РУС. Шпаклівка стін своїми руками під шпалери і фарбування технологія і інструкція.

Шпаклівка стін своїми руками

Шпаклівка стін – важливий і відповідальний етап підготовки підстави під фінішну обробку приміщення. Після процедури шпаклювання стіни можна пофарбувати або поклеїти на них шпалери. Шпаклівка стін під фарбування в квартирі допоможе вирівняти поверхню, усунути відколи, вибоїни та інші дефекти. При правильному підході до цієї справи, така обробка поверхні не передбачає складнощів. У цій статті ми розкриємо всі секрети шпаклівки стін своїми руками.

Необхідні інструменти та матеріали

Для такої дії вам знадобляться такі інструменти:

  • Шпатель. Важливий елемент нанесення суміші на стіну. Для зручності роботи на різних ділянках поверхні використовують шпателі різних розмірів: від широкого і до вузького.
  • Валики і пензлики. Використовуються для грунтування основи перед нанесенням суміші. Грунтовка важливий етап шпаклівки стін під шпалери або фарбування.
  • Дриль або перфоратор. Використовується для розмішування шпаклювальної суміші. Для цієї мети необхідно мати спеціальну насадку.

В якості додаткових інструментів можуть знадобитися ручний шкуродер, лазерний рівень, маяки і ємність для замішування.

інструменти для шпаклівки стін

В якості матеріалів для шпаклівки стін своїми руками використовуються спеціальні суміші, які продаються в кожному будівельному магазині. До складу такої суміші входять:

  • в’яжучий матеріал;
  • наповнювач;
  • розчинник.

В якості наповнювача найчастіше використовується пісок. Розвести шпаклівку можна водою, оліфою або грунтовкою.

 Види шпаклівки та її вибір

Для різних робіт можуть використовуватися такі види шпаклівок:

  • Цементна.
  • Гіпсова.
  • Полімерна.

Цементна шпаклівка – це розчин цементу марки 500 або 400. В якості наповнювача використовується річковий пісок. У готовому вигляді являє собою жорстку основу для подальших робіт. Такий вид шпаклівки можна використовувати в якості фасадного або для застосування в приміщеннях з підвищеною вологістю: у ванні, в кухні і т.п. Також така шпаклівка використовується в неопалюваному приміщенні.

цементна шпаклівка стін

Гіпсова шпаклівка має наповнювач з дуже дрібної фракції гіпсу. Завдяки чому її використовують в якості фінішної. Гіпсова шпаклівка стін під шпалери добре себе зарекомендувала. Таку шпаклівку використовують в залі або дитячій. Вона стане відмінною основою для наступного декоративного шару.

шпаклівка стін гіпсом фото

Полімерна шпаклівка володіє чудовими експлуатаційними якостями. Завдяки тому, що в її склад входять різні хімічні добавки, покриття не дає тріщин і усадки. У цього виду шпаклівок тільки один недолік – висока ціна. Найбільш популярний вид полімерних шпаклівок – акрилова.

полімерна шпаклівка для стін

Для деяких робіт може знадобитися клейова шпаклівка. До її складу входить клей (близько 10%), крейда і оліфа. Створене за допомогою такого складу покриття має високу міцність і еластичність. Така шпаклівка часто використовується в домашніх умовах.

Для внутрішніх робіт по бетону або дереву часто використовуються олійно-клейові склади. На відміну від клейової шпаклівки, такий обробний матеріал володіє більш складним складом. У нього входять різні пластифікатори, що змінюють характеристики матеріалу. Наприклад, такий матеріал не боїться вологи. Тому його можна використовувати для шпаклівки стін під фарбування в ванній, на кухні, в передпокої або коридорі.

Крім того, шпаклювальні суміші діляться за призначенням на:

  • Стартову. Наноситься в якості першого шару (до 2,5 см) для усунення перепадів стін і щілин.
  • Фінішну. Наноситься наступним шаром (до 3 мм) і закінчує обробку поверхні перед нанесенням фінішного складу.
  • Універсальні шпаклівки поєднують властивості стартових і фінішних складів. Їх можна використовувати для обробки стін у панельному будинку.

Технологія шпаклівки стін

Як правильно шпаклювати стіни? Це найважливіше питання при використанні такого матеріалу. Від його правильного вирішення залежить якість обробки і експлуатаційні властивості поверхні. Починають роботу з підготовки поверхні для нанесення суміші. Для цього проводять наступні етапи:

  • Оштукатурювання поверхні (якщо ця робота раніше не була проведена).
    Видалення старої фарби і відвалюються частин штукатурки.
  • При наявності великих дефектів їх можна усунути цементним розчином 3: 1.
  • Грунтування стін спеціальними складами.

Грунтовка стін перед нанесенням штукатурки грає велику роль. Вона збільшує адгезію поверхні і містить протигрибкові речовини. Захищають основу від розвитку цвілі і інших неприємностей. Чим краще прогрунтовані стіни, тим якісніше буде триматися шар матеріалу.

грунтовка стін перед нанесенням штукатурки
Наносити шпаклівку на старі шпалери не можна. Стіни потрібно очистити від декоративних покриттів.

Після підготовчих робіт можна переходити до приготування суміші. Якщо шпаклівка стін своїми руками проводиться вперше, то замішайте невелику кількість суміші. Зазвичай пропорції вказуються на упаковці. Як зробити шпаклівку, якщо пропорції не вказані на упаковці? Скористайтеся таким алгоритмом:

  • У ємність налийте 1/3 відра води.
  • Засипте суху суміш тонкою цівкою до того моменту, коли вона не здасться вище води.
  • Коли купа намокне, замісіть розчин за допомогою насадки на дрилі.
  • Зачекайте одну хвилину і продовжите замішувати.

приготування шпаклівки

Готова шпаклівка володіє густим і еластичним складом. Визначити, що шпаклівка готова до нанесення можна за допомогою шпателя. Помістіть на нього невелику кількість розведеного матеріалу. Якщо суміш при нахилі шпателя не падає, то вона готова до нанесення.

Особливості шпаклівки різних стін

Хочете дізнатися, як правильно шпаклювати стіни? Щоб отримати гідний результат, необхідно дотримати рекомендовану виробниками цього матеріалу технологію. На першому етапі проводиться нанесення стартового шару шпаклівки. Проводиться така робота тільки після підготовчих робіт. Про які ми розповідали вище.

Суміш наноситься широким і вузьким шпателем. За допомогою вузького відбувається набір суміші на широкий шпатель. Після чого штукатурка переноситься на поверхню.

шпаклівка стін своїми руками

Для правшів бажано починати нанесення штукатурки з лівого боку. Так наступний шар буде наноситися правіше.

Важливим нюансом роботи зі штукатуркою є витримування однієї товщини на всій поверхні. Якщо перший час це зробити важко, або товщина шару виходить досить велика, то можна зробити штукатурку по маяках. Для цього їх виставляють за допомогою лазерного рівня відразу після підготовки поверхні до нанесення штукатурки.

шпаклівка стін по маяках

шпаклівка стін по маяках

Шар товщиною 3 мм виходить якщо тримати шпатель під кутом 25 градусів відносно стіни. Чим менше кут, тим товщий виходить шар.

Після висихання поверхні її шліфують шкіркою або автоматичною шліфувальною машиною. Перевірка на перепади проводиться за допомогою правила і ліхтарика. Горбки можна прибрати шкіркою, а вибоїни закласти новою шпаклівкою.

як шліфувати стіни

Готову поверхню можна використовувати для поклейки щільних шпалер або обробки іншими матеріалами. Для оздоблення стін під фарбування використовують фінішний шар шпаклівки. Для створення чистового покриття в спальні застосовують спеціальні склади шпаклівки.

Нюанси нанесення фінішної шпаклівки:

  1. Нанесення суміші тонким шаром до 3 мм.
  2. Обробка інструменту перед нанесенням наступного шару.
  3. Для створення основи перед фарбуванням необхідно нанести 2-3 шари шпаклівки.
  4. Через дві доби після нанесення фінішного шару поверхню зашкурюють до утворення гладкої поверхні.

Окремо необхідно розповісти про шпаклівку стін своїми руками, створених з гіпсокартону. ГКЛ є універсальним матеріалом, який відмінно підходить для вирівнювання стін у вітальні або інших кімнатах. Його можна використовувати для створення короба для комунікацій або утеплення приміщення.

шпаклівка стін з гіпсокартону

Шпаклювати гіпсокартон дуже просто:

  • Після монтажу ГКЛ грунтуємо площу за допомогою спеціальних складів.
  • Армуємо шви за допомогою спеціальної стрічки-серпянки
  • На першому етапі шпаклівка наноситься на сітку швів.
  • Потім проводиться обробка кріплення.
  • На останньому етапі обробляються листи гіпсокартону тонким шаром шпаклівки.

З цієї статті ви дізналися, як правильно шпаклювати стіни. Складнощі ця процедура не викликає. А при належній вправності і тренуванні ви зможете швидко «набити руку».

Оцініть статтю
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (2 голосів, середній: 5,00 out of 5)
Loading...
Сподобалась стаття? Поділись:

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
повідомляти