РУС. Готичний стиль в інтер'єрі фото та опис на блозі interiorfor.

Готичний стиль в інтер’єрі

Можливість купувати великі земельні ділянки сколихнула в тягу до середньовічної суворої краси, спрямованих угору ліній і химерним іграм вітражів. Готичний стиль в інтер’єрі з його простотою силуетів відкриває великі можливості для натурального розміщення плазмових панелей і інших сучасних предметів.

Вузька галерея зі свічками в свічниках, високі стелі, стрілчасті вікна, величезний камін і звірина шкура на підлозі – це далеко не все. Кидається в очі функціональність, що заощаджує простір, – основне правило побудови готичного інтер’єру.

готичний стиль в інтер'єрі
Готичний стиль в інтер’єрі – прагнення за рамки буденного.

Готичний стиль зародився в епоху метафізики,  не жаліючи минуще прикрашення. Лише в пізньому Середньовіччі обивателі стали прикрашати меблі різьбленням не тільки на релігійну, а й на флористичну і орнаментальну тематику. Прагнення розширити простір висловило себе в арці.

готичний стиль (готика)

  1. Арочні проходи виглядають набагато цікавіше за наявності наскрізних проходів – галерея-коридор може оперізувати весь будинок, при цьому планування має на увазі величезний хол на першому поверсі – камінний зал.
  2. Середина приміщення вільна, меблі розставлені вздовж стін.
  3. У виготовленні меблів альтернативи дереву бути не може. Силуети – прямі, підкреслено міцні, балдахін в спальні – тільки прямокутний, що являє собою звичайний каркас.
  4. Готичний стиль в інтер’єрі вимагає обов’язкової наявності скринь. Середньовічні майстри їх дуже любили, майстерно прикрашаючи різьбленням, ліпниною і металевою інкрустацією.
  5. Шафи – витягнуті, двостулкові.
  6. Кімнати зобов’язані потопати в непомітних килимах, двері приховані щільними портьєрами з оксамиту, парчі і ін. важких тканин.

Готичний інтер’єр – непорушність каменю.

Обов’язкове поєднання дерева, кольорового скла і каменю не зобов’язує жити в напівтемряві. Колірна гамма – благородна: темне золото і срібло, чорний, коричневий, вохристий, жовтий, білий, пурпуровий, синій, фіолетовий. Контраст обов’язковий, строкатість неприпустима.

готичний стиль інтер'єру

  1. Бажана для готичних інтер’єрів деревина – дуб, горіх, ялина, сосна, модрина, ялівець, кедр.
  2. Підлогове покриття – з зістареного каменю або штучної імітації, можливі лаковані дерев’яні дошки з красивою фактурою.
  3. Камінний зал облицьовувався натуральним або штучним каменем, можна – зі вставками з покритого різьбленням дерева.
  4. Стеля в холі виконується з каменю, варіанти для інших приміщень – штучний камінь, розпис, дерев’яні балки на тлі побілки, в спальні – елементи позолоченою ліпнини.

Зайве нагадувати про бажаність вітражів, оформляючи інтер’єр в готичному стилі. Аксесуари – східні покривала, скляні і керамічні посудини з довгими шийками і витіюватими ручками.

Оцініть статтю
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (2 голосів, середній: 5,00 out of 5)
Loading...
Сподобалась стаття? Поділись:

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
повідомляти