РУС. Види ламп освітлення їх переваги та недоліки

Види ламп освітлення їх переваги та недоліки

Лампи розжарювання переваги та недоліки

Найзвичніша і знайома нам з дитинства лампочка Ілліча. Принцип так само відомий зі школи: у вакуумній скляній колбі шляхом утворення розжарюється вольфрамова нитка і дає тепле жовте світло.

Плюси: низька ціна, поширеність

Мінуси: високий нагрів, відносно короткий термін служби (близько 1000 годин), неефективні щодо великого енергоспоживання

 

Галогенні лампи переваги та недоліки

– Так само відноситься до ламп розжарювання, з тією різницею, що в цих лампах колбу заповнює газ, що дозволяє пропускати струм більшої сили, через що світло вже не жовте, а яскравий білий.

Плюси: термін служби до 4000 годин, яскраве світло, ККД в три рази вище, ніж у лампи розжарювання (тобто звичайна 90-ватна лампочка дасть стільки ж світла, скільки 30-ватна галогенна).

Мінуси: сильне нагрівання, чутливість до перепадів напруги, будь-які забруднення на поверхні ведуть до поломки, але і торкатися до цього виду ламп теж не рекомендується навіть вимитими руками – це значно скорочує термін її служби, адже навіть на чистій шкірі є деяка кількість жиру.

Неонові лампи переваги та недоліки

– Відноситься до газорозрядним лампам, всередину закачаний неон під низьким тиском. Чи знайомі нам по рекламним вивісок і святкового оздоблення вулиць, але використовуються і в побуті – для індикації, декору і в каганцях.

Плюси: довговічні і малозатратні дають м’яке теплесвітло

Мінуси: тендітні, містять шкідливі речовини, вимагають постійного високої напруги мережі.

Світлодіодні лампи переваги та недоліки

Незважаючи на обмеження по потужності і чималу ціну, набирають все більшої популярності через довгий термін служби, міцності і низькою енерговитратності. Використовуються найчастіше як точкове джерело штучного освітлення і в дизайні.

Плюси: висока ефективність, мала енерговитратність, міцність, не нагріваються, технології не стоять на місці, а значить, в майбутньому мінуси нівелюються.

Мінуси: досить висока ціна не виправдовує мале споживання, не всім потрібно точкове освітлення.

 

Люмінісцентні лампи переваги та недоліки

Мерехтить, видає низькочастотний гул і тріщить. Схожою скляною трубкою, заповненою ртуттю, розмахував в бестселері російського кінопрокату маг Антон Городецький. Якщо на лампах розжарювання стоїть маркування, що свідчить лише про їх потужності, то на люмінесцентних вказується так само, яке світло вона дає – теплий, холодний, білий, денний або природний.

Плюси: Служать в кілька разів довше, ніж лампи розжарювання, дають рівне розсіяне світло (тому й називаються «лампи денного світла») і не обпалюють при дотику.

Мінуси: містять ртуть, видають гул і тріск, вимагають спеціальної установки і складної утилізації.

Енергозберігаючі лампи переваги та недоліки

Люмінесцентна лампа нового покоління – замість довгої трубки вдосконалена спіральна колба.

Плюси: горить в кілька разів яскравіше звичайної лампочки, має кілька колірних відтінків і використовується в місцевому освітленні. Лампа потужністю в 15 Вт дає таке світло, як і звичайна лампочка 75 Вт, термін служби до 10000 годин.

Мінуси: так само не відносяться до дешевих і складні в утилізації через парів ртуті.

Що вибрати?

Де ви постійно включаєте / виключаєте світло, але при цьому не перебуваєте в приміщенні довго? Наприклад, в коридорі, ванній або туалеті. Для загального освітлення туди підійде і звичайна лампа розжарювання, тому що вона не боїться частих вимкнень, на відміну, від люмінесцентних ламп.

Люмінесцентні лампи яскраві і довговічні – вони підходять для житлових кімнат і кухні, де є потреба у об’ємному світлі.

Галогенні лампи вбудовують в меблі і натяжні стелі, використовують в настільних світильниках: у таких ламп гарна передача кольору, тому при будь-якій роботі, особливо, з кольором (малювання, вишивання, шиття або складання документації) вони ідеальні.

Неонові і світлодіодні лампи допомагають змінювати дизайн приміщення, вносячи потрібні вам ноти в інтер’єр – це крім їх утилітарного призначення.

Як і з типом освітлення, ідеальний варіант – використовувати переваги кожного виду джерела світла собі на користь. Хоча, кажуть, зовсім скоро не стоячі на місці технології остаточно витіснять звичні скляні колби з вольфрамовою спіраллю. А пок

Оцініть статтю
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (1 голосів, середній: 4,00 out of 5)
Loading...
Сподобалась стаття? Поділись:

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
повідомляти