РУС. Оздоблення балкона своїми руками, та його обробка.

Оздоблення балкона своїми руками.

Самостійне виконання внутрішньої обробки балкона – досить часто зустрічається явище, оскільки часто для зовнішньої обробки балкона не буває достатньо фінансових коштів. У більшості випадків багато балконыв мають хороший стан і вимагають зовнішніх робіт, і для них достатня проста установка якісних склопакетів з усіх боків.
Оздоблення балкона своїми руками
Однак, можуть виникнути деякі питання, пов’язані з інтер’єром. Насамперед необхідно вирішити, наскільки масштабними будуть здійсненні роботи. При бажанні деякі початкові етапи можна і пропустити. Звичайно, можна відразу зробити обшивку, покривши стіни фарбою і штукатуркою, і перетворити приміщення балкона. Але залишається питанням, наскільки в ньому буде комфортно і тепло, як довго протримається отриманий результат. У зв’язку з цим існують кілька думок щодо послідовності виконання обробки на балконі своїми руками. Даний процес є досить «брудним», і тому доведеться зіткнутися з пилом, а також великою кількістю фарб і лаків. Деякі стверджують, що обробку на балконі правильно починати зі стелі, залишивши підлогу на кінець ремонту, щоб не забруднити його покриття. Інші наполягають, що якісне виконання обробки неможливо при наявності вже оброблених стін, оскільки можна зачепити стіни, знімаючи стару підлогу. В даному випадку розумним буде компроміс двох варіантів, який полягає в наступній послідовності: влаштовуються чорнові підлоги, включаючи стяжку, наливні підлоги, після лоджія утеплюється на стелі (навіть в разі наявності у сусідів теплих підлог, так як через стелю втрата тепла може бути значною) , потім стелю обшивається будь-яким матеріалом для обробки, стіни вирівнюються і декоруються, і в найостаннішим укладається підлогове покриття обраного дизайну і якості.

Для перетворення лоджії і виконання якісного дизайну балкона самостійно необхідно докласти зусиль, в результаті яких у власників будинку з’явиться додаткова зручна зона, призначена для відпочинку.

Сьогодні на будівельному ринку представлений широкий асортимент оздоблювальних матеріалів. Однак, для монтажу більшості з них вимагають досить високі навички професіонала, та й ціни на них недешеві. Найбільш оптимальним рішенням для рядового власника, який вміє тримати інструмент в руках, буде обробка балкона за допомогою ПВХ панелей. Хоча обробка балкона справа клопітка, однак, не настільки важка. Для цього потрібні впевненість у власних силах і уважність при роботі, і обробка балкона, або лоджії буде довго радувати око власникам будинку.

Підготовчі роботи для обробки балкона.

Оздоблення балкона своїми руками

Для ефективної і тривалої служби балкона, перед тим як почати обробку, слід провести підготовчі роботи, якими є наступні дії:

  • утеплення;
  • скління;
  • гідроізоляція.

Провівши якісну підготовку перед обробкою балкона, можна забезпечити тим самим зміни режимів температури і вологості з холодного на теплий. Це дасть щонайменше дві переваги:

  1. Оздоблювальні матеріали балкона не поцвітуть і не пожолобляться від вогкості через багато років.
  2. Балкон після обробки буде придатним для проживання, навіть якщо не провести додаткове опалення. Таким чином, при температурі на вулиці -20 градусів температура на балконі буде щонайменше 16 градусів.

Перед початком оздоблювальних робіт слід вибрати матеріали, необхідні для роботи. Від них буде залежати і загальна вартість обробки і остаточний зовнішній вигляд лоджії або балкона. Будь-які види обробки починаються після укладання чорнової підлоги і здійснення монтажу вікон. Потім починається робота зі стінами. Підготовка виконується відповідно наступного порядку:

  • Перевіряються стіни на наявність тріщин і пошкоджень. Виявлені всі недоліки закладаються.
  • Перевіряються нерівності стін. Найлегше це можна зробити за допомогою довгого будівельного рівня. Рівень прикладається в різних місцях, визначаються проблемні ділянки на стінах. Нерівності розміром більше 1 сантиметра попередньо необхідно закрити.
  • Стіни і дерев’яні каркаси обробляються за допомогою антисептичних засобів для захисту від грибків і плісняви. Це є необхідним, оскільки балкон і лоджія піддаються перепадів температури в більшій мірі, що призводить до небажаного конденсату.

Що потрібно знати про вагу балкона.

Оздоблення балкона
Допустиме на вивішений (консольний) балкон навантаження становить приблизно 1170 кілограм. Для приставних балконів, тобто з наявністю плити, з боків підкріпленої пілонами), а також лоджій, які не виступають за межі контуру будівлі, допустиме навантаження може доходити до 1766 кілограм. Але, так чи інакше, якщо відняти від цього показника вагу утеплення і скління, то для обробки залишиться не дуже багато. При цьому необхідно вираховувати вагу обробки з авіаційною точністю. Отже, при самостійному виборі оздоблювальних матеріалів для балкона, необхідно обов’язково дізнатися питому вагу і щільність використовуваних матеріалів з урахуванням ступеня вологопоглинання при перебуванні у воді протягом тривалого часу. Для сумішей, замішуючих на воді слід дізнатися їх щільність в стані, готовому до застосування. Розраховуючи вагу покриття не потрібно враховувати площу, яка припадає на стіну.

Відповідно до правил випробувань на водопоглинання тривале перебування у воді становить 20 діб. А для матеріалів з наявністю лінійного за часом водопоглинання (такими є більшість, за винятком тих, які швидко загнивають або вступають в хімічну реакцію з водою) достовірні дані можливо отримати, витримавши їх 4 доби і помноживши показники на 1,4.

Тепла роса.

Існує таке відоме поняття, як точка роси, що позначає температуру, при якій відносна вологість становить 100%, що призводить до конденсації вологи. Через це меблі можуть відволожитися і почнеться корозія конструкції. Ще більш небезпечним є тепла роса. При цьому зі збільшенням температури зростає вологовмісткість повітря і підвищується абсолютно ваговий вміст в повітрі водяної пари, що дуже шкідливо і навіть небезпечно для здоров’я мешканців.
Критичними значеннями вважаються наступні: добре прогрівається утеплений балкон за допомогою зовнішнього світу, проте, рідко добре вентилюється з метою зберегти тепло. При цьому здатна до поглинання вологи обшивка балкону займає обсяг, який вважається великим у порівнянні із загальним обсягом балкона. Дуже велика ймовірність теплої роси на балконі або лоджії через різке потепління після тривалого періоду холодів. Відповідно до медичної статистики, закритий балкон – це один з факторів, які провокують захворювання дихальних шляхів.

Вологопоглинання.

Показники вологопоглинання вважають відсотками від ваги сухого матеріалу. Коли справа стосується об’ємного водопоглинання, то це обумовлюється спеціально. Маркетологи в специфікаціях виробників без пояснень ставлять ті показники, які їм вигідні. Для обробки утепленого балкона матеріали, вологопоглинання яких перевищує 2% за вагою, непридатні. Від їх використання на балконі може утворитися мікроклімат, небезпечний для здоров’я.
Дуже рекомендується обробляти населені постійно балкони матеріалами, у яких водопоглинання не більше 0.5%. У матеріалів меншої щільності відсоток допустимого водопоглинання може бути і вище. Зазначене вище не стосується лоджій і балконів, які приєднані до кімнати.

Розсіювання світла на балконі.

Оздоблення балкона своїми руками
У очей людини є логарифмічна чутливість до його інтенсивності, тобто вони мають здатність до згладжування яскравого світла і тіней. Інтенсивність світла на заскленому балконі при точному вимірі всього на 1 метр його ширини на порядок падає. Отже, декоративне оздоблення, особливо на стінах, повинно давати якісне дифузне відображення. У зворотному випадку внизу балкона і в його кутах утворюються глибокі стіни, які зроблять балкон незатишним у використанні. Наповнений світлом балкон – це не примха, а побутова необхідність.

Використання обрешітки, монтажних профілів або клею.

Потрібно якимось чином прикріплювати декоративне оздоблення до стін. Кріплення для цього має забезпечувати їх цілісність, міцність і естетичний зовнішній вигляд навіть при неминуче утворюючих деформаціях. Як правило, декоративне оздоблення монтують, або на обрешітку, або на профілях, або ж використовують відповідний використовуваному матеріалу клей. Зрозуміло, що обрешітка забирає і так маленький обсяг балкона. До того ж, елементи обрешітки послужать додатковими накопичувачами вологи. Однак, є ситуації, коли без обрешітки обійтися не вийде, особливо на підлозі, де у балконної плити є нахил назовні, що забезпечує стікання вологи, а вирівнювання за допомогою бетонної стяжки буде коштувати дуже багато.

Підлога на балконі.

Підлога на балконі

В першу чергу потрібно врахувати, що на балконі не буде важких меблів, так як цього не дозволяє ваговий розрахунок. У балкона невелика ширина, яка слабка для великої підлоги, тому стяжка тут буде досить жорсткою. Рекомендується вирівнювати підлогу на балконі під настил за допомогою пінопластобетона. Даний матеріал легкий і поглинає мало вологи, а також має теплоізоляційні властивості. Такий матеріал можна виготовити самостійно шляхом додавання в цементно-піщаний розчин дешевого пінопласту в гранулах в пропорціях 2: 1. Якщо площа балконної підлоги невелика, можна зробити розчин звичайної консистенції, а не сухий як для укладання стяжки в великому приміщенні. На приєднаному до кімнати балконі повинен бути «кімнатна» підлога, але консольний балкон приєднується лише після того, як підкріплюється плита, а лоджії і приставні балкони витримують велику вагу.

Стіни на балконі.

Стіни на балконі

Не буває балкона на глухих стьобах, як і не буває парапетів зросту як у людини, а це говорить про те, на балконі немає великих ділянок на стіні для облицювання. Отже, облицювання до стін можна кріпити, попередньо їх вирівнявши шпаклівкою тільки на профілях, але без обрешітки. Деталі обрешітки, що мають велику довжину, під час монтажу необхідно додатково прикріплювати до стіни невеликими коржами або краплями клею, які наносяться безпосередньо перед тим, як встановити чергову дошку. У разі коли плитне облицювання дрібне, можливі два рішення:

  1. На утепленому добре балконі, який постійно обжи, тий застосування сухої штукатурки, що складається з вологостійкого гіпсокартону, має зелений колір. Його досить просто монтувати, проте, недолік полягає у відносній недовговічності такого матеріалу, так як розрахунковий експлуатаційний термін становить всього 5-7 років.
  2. Другий варіант вирішення більш дорогий і трудомісткий, але разом з тим капітальний, і його можна застосувати на будь-якому балконі. Полягає він у вирівнюванні несучої стіни за допомогою штукатурки, а також в утепленні з ЕППС по боковин і парапету, а по ньому проводиться армована склосітка з вирівнювачем для утеплення за допомогою пінопласту з затиркою. Можна на такій основі монтувати дошки тільки в профілях або ж клеїти плитку.

Стеля на балконі.

Стеля на балконі
У правильно утепленого балкона козирок не несе додаткового навантаження ваги, інакше кажучи, балкон не підвішується до козирка. Разом з тим, козирок є досить міцним каркасом. Таким чином, проблема зі стелею складається в одному: необхідно підібрати підходящу підкладку під облицювання плиткою, якщо така планується. Вибір для цього невеликий і полягає в наступному:

  • Вологостійкий гіпсокартон з наявністю додаткового просочення водно-полімерної емульсії. Це дешевий варіант, який не потягне на термін більше 10 років.
  • ЕППС з наявністю сітки і вирівнювача зсередини. В даному випадку «горище» козирка під дахом доведеться заповнити повністю пінопластом з пароізоляцією і як слід пропінити всі наявні щілини, щоб він не став вологозберігачем. Це буде важким і досить дорогою справою. Також можна застосувати варіант козирка з вентильованим горищем, але без фарбування і ретельної грунтовки не вийде уникнути корозії металевої конструкції.
  • Стікломагнезітові плити – це ідеальний варіант по всіх параметрах, за винятком високої вартості такого матеріалу.

В даному випадку для чорного полотна не рекомендується застосовувати фанеру, так як навіть авіаційна (найкраща) має ступінь водопоглинання до 10%.

У разі якщо плита верхнього балкона виступає дахом для нижнього, то тут не повинно виникати проблем зі стелею, оскільки вибору практично немає. Виконується після утеплення або вирівнювання з допомогою шпаклівки виконується обшивка за допомогою пластикової вагонки або панелей без обрешітки безпосередньо в профілі.

Матеріал ЕППС.

Матеріал ЕППС

ЕППС є екструдований пінополістирол, що відрізняється від простого пінопласту підвищеним ступенем міцності і практично нікчемним водопоглинанням. Матеріал рівноцінний утеплювачу, хоча і коштує дорожче. Однак, рекомендується зробити верхній шар утеплювача на 30-40 міліметрів з ЕППС, щоб позбутися від багатьох проблем, пов’язаних з обробкою.
На боковинах і парапеті можна клеїти до ЕППС, який прокачаний за допомогою голчастого валика для гіпсокартону, керамограніт або рідкий камінь, і матеріал ЕППС витримає його. А якщо відмовитися від вирівнювача і сітки, то можна заощадити більше 5 кілограм ваги для кожного квадрата обробки.

Про використовуваних клеях.

Як видно, в обробці балкона або лоджії клей має важливе значення, а особливо його морозостійкість. Наприклад, склади і суміші з показником F менше 50 будуть непридатні, що важливо врахувати при покупці. Для будь-якої поверхні, за винятком ЕППС і пінопласту, можна використовувати клей на акрилової або силіконовій основі, які замерзають при низькій температурі в камінь і тримають матеріал, а розморозившись, стають колишньої консистенції.
Інші матеріали до пінопласту клеяться за допомогою спеціальних клеїв для зовнішнього утеплення у вигляді спінених пластиків. Абсолютно неприйнятні нітроклей. З них навіть всім відомий 88-ой клей на відкритому повітрі після 2-4 зим перетвориться в нетримаючу нічого тендітну субстанцію. Зазначені відомості про придатність для зовнішнього використання не говорять ні про що. У клею в специфікації повинна бути зазначена величина F, а також що з чим допустимо склеювати.

Використовувані для оздоблення балкона матеріали.

Незаперечними лідерами для внутрішньої обробки балкона або лоджії вважаються гіпсокартон, вагонка і ПВХ панелі. Ці матеріали не деформуються від нагрівання прямими променями сонця, добре можуть переносити вологу і сильні температурні перепади.

ПВХ панелі для оздоблення балкона.

Панелі ПВХ – дуже популярні оздоблювальний матеріал для використання на балконах і лоджіях, оскільки має такі властивості:

  • простота догляду, їх дуже легко мити;
  • легкий монтаж;
  • екологічність;
  • широкий асортимент кольорової гами;
  • оптимальне співвідношення якості і ціни;
  • пожежна безпека;
  • довгий експлуатаційний термін;
  • властивість матеріалу до самовирівнювання, тому немає необхідності в точному вирівнюванні поверхні підстави.

Панелі ПВХ на балконі

ПВХ панелі для обшивки виготовляються з полімерної речовини високої точності. Панелі зсередини поділяються перегородками з метою посилення від механічних навантажень. Завдяки повітряному прошарку підвищуються звукоізоляційні якості панелей. Ширина стандартних панелей становить 0, 25, 0,3 і 0,5 метра. Панелі мають різні декоративні покриття, що імітують текстуру каменю, металу або дерева, а також мають широку колірну розмаїтість і різні орнаменти. Це все розширює можливості для дизайну інтер’єру.
Оздоблення лоджій і балконів починають з розрахунку витрат брусків на обрешітку, а також матеріалів для обшивки. Якщо обшивка ПВХ панелями буде виконуватися горизонтально, то Обрешіточні стійки кріплять вертикально з кроком в 40 сантиметрів і відповідно навпаки. Слід обов’язково зверху прикріпити бруски, на тому місці, де панель закінчується, а також по кутах і знизу балкона. Існує спеціальний профіль для обшивки панелями з наявністю закріпок. Їм зручно працювати, однак, потрібні додаткові фінансові витрати. Його саморізами з прессшайбою кріплять до стіни.
Для обшивки також знадобляться внутрішні і зовнішні кутові профілі для акуратних стиків в кутку, нижня і верхня напрямні, куди вставляють панель, хоча без них теж можна обійтися. Для цього з задньої частини панелі знімається смужка пластика в 5-10 міліметрів, матеріал підігрівається за допомогою будівельного фена, і панель акуратно згинається через брусок, кут якого дорівнює 90 градусам. Виконавши обрешітку, приступають до обшивки панелями. Кріпляться нижня і верхня напрямні, ножівкою матеріал нарізається в розмір і вставляється в пази, злегка згинаючи для цього панель дугою, вставляється один край, потім інший.Якщо заїдає, потрібно хлопнути долонею до клацання. Оздоблення балкона з використанням пластикових панелей завжди починають з кута.

Важливо стежити за тим, щоб перша смуга розташовувалася строго вертикально, перевіряючи рівнем, оскільки це вплине на якість обшивки. Якщо вирішено, не використовувати напрямні, то обшивка балкона пластиком буде ще більш легкою, а саме шляхом простого прибивання панелей саморізами, або цвяхами з великими капелюшками до обрешітки панелі. Наступні панелі, починаючи з другої, вставляють в паз попередніх дощок, закріплюючи до обрешітки. Коли процес дійде до кута, заміряти відстань, що залишилася, вираховується 10-15 міліметрів, розмір переноситься на панель і обрізається, а потім вставляється в попередній елемент вузькою поличкою, а обрізаною частиною – в кут. Обшивши всі площини, зріз закривається за допомогою пластикових молдингів.

Оздоблення балкона вагонкою.

Оздоблення балкона вагонкою
Обшивка балконів і лоджій вагонкою вважається класикою облицювання, яка завжди знаходиться на піку популярності і завжди актуальна. Натуральні матеріали міцно займають своє місце серед інших оздоблювальних матеріалів на обробному ринку. Поєднання чітких геометричних ліній з красою природного малюнка дають можливість створення колоритного, теплого і, разом з тим, сучасного інтер’єру. Вагонка являє собою фасонну дерев’яну рейку, що має форму і розмір, а також оброблену поверхню. Для обшивки, як правило, використовується сосна, а іноді і інші породи дерева. На ринку сьогодні можна зустріти два види натуральної вагонки, і вони такі:

  1. Вагонка-рейка, що укладається встик при обшивці поверхонь.
  2. Євровагонка – це рейка, що має товщину 12,5 міліметрів, ширину 96 міліметрів і робочу ширину без урахування шпунта 88 міліметрів. Євровагонка оснащена шпунтованими несиметричним замком, що має збільшений гребінь, що є істотним при намоканні, оскільки в разі, якщо деревина спучиться, така форма у шпунта не дозволить гребеню вийти з паза, оберігаючи обшивку від деформації. Для стоку конденсату на тильній стороні передбачені два поздовжніх паза.

Вагонку випускають з округленою фаскою і прямими кутами. Варто розвіяти міф про надто високу стійкість вагонки: вагонку при виготовленні не піддають особливій обробці і нічим не просочують, отже, небажано, доглядаючи за нею, використовувати абразивні речовини і побутову хімію. До того ж необхідно просочити вагонку перед обшивкою антисептичними засобами і протипожежними складами.

Слід зазначити також, що для обшивки балконів і лоджій може підійти імітація натуральної вагонки, а саме вагонка з ПВХ, що має абсолютно ідентичну форму і оснащена аналогічним замком.

Хоча у неї і є переваги натуральної деревини, але вона є досить практичною, легкою в роботі, стійкої до хімічних і механічних впливів, і за нею нескладно доглядати. Вагонка з ПВХ не «дихає» як дерев’яна, але нічим їй не поступається декоративними властивостями. Пластикова вагонка довговічніша, до того ж має перевагу над натуральною по протипожежним характеристикам. Головні вороги натуральної деревини – це грибки і сонячні промені, і якщо можливо захистити обшитий вагонкою балкон від ультрафіолетових випромінювань шляхом його скління подвійними склопакетами, то впоратися з грибками буде набагато важче. Тому для обробки балкона деревом потрібно більш ретельної підготовки. Необхідно перед обшивкою спорудити захисний потрійний бар’єр гідроізоляції, у якого перший шар буде складатися з бітумної мастики, другий – з антисептичний складу, а третім елементом буде обробка всіх поверхонь на балконі, а саме обробка обрешітки, тильної сторони вагонки, за допомогою шпаклівки ПВА.

обробка балкона деревом
Обшивку балкона деревом починають з обрешітки, використовуючи для обшивки бруски з перетином 30 × 20, 40 × 40 міліметрів. Між брусками крок становить 50 сантиметрів. Рекомендується кріпити лаги за допомогою монтажних цвяхів в 3-4 × 60-70 міліметрів. Слід обов’язково пройтися шпаклівкою ПВА по торцях обшивальних брусків.
Потім лати обшивається плитами МДФ товщиною 6-10 міліметрів. Плити також просочуються з допомогою ПВА, після чого обшиваються вагонкою. Перед кріпленням рейок, їх нарізають в розмір. Обшивка починається з кута. Перша плита кріпиться маленькими гвоздиками, ретельно перевіряючи рівнем всі горизонти і вертикалі. Далі, кріпиться наступна, і таким чином проводиться обшивка вагона деревом до кінця. У останньої вагонки обрізається гребінь шпунта на ½ і закруглюється. Останні дві дошки відразу ставляться будиночком в пази, на них натискають долонями і защолкують. У кутах, стелі та підлозі щілини прикриваються за допомогою плінтусів.

Так як технології постійно розвиваються, замість цвяхів зараз при обшивці можна застосувати спеціально призначені металеві скоби, що кріпляться до обрешітки за допомогою саморізів. Слід забивати цвяхи з легким нахилом всередину і ближче до кореня гребенів. Завершивши обшивку, рекомендується просочити вагонку за допомогою вологостійкої грунтовки і покрити міцним лаком двома шарами. Для цього можна застосувати лаки на основі акрилової, але ще краще буде скористатися перевіреним часом лаком по ГОСТу 15907 і ПФ-170.

Оздоблення стін балкону гіпсокартоном.

Оздоблення стін балкону гіпсокартоном

Гіпсокартон – це один з найбільш зручних оздоблювальних матеріалів для балконів. Він є екологічним і має в складі картон і 97% гіпсу. Гіпсокартон не боїться ультрафіолетових променів і вогню. Разом з тим, специфіка матеріалу дає можливість виготовлення будь-яких складних форм і конструкцій з гіпсокартону, а також дозволяє обшити круглі і напівкруглі елементи, чим він і завоював любов у дизайнерів.
Краще використовувати для обробки балкона вологостійкий гіпсокартон.

Внутрішнє оздоблення балкона гіпсокартоном починають з його обшивки латами, виконаної з стандартної монтажної рейки або з металевих профілів. Напрямні ріжуть ножицями по металу або болгаркою в розмір і горизонтально кріплять кроком в 50-60 сантиметрів, використовуючи дюбель-цвяхи розміром в 6 сантиметрів. Необхідно прокласти дві напрямні в місцях стиків гіпсокартонних листів.

Обшивку починають з великої стіни, на саморізи кріплять гіпсокартон через кожні двадцять сантиметрів. Краще втопити капелюшки саморізів в матеріалі, щоб було простіше згодом штукатурити. Обшивши всі стіни, їх грунтують спеціальним складом для зчеплення покриття, закладають всі стики і шви армуючою стрічкою і шпаклюють поверхню. Далі, стіни затирають і гарантують. Подальша обробка балкона буде залежати від фантазії власників. Можна обклеїти їх шпалерами, покрити фактурною штукатуркою, наклеїти плитку, коркове, ротанговое або бамбукове полотно або комбінувати всі ці матеріали, створивши неповторний дизайн.

Оздоблення балкона МДФ панелями.

Оздоблення балкона МДФ панелями

МДФ панелі на відміну від дерева являють собою пресовану деревно-волокнисту масу, обклеєну щільним папером з наявністю спеціального покриття.
Переваги даного матеріалу полягають в наступному:

  • широкий асортимент дизайну і кольорів;
  • доступна вартість;
  • схожість з деревом завдяки якісному покриттю МДФ панелей;
  • невибагливий догляд;
  • легкість виконання монтажу.

З мінусів можна відзначити наступні:

  • горючість;
  • чутливість до вологи;
  • низький ступінь міцності.

Оздоблення  балкона декоративною штукатуркою
Штукатурка «короїд»

Оздоблення  балкона декоративною штукатуркою

Розрізняють внутрішня і фасадна декоративна штукатурка для обробки. В даному випадку справа стосується саме внутрішньої штукатурки. Фактурна сучасна штукатурка буває гіпсова і акрилова. Гіпсову штукатурку продають у вигляді сухих готових сумішей. При цьому для доведення суміші до робочого стану не вимагаються особливі навички. Акрилову реалізують в відрах в готовому вигляді, залишається тільки отримати з неї бажаний колір або відтінок.
Коліровку виконують на спеціальній механічній установці, оскільки неможливо отримати повністю однорідний колір вручну, особливо якщо необхідно підготувати кілька відер матеріалу.
Переваги матеріалу такі:

  • можна не проводити фінішну обробку після її нанесення;
  • має високу водостійкість і таку штукатурку можна мити;
  • має різноманітну колірну палітру;
  • не боїться морозів і температурних перепадів;
  • здатна витримати низьку температуру;
  • володіє захистом від ультрафіолету.

Недоліки наступні:

  • складність технології нанесення;
  • не допускається робити перерви в процесі штукатурення посеред площині, так як залишиться помітна лінія стику, а перерви можна робити по кутах.

Декоративний камінь для аздоблення балкона.

Декоративний камінь для аздоблення балкона
Декоративним каменем є штучний камінь, вид облицювальної плитки, що імітує природну справжню обшивку. Декоративний камінь – хороша альтернатива природних матеріалів.
Переваги даного матеріалу полягають у наступному:

  • великий вибір видів каменю;
  • ремонтопридатність;
  • легкість в експлуатації.

Серед мінусів потрібно відзначити високу вартість порівняно з іншими видами обшивки.

Блок-хаус для оздоблення балкона.

оздоблення балкона боком-хаус

Блок-хаус – це вид обшивки, що імітує натуральне дерево так, щоб складалося враження приміщення, повністю побудованого з дерева. Розрізняються два типи панелей блок-хауса, які імітують брус або колоду. Кожен з видів імітує повноцінні дерев’яні конструкції і різниться шириною дошки для обробки. Слід також звертати увагу при виборі матеріалу блок-хаус на клас панелей, так як від цього буде залежати зовнішній вигляд і якість поверхні облицювання.
Переваги даного матеріалу:

  • простота і легкість складання;
  • виготовлення матеріалу з деревини, яка пройшла глибоку сушку;
  • надання обшивкою приміщенню затишку та акуратності.

Мінус матеріалу в тому, що його необхідно пофарбувати або покрити лаком для того, щоб продовжити експлуатаційний термін.

Висновок.

Самостійна обробка балкона
Якщо приділити кілька днів для комфортного облаштування балкона, можна насолоджуватися теплим і затишним приміщенням протягом наступних довгих років.
При обробці балкона відкритого типу слід приділяти особливу увагу облаштуванню підлоги, вибравши для неї плитку для підлоги будь-якого виду або морозостійкий лінолеум, що не деформується від впливу підвищеного рівня вологості з низьких температур. До того ж ці матеріали не вигоряють на сонці і легко миються. Для інших випадків можливі варіанти вибору матеріалу будуть залежати від бюджету власників будинку і стилю інтер’єру в суміжних з балконом приміщеннях. Наприклад, балкон зі стінами, обробленими дерев’яною вагонкою будуть природним продовженням приміщення кухні стилю кантрі. З приміщенням стилю хай-тек буде чудово поєднуватися балкон, який обшитий панелями з ПВХ в світло-бежевій гамі.
Просторий і затишний балкон з якісною обробкою стін в доповненні з зручними меблями і красивим панорамним видом з вікон може стати вишуканим продовженням для вітальні класичного стилю.

Оцініть статтю
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (2 голосів, середній: 4,50 out of 5)
Loading...
Сподобалась стаття? Поділись:

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
повідомляти