РУС. Малюнки на стінах в квартирі і кімнаті своїми руками, ідеї та фото.

Малюнок на стіні

Багатьом хоча б раз приходила в голову думка кардинально змінити свій будинок. Зробити незвичайний інтер’єр, внести нотки ексклюзиву. Перетворити житло так, щоб я міг пробувати в повній впевненості, що ніхто з друзів і знайомих не володіє таким дизайном. Що ж можна пред’явити в якості індивідуального стилю? Шпалери, панелі, будь-які фарбувальні склади – все це давно знайоме кожному і фактично вже приїлося. Освіжити обстановку допоможе …… малюнок на стіні!

Хто не малював в дитинстві на стінах? Всі без винятку. Так може, варто згадати це золотий час? Тільки зробити все грамотно і головне – красиво.

малюнок на стіні в кухні фото

Що послужить головним інструментом?

Як інструмент можуть підійти звичайні пензлики. Увагу варто звернути на те, що вони повинні бути різними. Необхідно запастися мінімум трьома різновидами пензликів з різним по товщині ворсом. Якщо ж існують побоювання з приводу того, що замість перетворення стіни будуть зіпсовані через відсутність таланту в області малювання, можна скористатися трафаретом. В цьому випадку для нанесення фарби потрібні поролоновий валик або губка. Деяким умільцям буде досить балончиків з фарбою. Мистецтво графіті продовжує бути оригінальним, модним способом малювання і чому б не перенести його з вулиці в квартиру. Це безсумнівно додасть інтер’єру яскравості та індивідуальності.

алюнки в квартирі на стіні фото

Вибираємо фарби

При підборі фарб існують певні правила, які скоріше можна віднести до рекомендацій:

 1. Фарби вибираються будь-які. Підійдуть звичайна гуаш або акрил. Можна скористатися темперними фарбами.
 2. Найкраще, щоб фарбувальний склад мав вологостійкість. Тоді малюнки знайдуть якість довговічності.
 3. Густота фарб повинна бути середньої якості. Якщо їх зробити занадто рідкими, вони будуть стікати зі стіни. Занадто висока густота ускладнить рух пензликаі.
 4. Новачкам не рекомендується починати «творити», вибираючи для малюнків велику кількість відтінків. Зокрема, початкове число фарб не повинно перевищувати трьох відтінків. Це багато в чому полегшить задачу оформлення фону картини. Грамотне використання відібраних кольорів додасть малюнку витонченості.
 5. Часто «художнику» буває досить одного кольору. Причому чорного. Незважаючи на свою похмурість ця фарба дуже популярна, оскільки створює прекрасні абстрактні картини.

малюнки на стінах у вітальні фото

Як зробити малюнки на стіні в квартирі

Малювати завжди тягне на чистому і гладкому. Тому вирішуючи питання про те, як зробити малюнки на стіні в квартирі, в першу чергу замислюються про стан самої основи. Підготовчий період розбивається на кілька етапів:

 • необхідно видалити всі нерівності. На якихось ділянках провести штукатурку западин, десь збити напливи молотком;
 • прогрунтувати і прошпаклювати поверхню;
 • зробити шліфовку шкіркою;
 • нанести укривочний шар фарби. Склад повинен бути міцним і водостійким.

Підготовка зажадає часу і сил, але в підсумку буде створена рівна поверхня, з якою приємно буде працювати.

Якщо стіни занадто нерівні, рекомендується обшити їх гіпсокартонними листами. Обшивка проводиться по металевому каркасу. Основні вертикальні профіль-направляючі і стійки кріпляться саморізами по підлозі і стелі. Крок стояків – 0,6 м. Для посилення жорсткості каркаса використовують поперечні профіль планки, встановлені всередині стійок на відстані 1 метра один від одного по висоті. Листи ГКЛ можна закріпити як в один шар, так і в два. Залежно від якості матеріалу. Стики вирівнюються шпаклівкою по серпянці. Проводиться грунтовка і повна шпаклівка поверхні. Шар не повинен бути товстим. Досить щоб подальше фарбування поверхні стіни просто не створювало проміжків.

Пошук місця для роботи

Що стосується вибору місця для прояву свого таланту, то даний вибір може припасти на будь-яке приміщення. Це цілком можна зробити в кухні або прикрасити стіну в передпокої. І звичайно на першому місці проведення таких робіт у вітальні кімнаті. Одночасно молоді батьки часто використовують такий вид дизайну в дитячій кімнаті. Рідше, але все-таки досить поширений такий вид оформлення інтер’єру в спальні. Якщо згадати про такий вид планування, як квартира-студія, то малюнок безсумнівно буде красуватися в залі.

малюнки в дитячій на стіні фото

малюнки на стіні в спальні фото

Технічні прийоми нанесення малюнка на стіни

Крім можливості використовувати стіну в якості художнього полотна, виникає великий вибір варіантів позначення малюнка на стіні. Кожен з них по-своєму цікавий. Узагальнено вони представляють різноманітність прийомів створення малюнків на стінах своїми руками. Відомі такі способи:

1. Малювання олівцем. Прийом вважається непростим і піддається тільки людям з відповідними навичками. Ескіз повинен бути ідеальним, без спотворень. Необхідно дотримуватися пропорції елементів, присутніх в картині і правильно відображати напрямок ліній. Крім основного інструменту – олівця, потрібно користуватися гумкою і м’якою тканиною, щоб прибирати залишки грифеля.

малюнок олівцем на стіні кульбаб

2. Малювання фарбами. Тут дилетантів бути не повинно. Особливо якщо в планах створення чогось прекрасного і дивного. Найчастіше за таку роботу беруться досвідчені художники. Для початку вони визначають базовий тон. Він може складатися з декількох кольорів, якими будуть наноситися контури центральних і найбільш масштабних деталей картини. Потім вибирають центральний елемент композиції. Всі інші елементи на картині будуть так чи інакше взаємопов’язані з ним. В якості основи вибирають будь-яке об’ємне зображення. Це може бути дерево з кроною що розкинулася або корабель, який йде по хвилях.

малюнок фарбою на стіні дерево

3. Використання трафаретів. Цей спосіб можна назвати найпростішим. Його переважно вибирають ті, кому подобається симетричність і чіткість зображення. Тут малюнок формується в якості орнаменту. Головне, розташувати його на стіні таким чином, щоб створювалася загальна красива композиція. Для цього треба точно вибрати точки нанесення фарби, нанести, якщо потрібно, лінії, за якими буде проходити орнамент.

Уже готовий трафарет можна купити на ринку або магазині. Іноді беруть відразу кілька видів. Так створюється багатоплановість зображення. Для формування індивідуального виду, трафарети готують самостійно. Технологія виготовлення проста. Вибирається малюнок або візерунки і виводитися на принтері. Потім наклеюється на картон. Гострим малярським ножем вирізують зайві елементи. Все досить легко і доступно кожному. Трафарет, безумовно, одне з найбільш вдалих винаходів. Він не тільки допоможе тим, хто не має навичок малювання, але головним чином створить чітку композицію. Фарбу наносять валиком з поролоновою шубкою або губкою. Обов’язково стежити щоб вона не стікала. Для цього, попередньо, розгортати валик по сітці.

малюнки на стінах трафарети

малюнки на стінах по трафарету

4. Перенесення малюнка по квадратах. Дещо складніше, ніж використання трафарету, хоча в певному сенсі тут так само простежується факт роботи з заздалегідь заготовленим зразком. На аркуші паперу створюють малюнок або, користуючись вже готовою картинкою, розбивають його на квадрати. Це вихідний матеріал. Далі проводиться перенесення зображення на стіну. Вона, подібно листу, розкреслюється на квадрати, але вже в збільшеному, індивідуально прийнятому масштабі. Акуратно, спокійно, слідуючи по оригіналу, у великих настінних осередках вимальовують лінії, які з’єднуючись одні з одними в результаті утворюють ту саму картинку, зображену на листку. В деякій мірі цей спосіб можна назвати різновидом малювання олівцем через схожість деяких технологічних деталей.

перенесення малюнка на стіну по квадратах

як перенести маленький малюнок на стіну

5. Нанесення малюнка з використанням тіні. У даного прийому невелика практика. Застосовувати його в такій творчості, як розпис стін своїми руками, поспішають не всі. Незважаючи на те, що цей спосіб досить легкий. Головне встановити правильне освітлення. Тоді тінь від предмета проектується на стіну в збільшеному масштабі. Залишиться тільки позначити олівцем тіньові контури. Як заготовки для настінного малюнка можна використовувати вирізаний з картону візерунок або яку – небудь гарну деталь (гілка, силует, людський профіль і так далі). Масштаб вибирається шляхом наближення або віддалення від стіни.

Створення тіні вийде за допомогою проектора або потужної лампи. Далі діють уже звичним олівцем і гумкою.

малюнок на стіні по тіні

розпис стіни по тіні

6. Об’ємний малюнок на стіні. Ця техніка декорування стінових поверхонь і відтворення рельєфних малюнків, оригінальна і дуже цікава. Тут також присутній робота з трафаретом, але в даному випадку він повинен бути дуже щільним, мати певну товщину. Підійде фанера або шматок рулонного утеплювача. Етапи роботи такі:

 • вирізається малюнок;
 • трафарет прикладається до стіни і закріплюється малярським скотчем;
 • заготовляють спеціальну штукатурну суміш на гіпсовій основі з гарною зчіплюваністю;
 • готовою сумішшю заповнюють вирізи в трафареті. Залишки суміші акуратно зчищають шпателем;
 • через 10-15 хвилин, після застигання гіпсу, форма забирається і залишається волога рельєфна заготівля об’ємного малюнка;
 • стеком і наведеним невеликою кількістю розчину проводиться доведення елемента до необхідного стану. Прибираються невеликі напливи, вирівнюються поглиблення;
 • пензлем, змоченою у воді, згладжуються гострі краї;
 • далі проводять ґрунтовку всієї стіни і вичікують поки вона висохне;
 • отриману в результаті поверхню покривають фарбою. Цей процес зазвичай проводять до трьох разів;
 • після висихання фарби, наведеним, більш темним кольором, покривають рельєфні елементи. Щоб все виглядало красиво, необхідно заздалегідь визначитися з колірним контрастом. Кольори можуть різко відрізнятися один від одного, але при цьому виглядати дуже гармонійно.

об'ємний декор стін своїми руками

До всього вищесказаного можна додати, що цей прийом краще застосовувати в приміщеннях з малою прохідністю і не заставлених рясно меблями. Він абсолютно не годиться в коридорі, де підвищена прохідність людського потоку і малюнок може деформуватися.

рельєфний малюнок на стіні своїми руками

Художній розпис стін своїми руками

Технікою справжнього художнього розпису володіють одиниці. Виходячи з цього, коли подібне питання вирішується в межах приватного будинку або квартири, запрошують професіонала. Він зробить все майстерно, як знавець своєї справи. Правда ціна такого замовлення завжди висока. З іншого боку, всім цікаво взяти участь в такій творчості. Для цього можна вивчити деякі прийоми, що дозволяють художникам відтворювати предмети так, щоб вони здавалися «живими». Треба знати, що звичайний пензлик в руках професіонала здатеа творити чудеса. Наприклад, відтворити справжні кульбаби, і не перетворити їх в звичайну жовту кулю.

Якщо з’явилася нав’язлива ідея виконати на стіні художній розпис, найкраще вивчити цей вид малювання. Ознайомитися з поєднанням фарб, нанесенням ліній різної видимості, навчитися підбирати пензлики.

художній розпис стін фото

художній розпис стін фото

Оцініть статтю
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (4 голосів, середній: 4,75 out of 5)
Loading...
Сподобалась стаття? Поділись:

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
повідомляти