РУС. 3д підлога своїми руками, технологія нанесення наливної підлоги.

3д підлога своїми руками, технологія.

За допомогою сучасних технологій можна створювати справжні чудеса в інтернеті. Одним з таких чудес є наливні 3д підлоги.
Крім різноманітності оригінального дизайну, такі 3д підлога своїми руками має ряд переваг:

  • наливна 3д підлога витримує величезні навантаження;
  • її простіше прогріти, ніж, наприклад кахельну підлогу, і вона набагато приємніша;
  • є екологічно чистою;
  • стійка до ударів і стирання;
  • легше проводити очистку такої підлоги, ніж плиткової, так як на ній немає швів або рельєфу;
  • температура наливної 3д підлоги навіть в спеку залишається комфортною.

3д підлога фото
3д підлога своїми руками -необхідні матеріали.

В даний час не можна назвати тривимірні наливні підлоги найпоширенішим видом покриття. Зазвичай їх прокладкою займаються спеціалізовані компанії, які мають в наявності всі потрібні інструменти і матеріали. Необхідний матеріал слід замовити відразу, так як дані матеріали нелегко дістати в звичайних будівельних магазинах. Для цього важливо спочатку робити ретельний розрахунок.
Для облаштування 3д підлоги своїми руками будуть потрібні:

  1. Компонент-основа для полімерних підлог. Потрібно близько 4 кілограм на 1 квадратний метр поверхні підлоги
  2. Відповідний до відповідної основи затверджувач. Кількість береться в необхідній пропорції для даної основи.
  3. Розчинник.
  4. Зображення тривимірного малюнка на вініловій плівці або тканині, виконане в техніці термопереносу.

Стяжка для 3д підлог.

Для початкового вирівнювання покриття застосовується класична стяжка з цементно-піщаної суміші. З огляду на властивості даного матеріалу, стяжка сохне відповідно до розрахунку один тиждень на один сантиметр шару. Однак останнім часом частіше використовують сухі суміші, які значно прискорюють процес висихання і поліпшують якість шару. Їх можна дістати в більшості будівельних магазинів.
В силу своєї брутальності стяжка непридатна для нанесення 3д наливної підлоги. Тому базовий шар вирівнюють за допомогою фінішного вирівнювача на цементній основі – «самовирівнююча підлога». Фінішний розрівнювач розтікається по поверхні підлоги, рівномірно покриваючи всі нерівності і утворюючи абсолютно гладку поверхню.

Наливна 3д підлога технологія нанесення.

Ті, хто вже знайомий з технологією установки звичайної наливної підлоги, легко впораються з укладанням 3д підлог, якщо будуть знати певні нюанси.
Робота з нанесення 3в підлоги складається з наступних етапів:

  1. готується основу;
  2. готову основуву грунтується;
  3. вирівнюється підлогу;
  4. прокладається базовий шар;
  5. наноситься зображення;
  6. наноситься захисний шар.
    3д підлога технологія
Проведення підготовки основи.

Для наливної підлоги основою служить попередньо прокладена цементно-піщана або бетонна стяжка. З стяжки забираються всі горби напливи і нерівності за допомогою долота, шліфувальної машинки або перфоратора. Виявлені тріщини заповнюються за допомогою цементно-епоксидного складу. Потім поверхню обезпилюється пилососом (бажано використовувати промисловий, або такий, якого не шкода). З поверхні прибираються масляні плями.
3д підлога своїми руками

3д підлога своїми руками -грунтовка основи.

Даний етап дуже важливий. Проникаючи в пори бетонного покриття і заповнюючи їх, грунтовка сприяє зчепленню бетону з базовим матеріалом. Для грунтовки можна застосовувати будь-які відповідні склади. Через деякий час необхідно повторити процес грунтовки. Через 4 години вже можна буде починати нанесення базового шару.
грунтовка основи 3d підлоги
Період часу між вторинним ґрунтуванням і нанесенням базового шару повинен бути не більше однієї доби.

3d підлога своїми руками: нанесення базового шару.

Після проведення підготовчих робіт приступають до основної роботи. Базовий шар є основою для нанесення малюнка або декорування пыдлоги природними і штучними матеріалами.
3d підлога своїми руками
При використанні декоративної підлоги важливо попередньо продумати фон для базового шару. Тут бажано застосовувати полімерний склад. Процес розрівнювання поверхні підлоги здійснюється за допомогою правила, а також перевіряється рівнем.
Необхідно простежити, щоб поверхня була рівною і не було бульбашок, інакше вся робота буде зведена нанівець.

Нанесення зображення або декору.

Категорично не можна економити на цьому етапі, адже весь зовнішній вигляд 3д підлоги залежить саме від якості декоративного шару або зображення.
При виборі варіанту із зображенням можна скористатися картинкою-самоклейкою або нанести малюнок акриловими фарбами, стійкими до вигорання від дії ультрафіолетових променів. Також можна замовити роботу з нанесення малюнка у художника, однак такий варіант коштує досить дорого. Найдешевше обійдеться використання банерної тканини з вініловою плівкою і термодруком. Малюнок можна вибрати на свій смак і роздрукувати в місцях, де виконується відповідна печатка. Зображення слід робити з зазором, тобто трохи більше передбачуваного розміру.

Перенесення зображення на базовий шар виконується наступним чином:

  1. Виконується грунтовка базового шару за допомогою валика або кисті. Для грунтовки можна взяти фінішний полімерний матеріал, розбавивши його з розчинником 646 в співвідношенні 2: 1. На один квадратний метр поверхні потрібно приблизно 300 грам матеріалу. Полімеризація поверхні триває близько доби.
  2. Роздруковане зображення акуратно наклеюється на основу. Важливо не допустити утворення бульбашок повітря, тому потрібно ретельно прасувати і притискати малюнок за допомогою сухого валика. Якщо використовується малюнок на основі банерної тканини, то його приклеюють до основи за допомогою тонкого шару фінішного покриття. У разі застосування акрилових фарб необхідно почекати, поки фарби повністю висохнуть.

3d підлоги технологія: нанесення фінішного шару.

На цьому етапі потрібно заздалегідь розрахувати, скільки буде витрачено прозорого полімеру. Як правило, товщина фінішного шару становить близько 3 міліметрів. Таким чином, на один квадратний метр поверхні потрібно приблизно 4-5 кілограм прозорого полімеру.
Процес нанесення фінішного шару не складає особливих труднощів. Потрібні лише акуратність і послідовне виконання певного порядку роботи.
Спочатку за допомогою дриля із спеціальною насадкою змішуються інгредієнти прозорого полімеру. Отримана суміш акуратно виливається на попередньо виконаний малюнок і розрівнюється по поверхні.
Далі за допомогою голчастого аераційного валика прокочується весь шар до тих пір, поки не будуть видалені всі повітряні бульбашки.
3d підлоги технологія
Дана процедура триває до початку загустіння полімерної маси (як правило, 15-30 хвилин). Потім підлогу накривається фольгою або поліетиленовою плівкою для того, щоб полімер придбав необхідну міцність. Час повного затвердіння полімеру залежить від товщини шару.
Важливо: Під час процесів розрівнювання і прокатування валиком використовувати тільки спеціальне взуття з довгими шипами на підошві.
3д підлога своїми руками

3д підлога своїми руками: нанесення захисного шару.

Після полімеризації прозорого фінішного шару наноситься захисний лак. Даний шар забезпечує додатковий захист від будь-яких пошкоджень і продовжує термін експлуатації.
3д підлога своїми руками
Доглядати за 3д підлогою досить просто, так як наливна 3д підлога не накопичує запахи і не вбирає бруд. Можна проводити вологе прибирання з допомогою будь-яких миючих засобів.

Оцініть статтю
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (1 голосів, середній: 5,00 out of 5)
Loading...
Сподобалась стаття? Поділись:

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
повідомляти