Скляна підлога, монтаж своїми руками.
Зміст:
У дизайні торговельних залів та офісів скляна підлога, можна сказати, з’явилася вже з давніх часів, однак, для оформлення індивідуального житла вона стала використовуватися трохи пізніше через високу вартість, яка буває у всіх новинок. Коли технологія виготовлення таких підлог була відпрацьована, скляна підлога стала доступною практично для всіх власників будинків.
В інтер’єрі скло створює відчуття розширеного простору, стаючи центральним елементом загального дизайну. У цьому плані підлоги не є винятком, додаючи приміщенню родзинку, роблячи його інтер’єр більш оригінальним, оскільки за рахунок скляної підлоги можливо втілення численних дизайнерськи ідей. Що стосується недоліків скляних підлог, то слід зазначити, що їх небагато. До них, наприклад, можна віднести слизьку поверхню, яка збільшує ризик виникнення травм, а також те, що при експлуатації ймовірна поява подряпин і мікротріщин, хоча так буває, якщо використовувати матеріал низької якості.
Застосовуване скло надає зовнішньому вигляду приміщення вишуканий і елегантний вигляд, тим більше, коли мова йде про скляне підлогове покриття. Скляна стрічкова доріжка, отвір або підлога зі скла з підсвічуванням, зібрані своїми руками стануть найбільш незвичайною деталлю житлового, або офісного приміщення.
Останнім часом в дизайні інтер’єрів приміщень скляні підлоги можна зустріти дуже часто. Вони є яскравим незвичайним акцентом дизайну кімнати. Скляна підлога буває різної форми матова або прозора, має різні малюнки, які надають інтер’єру неповторність та індивідуальність. Надзвичайно красиво виглядає скляна підлога у вигляді стрічки зі скла, які розташовані уздовж стін і підсвічені за допомогою спеціального підсвічування. Їм можна знайти найрізноманітніше застосування і в будинку, і в магазинах, ресторанах, барах та інших закладах. Також модним сучасними елементами служать скляні сходи і декоративні містки, що роблять приміщення візуально легше і просторіше.
В даний час найбільш популярним різновидом скляного покриття для підлоги вважається тип «вікно в підлозі». Ціна таких скляних підлог уможливлює їх облаштування в будинку своїми руками.
Скляна підлога та її особливості.
При бажанні додати інтер’єру будинку незвичайності й оригінальності, варто звернути увагу на монтаж скляної підлоги. Навіть невелика заміна деякої ділянки звичайної підлоги на скляну може повністю змінити його звичайний зовнішній вигляд, полегшивши атмосферу приміщення, особливо якщо в ньому є багато меблів великих габаритів. Поряд з цим збільшиться також і обсяг кімнати в цілому. Скляна підлога також володіє деякими гігієнічними властивостями, оскільки на такій пдлозі практично не живе ніяких бактерій.
Види скляних підлогових покриттів.
Розрізняються кілька видів підлогових покриттів зі скла. Основними серед них є такі:
- Скляна велика підлога по всій території приміщення. Таке дизайнерське рішення досить сміливе і дороге за вартістю. Такий варіант можливий облаштувати в приміщенні майже будь-якого призначення – на кухні, в залі, в ванній кімнаті або в передпокої. Підлога всередині може бути заповнена будь-яким декором, що гармоніює по дизайну із загальним інтер’єром кімнати.
- Скляні стрічки, що розташовуються на підлозі по периметру стін, мають однією зі своїх достоїнств здатність до розмежування простору по функціональних зонах, наприклад, навколо басейну або у вітальні. Їх створюють, наприклад, з метою підсвічування стійок з одягом і манекенів в дорогих магазинах одягу, а для житлових приміщень служать елементом деталлю системи декоративно оформленого освітлення. Декорування підлоги за допомогою скляних стрічок з підсвічуванням візуально розширить кімнату, особливо, якщо її розміри і так невеликі.
- Скляні ніші, що представляють собою конструкцію у вигляді поглиблення певної форми, виконану на поверхні підлоги, заповнену за допомогою декоративних елементів і потім покриту скляними плитами. Підлогові скляні вікна надають будь-якому приміщенню оригінальність, дозволяючи створювати всередині конструкції різні флористичні композиції з пелюсток троянд, висушених рослин, блискіток і стразів, а також виставку отриманих в подарунок сувенірів, мінералів або монет, відтворений сухий акваріум або морську гальку або пісок.
- Акваріум в підлозі. Скляна підлога ціна з облаштованим живим акваріумом і плаваючими в ньому рибками, звичайно ж, зашкалює. Найбільш популярним є рішення з поєднанням скляної підлоги з дерев’яним покриттям .
- Скляні перекриття, а саме декоративні скляні сходи і містки. Даний напрямок в даний час досить популярний під час оформлення багатоповерхових будинків.
- Підлоговий скляний подіум. Як в житлових будинках, так і в розважальних центрах досить давно вже прийнято виконувати підлогу у вигляді піднесення зі скла. Таку конструкцію розташовують вище звичайного рівня підлоги приблизно на 15 сантиметрів.
Вибір матеріалу для скляної підлоги.
Насамперед слід подбати про скляні панелі. Покриття підлоги облаштовується з надміцного скла, здатного витримувати навантаження приблизно до 400 кілограм на один квадратний метр. Найкраще для таких цілей підійде триплекс, тобто тришаровий «пиріг», в якому кожен шар має товщину як мінімум 8 міліметрів. Шари з’єднають з допомогою полімерної плівки або шляхом пресування нагрівання.
Також можна застосувати і ламіноване загартоване скло, покрите полімерним шаром, що містить в своєму складі скляні порожнисті мікросфери. За рахунок сферичної форми цих частинок витрата споживання полімеру зменшується. Оскільки ламіноване скло не піддається різанню, і, отже, виключається можливість підгонки матеріалу на місці, вкрай важливо, проводячи монтаж скляної підлоги, знімати виміри ділянки якомога точніше і ретельніше.
Крім панелей зі скла для влаштування скляної підлоги необхідна підготовка і інших витратних матеріалів, таких як декоративний профіль, призначений для оформлення стиків сусідніх підлогових покриттів, а також металевий профіль, призначений для монтажу каркасу. При цьому слід намагатися вибрати профіль, здатний замаскувати ділянки кріплення скла і місця приєднання світлодіодної стрічки.
Необхідно також з метою оформлення простору всередині ніші підібрати відповідний оздоблювальний матеріал. Можна віддати перевагу дереву, ламінату або керамічній плитці. Важливо відразу ж подбати про техніку кріплення оздоблення всередині ніші.
Наприклад, якщо вибір зупинився на керамічній плитці, то необхідно придбати затирку для швів разом з відповідним плитковим клеєм. При цьому також будуть потрібні елементи ущільнювачів, силіконовий герметик, болгарка, шуруповерт, болти і шурупи, зубчастий і гумовий шпателі і шліфувальна машинка.
Визначення типу основи скляної підлоги.
Головна деталь всієї конструкції скляної підлоги – основа, що відповідає за надійність підлогового покриття. Можна виконати основу підлоги сталевою, залізобетонною або дерев’яною. Однак, в будь-якому випадку не потрібно забувати, що потрібно влаштувати рівну і міцну базову поверхню Бажано проводити роботи для підготовки основи ще до остаточного монтажу покриття підлоги.
Насамперед слід визначити, яка саме підлога буде виконана. У разі скляного подіуму основу необхідно буде підняти від рівня підлоги на 20 сантиметрів, а в разі скляної ніші доведеться в підлозі зробити поглиблення на відстань в 15 сантиметрів. Основа може бути облаштована в любій геометричній формі. Однак, якщо подібна робота виконується вперше, то отвір рекомендується зробити квадратної або прямокутної форми, щоб уникнути будь-яких помилок.
Влаштування металевого каркаса скляної підлоги.
Зробивши поглиблення, уздовж периметра скляного вікна розташовується металевий каркас. Його прийнято проводити з конструкційної високоміцної або нержавіючої сталі. Використовувані в конструкції анкерні болти виготовляють зі сталі і покривають зверху антикорозійним спеціальним напиленням, у якого є посилення на вирівнювання. Кріплення необхідно робити надійним, оскільки скло товщиною може досягати до 2,5 сантиметра, а вага однієї скляної панелі може доходити до 150 кілограм. Форма і розміри каркаса повністю повинні збігатися з розмірами основи скляної підлоги. Каркас розташовується нижче рівня підлоги на ту величину, яка дорівнює товщині скла і ущільнювача.
Відрізки металевого профілю з’єднуються за допомогою саморізів і болтами кріпляться до основи. Важлива умова полягає в тому, що необхідно встановлювати на основі металевий каркас ретельно і надійно, щоб уникнути всіляких деформацій підлоги зі скла.
Якщо планується облаштування підлоги з підсвічуванням, то важливо не забути виконати штробу в основі підлоги для забезпечення виходу проводів, що йдуть від підсвічування до самого найближчого вимикача або розподільника. Далі, закріплюється підсвічування. У разі якщо використовується світлодіодна стрічка, то її можна приклеїти знизу за допомогою двостороннього скотча на виступаючій ділянці металевого каркаса.
Облицювання основи плиткою.
Встановивши каркас, переходять до облицювання основи з використанням керамічної плитки. Колір керамічної плитки повинен відповідати загальній колірній гаммі інтер’єру кімнати. Якщо не обов’язково дотримуватися традиційних стильових рішень, то можна поекспериментувати з оригінальним забарвленням. Щоб зробити облицювання плиткою застосовують клейову суміш, що наноситься шпателем на основу, а також тонким шаром на зворотну сторону виробу. Для додання плитці потрібних розмірів по ній проходять шліфувальною машинкою.
Уклавши керамічну плитку, варто обов’язково провести обробку всіх швів за допомогою складу для затирки. При цьому надлишки суміші знімаються за допомогою шпателя. Закінчивши роботу, готову основу залишають, поки вона повністю не висохне, що становить близько 2-3 дня. Заключний етап облицювання плиткою – це її чистка, для чого береться невеликий відрізок тканини і за допомогою нього видаляються надлишки затирочної суміші і клею, і разом з ними будівельне сміття і пил.
Декорування скляної підлоги.
Після облицювання виконують декорування основи. В якості матеріала для декорування можна застосувати черепашки, пісок, дрібну гальку, намистинки, монети, сухоцвіти, стрази, блискітки або пелюстки квітів. Вибір елементів для оформлення залежить від завершеного результату та творчості виконавця. Обраний декор красиво розкладається всередині скляного вікна.
Можна також наносити на поверхню скла малюнок або зображення за допомогою керамічної фарби або облаштувати підлогу зі скла в квартирі, створюючи ефект інію. За допомогою спеціальної плівки, що укладається між скляними листами, можна надати підлозі будь-який бажаний колір.
Монтаж підсвічування скляної підлоги.
Неможливо уявити скляну підлогу, що не наповнена світлом. Потрібно пам’ятати, що не всі лампочки придатні для підсвічування підлоги. Категорично не допускається використання галогенних лампочок, так як вони сильно нагрівають скло. Можна застосувати в якості джерела для освітлення неонові трубки, люмінесцентні лампи, світлодіодні точкові світильники, неонові трубки і шнур що світиться. Якщо скляна підлога облаштована на все приміщення, то можна запалити під нею прожектори.
Щоб додати джерела світла, слід визначити порядок їх розміщення. Вибір кольорів не обмежений і залежить від уподобань власника будинку або закладу. Можна розташувати лампи довільно, виділивши тим самим окремі елементи декору, або уздовж периметра кімнати. Найпереважнішим серед всіх видів освітлення є підсвічування, що складається з неонових світильників, оскільки неонове світло рівне, завжди м’яке, і не утворює видимі тіні. Крім того, використання даного типу підсвічування дає можливість надати скляній підлозі різні геометричні форми за рахунок того, що неонові трубки легко можна монтувати навіть у місцях, важкодоступних для виконавця роботи.
Завдяки сучасним технологіям є можливість включати підсвічування в автоматичному режимі, коли настає темрява, а також змінити його інтенсивність і колір. Це здійснюється за допомогою електронного блоку. Можна здійснити таке рішення, як «світломузика», відтворивши в інтер’єрі за допомогою певного забарвлення швидкості миготіння підсвічування незвичайну атмосферу романтики або диско.
Кріплення скляних панелей підлоги.
Завершивши декоративну частину роботи, починають безпосередньо монтаж скляної підлоги. Панелі зі скла встановлюють на ущільнювальному елементі, закріплюють до металевого каркасу.
Потрібно не забувати, що ні в якому разі скло не повинно стикатися з кріпленнями і металевими елементами. Для того, щоб на металевому каркасі панелі трималися максимально міцно, потрібно на їх зворотний бік нанести герметик тонким шаром.
Конструкція фіксується за допомогою сталевих болтів. Шви між панелями обробляються герметиком. Потім кріплять декоративний профіль, також укладаючи його на ущільнювач, що виключає зіткнення скляної поверхні з оздоблювальної рамки.
Облаштовуючи своїми руками скляну підлогу потрібно розуміти, що така підлога має і деякі недоліки. Навіть якщо поводитися з нею акуратно, після закінчення певного часу на ній можуть утворитися різні потертості і подряпини. Щоб цього уникнути, рекомендується використання скляних панелей високої якості, у яких верхній шар зроблений з загартованого скла. Крім того, скляна підлога досить слизька. Щоб зменшити гладкість підлоги заради безпеки можна додати лінійні орнаменти і піскоструминні смужки.
Це і є все, що стосується скляних підлог, а також їх влаштування своїми руками. Як видно з вищеописаної техніки, самостійне влаштування скляної підлоги не є складною справою. Головне при цьому дотримуватися всіх необхідних вимог, досконально дотримуючись зазначену послідовність виконання робіт.
Leave a Reply