РУС. Декоративні панелі для стін фото та декоративні стінові панелі.

Декоративні панелі для стін.

Декоративні панелі для стін. огляд матеріалу

Декоративні панелі для стін сьогодні є найпоширенішими декоративними засобами. Їх величезна різноманітність, як по формі, так і за матеріалом виготовлення, укупі з іншими позитивними якостями зумовило стрімке завоювання лідируючих позицій на ринку оздоблювальних матеріалів.

Що собою являють стінові панелі і наскільки вони функціональні.

Декоративні панелі для стін є плоскими виробами, монтаж яких здійснюється на спеціальну жорстку обрешітку, встановлену на стіні. Незалежно від типу матеріалу, така технологія дозволяє добитися ідеально рівної поверхні і приховати наявні недоліки материнської стіни, а також проводи та інженерні комунікації.

Схема монтажу стінових панелей

Декоративні стінові панелі застосовують для: житлові і громадські приміщення, торгові і виробничі зали, офісні будівлі і офіційні установи. Зручність монтажу і швидкість його здійснення роблять ремонт будь-якого приміщення швидким і недорогим. Завдяки високим декоративним властивостям, декоративні стінові панелі є справжньою знахідкою для дизайнерів.

Які існують декоративні панелі для стін за формою і матеріалом.

Тож не дивно, що такий популярний оздоблювальний матеріал, як декоративні панелі для стін, випускаються в декількох іпостасях: у вигляді вузьких довгих рейок, прямокутних панелей, великих за площею листових виробів. Це дозволяє підібрати споживачеві найбільш підходящий для нього варіант. Рейки можуть застосовуватися практично в будь-яких приміщеннях. Монтуються вони на обрешітку вертикально або горизонтально. Їх довжина лежить в діапазоні від 2400 до 3700 мм. Ширина виробів 150 – 300 мм, а товщина 12 – 15 мм.

Прямокутні плитки частіше використовують в громадських будівлях, як самостійний оздоблювальний матеріал або як декоративні елементи і вставок. Вони бувають квадратними або прямокутними зі сторонами від 250 до 980 мм.

Листові панелі вимагають влаштування суцільної обрешітки або монтуються безпосередньо на вирівняну поверхню стіни. Їх часто використовують для виготовлення фартухів на кухні або для облицювання низу стін в коридорі. Їх товщина буває від 3 Dо 10 мм, а розмір 1200х2400 мм.

Важлива не тільки форма декоративних панелей, а й матеріал, з якого вони виготовлені. Декоративні панелі для стін- сьогодні існує дуже велика їх кількість. Перераховувати все не має сенсу. Однак деякі з них зустрічаються в переважній більшості випадків:

  • Панелі з натуральної та переробленої деревини.
  • Стінові панелі МДФ і ДСП .
  • Стінові панелі з ДВП.
  • Стінові панелі пвх.
  • Стінові панелі з гіпсу.
  • Пробкові панелі.
  • Сучасні  декоративні панелі 3d.

Щоб розібратися в тому, які декоративні панелі для стін мають якості і чим вони відрізняються, пропонуємо ознайомитися з більш докладним описом даних виробів.

Декоративні панелі- характеристики деяких видів панелей.

Виходячи зі свого основного призначення, всі декоративні панелі для стін повинні володіти такими якостями:

  • Екологічна чистота.
  • Неможливість швидкого займання та виділення токсичних речовин при нагріванні.
  • Велика стійкість до вологості і температурних перепадів.
  • Гранична простота в прибиранні і не сприйнятливість до сучасних миючих засобів.
  • Простота монтажу на стіну панелей.

Подивимося, які з видів декоративних панелей повністю відповідають даним вимогам, а які в меншій мірі.

Дерев’яні стінові панелі.

Дерев’яні стінові панелі роблять у вигляді рейок (вагонка), квадратів і прямокутників. Поверхня може бути гладкою або рельєфною. Самі часто використовувані породи деревини: кедр, модрина, вільха, клен. Якщо дерев’яні стінові панелі з дешевого сорту, то його маскують під дорогий за допомогою просочення спеціальними фарбувальними складами.

дерев'яні стінові панелі

Найкраще такі декоративні панелі для стін підходять для оформлення житлових приміщень, так як вони абсолютно безпечні, екологічні і володіють прекрасними декоративними якостями. Для оформлення вологих приміщень потрібно, щоб всі деталі мали водовідштовхувальну обробку і були просякнуті воском.

Якщо розглядати повністю натуральні дерев’яні стінові панелі, то вони мають безсумнівно ті плюси, які бувають притаманні в цілому цьому поширеному природному матеріалу:

  • Естетичний зовнішній вигляд і привабливість.
  • Повна екологічна та санітарна безпека.
  • Практичність у використанні і зручність в повсякденному догляді.
  • Простота самостійного монтажу.
  • Високий ступінь утримання тепла.
  • Прекрасні показники звукоізоляції.
  • Міцність і непогані експлуатаційні та споживчі характеристики.

Як недолік багато експертів відзначають, що усі дерев’яні стінові панелі мають високу вартість.

Стінові панелі МДФ і ДСП.

Деревостружна плита є композитним матеріалом, що складається із спресованої стружки, просоченої феноло-формальдегіду смолою. Її зміст в матеріалі може варіюватися від 7 до 15%. Зверху плити покриті дерев’яним шпоном і ламіновані. Стінові панелі мдф є дрібно дисперсійною фракцією. Стінові панелі мдф отримують шляхом пресування дрібних частинок деревини з використанням карбамідних смол, які не настільки токсичні, як формальдегіди. За своїми властивостями стінові панелі мдф схожі з ДСП, але набагато екологічніші, що дозволяє активно їх використовувати в житлових приміщеннях.

стінові панелі мдф

Плюсом таких плит є те, що декоративні панелі для стін, виготовлені з них, можуть прекрасно імітувати натуральну деревину, при набагато меншій вартості. Крім того, декоративні панелі для стін досить міцні і менш горючі, ніж деревина.

Стінові панелі мдф мають безліч видів, проте всі вони наділені деякими загальними достоїнствами:

  • Надійність і міцність, що допускає використовувати декоративні панелі на стіни навіть в місцях, де спостерігаються серйозні навантаження.
  • На декоративні панелі на стіну не схильний осідати бруд і пил.
  • Декоративні панелі на стіну посильно монтувати навіть для дилетанта після вивчення простих інструкцій або перегляду освітнього відео.
  • Не має потреби в постійному трудомісткому догляді.
  • Слабке навантаження на стіни, так як важать панелі дуже мало.

Декоративні панелі на стіну непогано обробляються, їх зручно монтувати на стінах, але, в той же час, декоративні стінові панелі зовсім не люблять вологу. При попаданні води на поверхню, відбувається її набрякання і розшарування. Це властивість не дозволяє використовувати декоративні стінові панелі в умовах підвищеної вологості. На додаток до всього, стінові панелі з ДСП не можна застосовувати в житлових приміщеннях, так як формальдегід, що входить в їх склад, дуже небезпечний для здоров’я людини.

Стінові панелі з ДВП.

Деревоволокнисті плити виготовляються з дерев’яної сировини шляхом пресування. Сучасні виробники навчилися замість формальдегіду використовувати в них смолу евкаліптової дерева, що дозволило використовувати декоративні стінові панелі в житлових кімнатах. Декоративні стінові панелі є великі тонкі аркуші, на які нанесено який-небудь малюнок, або його зовнішній вигляд імітує той чи інший природний матеріал: деревину, цеглу, кам’яну кладку, граніт. Іноді на фотографії дуже складно відрізнити лист ДВП від справжнього матеріалу.

Стінові панелі з ДВП

 

Довжина листів – 3600 мм, а ширина 1800 мм. Декоративні стінові панелі бувають декількох видів по товщині і щільності: ізоляційні, обробно-ізоляційні, тверді, напівтверді і надтверді.

Стінові панелі пвх.

Сьогодні стінові панелі пвх є найбільш поширеним обробним матеріалом. Це все завдяки їх дешевизні і зручності монтажу. Стінові панелі пвх за своєю структурою бувають двох видів. Перший вид являє собою вагонку різної ширини і довжини. Кожна планка має порожнисту структуру з ребрами жорсткості. Уздовж торців на планках є пази і гребені для з’єднання між собою. Інший вид виконаний у вигляді листів, усередині яких знаходиться шар поліуретану, який грає теплозахисну функцію. Часто стінові панелі пвх застосовують для обробки укосів вікон і дверей. Гарні стінові панелі пвх і для оформлення великих стін, так як мають досить значні розміри: ширина від 100 до 1220 мм, а довжина від 1 035 до 6000 мм. товщина у такого матеріалу від 3 Dо 8 мм.

В процесі виробництва ПВХ панелей не використовуються шкідливі речовини. Полівінілхлорид абсолютно інертний до хімічної речовин, він непроникний для води, не горить. За ним дуже легко доглядати, так як потрібно тільки періодичне видалення пилу вологою ганчіркою з будь-яким миючим засобом, який розчиняється в воді.

Стінові панелі пвх

Ще одним важливим плюсом ПВХ панелей є те, що вони можуть проводитися в абсолютно будь-яке забарвленням і мати який завгодно малюнок і навіть текстуру. Окремої уваги вартий спосіб монтажу стінові панелі пвх, які підходять ще і для стелі. Їх кріплять на спеціальну обрешітку, яку можна зробити як з дерев’яних брусків, так і з оцинкованих сталевих напрямних. Це дозволяє приховувати не тільки дроти, а й навіть великі труби та інші інженерні комунікації. З панелями можна купувати різні добірні елементи, які роблять облицювання закінченою і не дозволяють проникати бруду і вологи під неї. Як недолік ПВХ панелей потрібно відзначити їх деяку крихкість і не дуже хорошу екологічність. Тому стінові панелі пвх не використовують в житлових кімнатах і в місцях, де стіни можуть піддаватися механічним пошкодженням.

Гіпсовінілові стінові панелі.

Гіпсовінілові стінові панелі чимось нагадують звичайний гіпсокартон, але на відміну від нього, прошарок гіпсу знаходиться між двома поверхнями з вінілу. Завдяки тому, що вініл може вироблятись будь-якого кольору і навіть з малюнком, то декоративні панелі на стіни з такого матеріалу не вимагають додаткової обробки. Декоративні панелі для стін ціна цілком доступна, тому їх широко застосовують в обробних роботах. Завдяки екологічній безпеці Гіпсовінілові стінові панелі застосовують і в житлових приміщеннях.

Декоративні облицювальні панелі прекрасно миються будь-якими засобами, зручно монтуються на стіни. Декоративні облицювальні панелі досить міцні і довговічні. Плюсом ще є те, що вініл непромокаючий. Тому декоративні облицювальні панелі часто використовують для обробки укосів і оформлення вологих приміщень. Стандартні розміри Гіпсовінілових панелей: 2500х1200 мм, 300х1200 мм при товщині 12 мм. Примітно, що цей матеріал має 150 різних кольорів. Для монтажу панелей використовують алюмінієвий профіль, який теж забарвлюється в різні кольори, що дає можливість підбору красивих комбінацій.

Пробкові панелі.

Цей елітний природний матеріал має масу переваг перед іншими:

  • Абсолютна екологічна чистота.
  • Прекрасні показники тепло- і звукоізоляції.
  • Відмінна вологостійкість.
  • Запахи в пробку не вбираються.
  • Неймовірна вогнетривкість (350 градусів). Матеріал не горить, а тліє без виділення шкідливих речовин.
  • Ультрафіолетові промені, перепади температури, мікрофлора – нездатні вплинути на пробкові панелі. Це дає можливість використовувати панелі протягом багатьох років.
  • Монтаж дуже простий. Якщо стіна рівна, то необхідності в латах немає взагалі.

Розміри плитки з пробки бувають 300х600 і 300х300 мм. Крім того, виробляють плитку з пробки і для підлоги, яка має замкове з’єднання. Варто відзначити, що пробкові декоративні панелі для стін дуже приємні на дотик, так як матеріал повністю природний і екологічно безпечний.

Декоративні панелі 3d.

Цей варіант панелей для декоративного оздоблення стін є інноваційним. Завдяки особливій рельєфній поверхні і унікальною композиції, пов’язаної з грою світла і тіні, створюється 3 D ефект, який робить приміщення дуже красивим. Роблять такий декоративні панелі 3dз різних перерахованих вище матеріалів. Однак найбільшою популярністю володіють гіпсові 3d панелі. На їх виготовлення йде дрібнофракційний гіпсовий порошок з додаванням пластифікаторів. Вони захищають поверхню деталей від вологи і забруднень. Такі декоративні панелі 3d володіють такими позитивними властивостями:

  • Екологічність.
  • Негорючість.
  • Сприйнятливість до будь-якої фінішної обробки.
  • Міцність, тепло- і звукоізоляція.
  • Хороші вирівнюючі якості.
  • Простий і доступний кожному монтаж.

Встановлюють гіпсові 3d панелі на стіни шляхом приклеювання. Потім їх розфарбовують будь-якої зручної фарбою.

декоративні панелі 3d
Всі розглянуті вище матеріали можуть використовуватися в обробці внутрішніх приміщень. При цьому потрібно уважно ставиться до декорування житлових кімнат. У них можна використовувати тільки абсолютно екологічно чисті матеріали.

Оцініть статтю
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (3 голосів, середній: 3,33 out of 5)
Loading...
Сподобалась стаття? Поділись:

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
повідомляти