РУС. Вирівнювання підлоги своїми руками самовирівнюючою сумішшю.

Вирівювання підлоги своїми руками.

Не буває гарного та затишного будинку без наявності рівної підлоги тому, при в’їзді в нову квартиру ремонт в першу чергу починають з облаштування підлоги. Як правило, це не займає багато часу, тому що сучасні будівельні матеріали і технології їх використання дозволяють виконати облаштування підлоги в короткі терміни.
вирівювання підлоги своїми руками
Вирівнювання підлоги є обов’язковим етапом в процесі ремонтно-оздоблювальних робіт, після якого виконується монтаж покриття підлоги. Дані роботи є обов’язковими, оскільки після закінчення певного часу підлоги втрачають первісну свою форму, утворюючи щілини, нерівності та тріщини.
Якщо є бажання оновлення вигляду приміщення і укладання, наприклад, ламінату або ковроліну, то навіть самі непомітні дефекти можуть стати серйозною перешкодою для досягнення поставленої мети. Тому в даній ситуації обов’язково виконується вирівнювання підлоги, яке можливо здійснити і самостійно, не вдаючись до допомоги майстрів.
Здійснюючи вирівювання підлоги своїми руками, необхідно спочатку визначитися, як її потрібно вирівнювати для конкретно даного випадку, і тільки після цього приступити до ремонту. Існує кілька способів для вирівнювання підлоги, які дозволяють привести в порядок підлогу в гаражі, в квартирі, в будинку або в іншому приміщенні у порядок, наприклад, вирівнювання за допомогою сухої стяжки, цементної стяжки або вирівнювання підлоги самовирівнюючою сумішшю.
Головне, пам’ятати, що будь-яке підлогове покриття, наприклад, лінолеум, ламінат або ковролін, необхідно стелити виключно на абсолютно рівну підлогу.

Вирівнювання підлоги збільшить експлуатаційний термін матеріалу підлогового покриття, і подальший ремонт доведеться робити ще не скоро.

Необхідні для вирівнювання підлоги матеріали та інструменти.

вирівнювання бетонної підлоги
Перелік матеріалів та інструментів, які використовуються при вирівнюванні підлоги, залежить від обраного способу вирівнювання. У нього можуть входити наступні:

 • шуруповерт;
 • малярський скотч;
 • лазерний або водний рівень;
 • правило;
 • олівець;
 • ємність для розчину;
 • ровнітель, тобто суміш для вирівнювання підлоги;
 • пісок;
 • керамзит;
 • маяки;
 • напрямні металеві профілі;
 • ДСП, ДВП, ГВЛ, ОСП;
 • дерев’яні лаги;
 • фанера;
 • гіпсокартон;
 • плівка;
 • шурупи;
 • дюбеля;
 • мастика;
 • шурупи;
 • матеріали для гідроізоляції і т.д.
Замір рівня підлоги і підготовчі роботи.

вирівнювання підлоги своїми руками

Для вибору методу вирівнювання підлоги і розрахунку необхідної кількості матеріалу проводиться вимір рівня підлоги. Для здійснення виміру демонтують старе покриття підлоги і проводять перевірку підлоги на наявність нерівностей.
Потрібно відзначити, що нерівність підлоги обумовлена двома причинами: по причині нерівності плит по підлозі або при їх кривому і неправильному укладанні під час будівництва будинку. Найчастіше мають місце обидві причини нерівностей підлоги. Таким чином, у більшості будинків і квартир поверхня плит по підлозі буває нерівною і криво покладеною.
Для виміру рівня підлоги потрібно довгий рівень, за допомогою якого перевіряється рівень на всіх ділянках підлоги. Спочатку перевіряється наявність нерівностей на плиті, а після її площину. Відзначаються найнижчу і найвищу точки рівня підлоги.
Якщо нерівності на поверхні плит незначні, і їх максимальна амплітуда ухилу або перепадів не більш 35 міліметрів, то підлогу можна вирівняти, використовуючи технологію наливної підлоги.
При значних нерівностях або сильного ухилу плити застосовується вирівнювання підлоги по маяках.
Визначивши висоту, на яку необхідно підняти рівень підлоги, перевіряється можливість такого підняття, оскільки це може в подальшому перешкоджати відкриттю балконних дверей у приміщення чи зажадає підняти встановлений радіатор батареї. Тому необхідно передбачити всі нюанси і наслідки обраного способу вирівнювання.
У випадках, коли площина підлоги сама по собі рівна, але є нерівності в ділянках стиків підлогових плит, так як шви закладені неакуратно, тоді нерівності збиваються за допомогою перфоратора, а ця частина потім закладається цементом.
Можна використовувати в якості суміші для вирівнювання звичайний цемент, змішаний з піском в необхідних пропорціях, або ж спеціальні суміші, призначені конкретно для вирівнювання підлоги.

Вирівнювання підлоги цементно-піщаною стяжкою.

цементна стяжка підлоги

Цементна стяжка або мокрий спосіб – найбільш поширений спосіб для того, щоб вирівняти підлогу. За якістю і за вартістю кращою стяжкою вважається стяжка на полімерній основі. Її розчин становить одна частина цементу, три частини піску і замість води ПВА з співвідношенням 1: 4. Такий розчин застосовується в разі перепадів рівня більше 5 сантиметрів практично для будь-якого виду підлогового покриття.
Приготувавши основу, приступають до розмітки для установки маяків. За допомогою акуратної і правильної їх установки можна визначити рівність і гладкість майбутньої бетонної підлоги. Розмітку необхідно робити саморізами за допомогою водяного або лазерного рівня або використовуючи просту волосінь.
Потім  робиться установка маяків. В якості маяків можуть бути використані спеціальні Т-образні напрямні або металеві рейки. На кожен саморіз потрібно насипати трохи розчину, а потім укласти поверх нього маячок, щільно притиснувши його до саморізів.
До того як почати роботу по заливці, рекомендується трохи почекати, щоб згодом маяки не зрушили з місця. Підлога вирівнюється за допомогою правила. Його тягнуть з боку в бік на себе, щоб домогтися такими рухами максимальної рівності поверхні. На даний процес йде чимало часу, хоча і для цього не обов’язково мати особливий досвід і знання. Необхідно постійно доглядати за мокрою стяжкою, зволожуючи її кожен день валиком з наступного дня після виконання її укладання. Бетон набирає необхідну міцність за рахунок зволоження.

Сухе вирівнювання підлоги.

вирівнювання підлоги

Досить просто самостійно провести сухе вирівнювання підлоги, не звертаючись за допомогою до фахівців. Техніка вирівнювання цементної підлоги і вирівнювання підлоги без застосування стяжки відрізняються одна від одної трудомісткістю робіт, складністю і витраченим часом. При варіанті вирівнювання стяжкою необхідно працювати швидко, виконуючи роботу великого обсягу, оскільки розчин може висохнути. Сухе вирівнювання без заливки тим зручне, що в потрібний час можна припиняти роботу, вносити поправки. Немає необхідності чекати місяць, щоб стяжка висохла, а саме через трохи часу після укладання підлоги можна використовувати приміщення, не зупиняючи ремонту в квартирі. У такої стяжки є ще одна перевага, яке полягає в здатності до більшої звукоізоляції, а також в тому, що вона менш холодна, ніж підлога з бетону.
Сухі підлоги монтуються, закінчивши всі роботи з батареями і трубами в теплому сухому приміщенні з нормальним рівнем вологості. Підлога і стіни повинні повністю висохнути.
На підготовленій сухій бетонній підлозі розстеляють поліетиленову плівку, яка є волого-і пароізоляцією. Окремі шматки необхідно класти внахлест один на одного, залишаючи по периметру приміщення припуск близько 15 сантиметрів. Для формування рівної поверхні насипної підлоги в першу чергу встановлюють профілі-маячки. Суху суміш насипають, використовуючи правило для розрівнювання по маяках. Далі виконують суху стяжку підлоги, вирівнюючи підлогу за допомогою ДВП, ГВЛ, ОСП, ДСП або фанерою. На кухні і на балконі застосовують матеріали, стійкі до вологи. На сипучу утрамбовану суміш викладають листи таким чином, щоб в рядах не було збігів стиків, тобто листи повинні укладатися зі зміщенням, залишаючи зазор біля стін в 2 сантиметри.

Допускається викладання другого шару, який кладу на клей з таким же зсувом щодо швів першого шару. Другий шар прикріплюють до нижнього за допомогою саморізів. Необхідно зашпаклювати всі нерівності і стики, а в разі необхідності нанести грунтовку.

Фінішним оформленням може бути лінолеум, ламінат або плитка.

Вирівнювання підлоги за допомогою лагів.

вирівнювання підлоги своїми руками
Ще одним варіантом є пристрій регульованої підлоги по лагам. У таких регульованих підлог є велика перевага над цементним стягуванням, яке полягає в тому, що за вдяки своїй легкості вони не утворюють таке навантаження на перекриття, але мають надійну конструкцію, яка прослужить дуже довго. За допомогою вирівнювання підлоги по лагам можна підняти рівень підлоги на велику висоту. Рівнем проводиться вирівнювання системи лаг. Їх кріплять до перекриття за допомогою дюбель-цвяхів з використанням стійки-опори. Далі, поверх лаг укладають настил з фанери або іншого матеріалу і кріплять його саморізами. Даний шар зазвичай буває подвійним.

Альтернативою цементній стяжці може бути вирівнювання підлоги своїми руками за допомогою цементно-стружкових плит, які викладають на лаги, виставлені по рівню, закріплюють за допомогою саморізів, а між плитами щілини зашпаровують за допомогою універсальної штукатурки.

Вирівнювання підлоги фанерою.

Можна зробити самостійне вирівнювання дерев’яної підлоги без використання лаг. Вирівнювання підлоги фанерою може стати хорошою основою для різних видів настилу. Його виконують згідно з тими ж принципами, що і при застосуванні лаг. В отвори, зроблені в фанері, вставляють втулки і закріплюють шурупами. У них ввкручують стійки-опори. Через них в основі проробляють отвори і закріплюють конструкцію за допомогою дюбель-цвяхів. Перший фанерний шар вирівнюють, а після кріплять до нього другий, використовуючи саморізи.
Вирівнювання підлоги фанерою досить часто застосовують під укладку ламінату.

Вирівнювання підлоги самовирівнюючою сумішшю.

вирівнювання підлоги самовирівнюючою сумішшю

Незважаючи на існування безлічі методів сухого вирівнювання також популярний і мокрий спосіб, серед яких є різні методи і різні суміші для того, щоб вирівняти підлогу. Можна зустріти суміші для ручного або машинного нанесення, суміші для нанесення товстим або тонким шаром, фінішні і базові, для підлог з підігрівом або вологостійкі, а також з полімерними, армуючими і іншими добавками.
Все більшої популярності набувають самовирівнюючі суміші. Основна перевага вирівнювання підлоги самовирівнюючою сумішшю в тому, що швидкотверднучий пластичний склад під впливом своєї ваги розтікається, створюючи рівну поверхню.
Вирівняти підлогу за допомогою самовирівнюючої суміші зможе практично кожен. Головне при цьому приготування розчину відповідно до інструкції.

Такий вид стяжки сохне порівняно швидше, утворюючи в результаті поверхню набагато рівніше, ніж при цементному стягуванні. Через півдня можна буде ходити по обробленій підлозі і починати наступний етап обробки підлогового покриття.

Вирівнювання підлоги у ванній кімнаті.

Підлога у ванній вирівнюється для подальшого укладання плитки. Підлога для стяжки повинна бути очищена від залишків попередньої стяжки. Наявні западини потрібно заздалегідь закласти.
Вирівнювання підлоги у ванній відрізняється особливою необхідністю застосування матеріалів для гідроізоляції.
Основу грунтують, а потім забарвлюється або обмазується гідроізоляційним складом з нахлестом на стіни. Стики прокладають гідроізоляційною стрічкою. Далі, виконують розмітку, встановлюють маяки, заливають суміш і вирівнюють по маяках. Переважно використовувати суміш на основі безусадковоого цементу,

Вирівнювання дерев’яної підлоги.

вирівнювання дерев'яної підлоги
Дерев’яна підлога може бути вирівняна своїми руками різними способами, вибір якого залежить від ступеня кривизни покриття підлоги. Дерев’яні підлоги бувають встановлені не тільки в дерев’яних будинках, але і в хрущовках. Щоб зберегти в інтер’єрі дерев’яну підлогу і щоб її вирівняти, потрібно зробити невелику діагностику для виявлення місць псування дерева, неправильно лежачих або скрипучих мостин. У місцях виявлених несправностей лаги можна дістати і замінити або замінити певну ділянку настилу, або ж здійснити циклювання підлоги з деревини, покривши її лаком.
Щоб провести вирівнювання підлоги під лінолеум підходять суміші з тирси і ПВА, вирівнюють по маяках і застеляють тонкою фанерою. Для вирівнювання дерев’яної підлоги також використовують мастику.

Вирівнювання підлоги керамзитом.

Таке вирівнювання є різновидом вищезгаданої сухої стяжки. М’яку подушку під гіпсокартоном або іншим матеріалом насипають піском, використовуючи для цього керамзитову крихту. Керамзит також використовують при мокрому вирівнюванні, додаючи його в розчин піску та цементу для стяжки. При цьому незначні тріщини і дірки краще закрити за допомогою плиткового клею, розчином цементу з доданим керамзитом укласти товстий основний вирівнюючий шар, фінішне вирівнювання здійснити самовирівнюючою сумішшю.

Вирівнювання підлоги за допомогою циклювання.

вирівнювання підлоги за допомогою циклювання

Одним з найбільш складних і трудомістких методів для вирівнювання підлоги з дерева є циклювання. Даний спосіб, разом з тим, один з найбільш ефективних. Використання даного методу не потребує укладання фінішного покриття, а досить лише покрити підлогу фарбою або лаком.
Циклювання проводиться вручну або механічним способом. Для ручної роботи використовують ручний циклювач, або підбирають відповідний скляний осколок. Однак, даний процес дуже складний і порядком застарілий. Для механічного циклювання підлоги потрібна певна підготовка.
Потрібно пам’ятати, що при використанні механічного циклювача утворюється велика кількість дрібнодисперсного пилу, і тому рекомендується накрити поліетиленом всі наявні в приміщенні меблі, зняти з вікон штори, і по можливості прибрати в інші кімнати всі предмети.
З дощок обов’язково видаляються всі цвяхи, так як вони можуть нашкодити машині. Якщо видалити не виходить, то їх слід втопити глибше в деревину за допомогою добойника.

Рекомендується використовувати при роботі шумозахисні навушники, оскільки машина для циклювання працює дуже шумно. Обов’язково потрібно використовувати респіратор від пилу і дрібної стружки.

Як правило, циклювання підлоги починається з кута кімнати, робляючи рух «змійкою». Після того, як буде знято верхній шар дощок, слід зашпаклювати всі щілини і тріщини в підлозі, для чого використовується шпаклівка, найбільш підходяща за кольором.

Оцініть статтю
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (2 голосів, середній: 4,50 out of 5)
Loading...
Сподобалась стаття? Поділись:

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
повідомляти