РУС. Тепла штукатурка для внутрішніх робіт характеристика технологія.

Тепла штукатурка для внутрішніх робіт.

Тепла штукатурка є досить новим будівельним матеріалом. Її важлива відмітна властивість – підвищена теплова опірність штукатурного шару. Причина унікальних фізичних властивостей – склад. Замість піску в якості наповнювача «працюють» різні речовини, що мають низьку теплопровідність.

Зазвичай застосовують:

  • тирса
  • спучений вермукуліт
  • пінополістирол
  • перліт
  • Крихту, порошок пемзи
  • керамзитову крихту

Тепла штукатурка

Тепла штукатурка види.

Найдешевший варіант – це деревна тирса, змішана з розчином цементу. До складу ще можуть входити глина або папір. З точки зору економії – це чудовий матеріал, але ось з ізоляцією можуть виникнути ускладнення. До того ж, на жаль, в тирсі може почати розвиватися цвіль.
Далі йде суміш з перліту і спученим вермукулітом. Завдяки цим добавкам штукатурка має антисептичні та звукоізоляційні властивості. Дані наповнювачі мають високу вогнестійкість і нетоксичні.
Пінополістирол – наповнювач, який отримав найширше розповсюдження в даний час. З ним тепла штукатурка для внутрішніх робіт так само хороша, як і для зовнішніх. Теплоізоляційні якості дозволяють застосовувати в будь-якому випадку.
Крім цього, не забувайте, що будь-яка з перерахованих сумішей є багатокомпонентної. Від кожного елемента залежать конкретні властивості. Тому тепла штукатурка своїми руками, не факт, що дасть хороший результат. Тут краще обійтися без самодіяльності і набути вже готову.

тепла штукатурка з тирсою

Галузь застосування.

Для заощадження теплової енергії «теплі» штукатурки підходять як не можна краще. Вони хороші тим, що витрата тепла знижується аж до 40%! Частина штукатурок (наприклад, пенополістирольну) можна застосовувати і для зовнішніх, і для внутрішніх робіт. А ось змішані з тирсою, краще підійдуть для робіт всередині, так як мають високу гігроскопічність. Плюс необхідно дуже гарне провітрювання протягом двох тижнів, щоб уникнути появи грибка.

Основне завдання таких матеріалів – утеплення. Тому їх використовують для:

стін будівель;
стель і підлог;
каналізацій;
стояків водопостачання;
віконних укосів;
дверних блоків.
Також штукатурки добре підходять для забивання стукотів, швів, щілин в житлових приміщення, на балконах, підвалах, лоджіях, гаражах, майстерень і т.д. Утеплити можна будь-яку поверхню або складну конструкцію в разі, якщо традиційними утеплювачами скористатися не можна. Розчин можете спокійно наносити на газобетон, бетон, цегла, поризованої кераміки, дерево і не тільки.

міксер для штукатурки

Тепла штукатурка для внутрішніх робіт технологія нанесення.

  • Попередньо підготуйте стіну: очистіть від всіх колишніх оздоблювальних матеріалів, бруду і пилу.
  • Щоб адгезія стала краще, просочіть поверхню ґрунтовкою глибокого проникнення.
  • Арматурна сітка. Зазвичай цей етап пропускається. Тільки в самих крайніх випадках потрібно використовувати сітку. Якщо ж зі стіною все в порядку, і є доступ до всього «полотна», то відразу переходите до наступного етапу.
  • Рясно змочіть стіну теплою водою безпосередньо перед самим нанесенням штукатурки.
  • Приготування розчину повинно здійснюватися в дуже великій місткості (не менше 50 л). Кількість води, що має бути зазначено на упаковці, тому уважно вивчіть інструкцію перед початком роботи.

За допомогою будівельного міксера замісіть розчин. Якщо набраний на шпатель розчин не падає при перевертанні, значить все в порядку і він готовий. Працювати треба енергійно, не залишайте розчин на час більше двох годин.

Після того, як нанесете шар, треба почекати три-чотири години, поки він просохне. Тоді можна накладати наступний. Наносити треба знизу вгору і стежити, щоб шари не були дуже товстими, інакше можуть просто сповзти зі стіни.

Фінішний етап: обробка штукатуркою, фарбування або грунтовка.

тепла штукатурка для внутрішніх робіт

Тепла штукатурка для внутрішніх робіт переваги і недоліки.

Тепла штукатурка будь-якого виду має як свої переваги, так і недоліки. переваги:

  • Перед нанесенням суміші не потрібно спеціально вирівнювати стіни. Нерівність – не перешкода для штукатурки.
  • Вам не знадобляться арматурні сітки (винятком можуть стати тільки дуже складні місця).
  • Маючи високу адгезію, суміш швидко зчепиться з будь-яким матеріалом.
  • Швидко і легко наноситься.
  • Екологічність.
  • Безпека.
  • Виключена можливість закладу гризунів.
  • Теплоізоляційні властивості можуть зберігатися аж до 40 років (на відміну від, наприклад, мінеральної вати, яка втрачає свої властивості набагато раніше).
    Хороша паропроникність, яка стає запорукою відсутності вогкості.
  • У порівнянні з вапняною штукатуркою вам знадобиться в 4 рази менше «теплої». Це пов’язано з тим, що остання легша і має більш високі енергозберігаючі показники.

Основний недолік, що це все-таки не є повноцінний утеплювач. Мінеральна вата або ж пінополістирол який справляються із завданням теплоізоляції куди краще. Ціна теплої штукатурки приблизно така ж, як і повноцінних аналогів.

Якщо ви не можете визначитися, який із видів вищеописаного матеріалу підійде саме вам, почитайте відгуки і поцікавитеся у фахівців. Поради ніколи не будуть зайвими.

 

Оцініть статтю
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (3 голосів, середній: 3,00 out of 5)
Loading...
Сподобалась стаття? Поділись:

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
повідомляти