Cтиль конструктивізм в інтер’єрі.
Стиль конструктивізм в інтер’єрі – вітчизняне ноу-хау, яке виникло на зорі революційних перетворень в молодій державі в епоху повальної захопленості механізацією не тільки виробництва, а й повсякденного побуту. Натхненники цього стилю змусили бути красивими найпростіші речі, заявивши про непотрібність в інтер’єрі предметів, позбавлених функціонального навантаження.
Не тільки красу, але і комфортне використання потрібних речей ставить конструктивізм на чільне місце. Строгі форми обумовлені передбачуваною компактністю розміщення предметів, центром же відсутньої композиції дрібниць виступає конструкція. Поняття зонування зникає, приміщення повністю підпорядковане використання його за призначенням.
Cтиль конструктивізм в інтер’єрі – естетика прямого використання.
Меблі, що трансформуються з обумовленою періодичністю, – чи не найпопулярніше досягнення цього стилю. Тільки доцільний початок, вигляд речей позбавлений декоративності, стілець або табуретка перестають бути чимось іншим, окрім як предмета, на який можна присісти.
- Візуальному розширенню простору сприяє пристрій ніш для великогабаритних предметів.
- Яскравість інтер’єру надає новаторське оформлення стін – геометричне забарвлення, принти, незвично сконструйовані полки.
- Зональне освітлення влаштовується за рахунок вбудованих підсвіток.
- Компактність – відмінна риса кожного предмета, силует максимально прямолінійний. Вітаються речі з додатковими зручностями – комп’ютерний стіл з безліччю вертикальних полиць, дивани і крісла з широкими підлокітниками і вбудованими висувними ящиками.
Добротні матеріали – особливий шарм конструктивізму.
Меблі, призначені для приміщення в конструктивістський інтер’єр, – гранично проста, про смак і достатку власника свідчать фактура і складність матеріалу. Найчастіше незвичайність інтер’єру досягається саме за рахунок простоти, якою може бути «нагромадження» коробок з яскравого матеріалу.
- Позбутися від стін, розширюючи простір, допоможуть мобільні перегородки.
- Прямокутні площини і чіткі лінії шаф, полиць, плазмової панелі симетричні великим вікнам.
- Стиль конструктивізм в інтер’єрі практично не терпить декору, його замінює поєднання насичених чистих чорних, білих, червоних, жовтих, синіх глянцевих і матових поверхонь зі вставками металевих відтінків.
- Вміщені в інтер’єрі твори живопису або графіки також відрізняються прозорістю задуму, що межує з наївним мистецтвом.
Незважаючи на видиму простоту, хитромудрі конструкції дизайнерів, які працюють в цьому ключі, відрізняються ергономічністю і оригінальністю. Конструктивізм це- стиль тих, хто не відрізняється речизмом і проявами сентиментальності.
Leave a Reply