матеріалу стін (при використанні в сучасному будівництві для зведення огороджувальних конструкцій (стін) газосилікатного блоку, він дає усадку в процесі експлуатації близько 2-3%).

Також розтріскування і відпадання штукатурки може відбуватися з часом. Причинами може служити неякісні матеріали (потріскається і відпаде раніше), недостатня теплоізоляція стін і внаслідок цього порушується режим паропроникнення і появи надмірної вологості (точки роси) поблизу штукатурного шару, недотримання технологічного процесу (не виконано підготовка стін рискою або проходження розчином «бетоноконтактом», недотримання технології сушки, тобто не витриманий температурно-вологісний режим). Часто випадком порушення температурного процесу сушіння штукатурки є використання теплових гармат для прискорення висихання, що практично гарантовано призведе до розтріскування і відшарування штукатурки в короткий час.

 

Оздоблення гіпсокартоном

Оздоблення штукатуркою

 

Оздоблення гіпсокартоном в порівнянні з обробкою штукатуркою є досить новою технологією обробки стін – ця технологія представлена ​​на нашому ринку близько 15 років. З цієї причини багато людей ставляться з недовірою до обробки гіпсокартоном. А даремно. У будь-якої технології є свої плюси і мінуси, і тут ми розглянемо ці моменти у технології обробки гіпсокартоном. Вартість монтажу гіпсокартону становить 1350 грн / м2.

 

Плюси для обробки гіпсокартоном:

Швидкість монтажу: при обробці не використовуються «мокрі процеси», відповідно, не потрібно час на висихання.

Вартість робіт і матеріалів: особливо зростає різниця у вартості штукатурки та гіпсокартону при проведенні робіт над «кривими» стінами, тобто стінами з викривленнями або зі значними відхиленнями по вертикалі.

Можливість зробити звукоізоляцію або теплоізоляцію стін: між каркасом з металопрофілю вставляються мати з утеплювача, який і виконує роль і додаткового утеплення та звукоізоляції.

Необмежений простір для реалізації ідей з Непрямолінійними стінами: досить нескладно втілити в життя практично будь-яку ідею дизайнера з дизайн-проекту.

Опір деформації: в результаті усушки та усадки стін гіпсокартонна стіна не дасть тріщину, так як каркас виконує роль амортизатора.

 

До мінусів обробки гіпсокартоном можна віднести наступні моменти:

Крихкість для механічного впливу, наприклад, удару. Для збільшення міцності поверхні стіни з гіпсокартону використовують монтаж в 2 шари.

Велика товщина конструкції: так як використовується каркас, то товщина гіпсокартонної конструкції складає близько 5-15 сантиметрів в залежності від товщини профілю.

Барабанний звук стін: якщо не використовувати теплоізоляцію, то поверхню гіпсокартону жорстко прилягає тільки за профілями, під іншою ж поверхнею залишається порожнеча.

Менша міцність по порівняння з обробкою штукатуркою для монтажу підвісних елементів інтер’єру. Хоча існують спеціальні дюбелі для гіпсокартону, що витримують досить велику вагу. Або ж можна заздалегідь передбачити посилення каркасом або ж додатковими листами в тих місцях, де буде збільшене навантаження.

 

Як бачите, плюсів і мінусів багато і у обробки штукатуркою, і у обробки гіпсокартоном. Які плюси і мінуси для Вас істотні, а якими Ви можете знехтувати – вирішувати тільки Вам що краще штукатурка чи гіпсокартон.

Оцініть статтю
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (1 голосів, середній: 4,00 out of 5)
Loading...
Сподобалась стаття? Поділись:

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
повідомляти