Гіпсоволокнисті листи, що це таке, властивості і склад.
Зміст:
ГВЛ( гіпсоволокнистий лист)
Гіпсоволокнистий лист (ГВЛ) – це однорідний матеріал. У його складі той же будівельний гіпс, але по всій товщині армований распушенною целюлозною макулатурою. Розпушені волокна целюлози є високоефективними армуючими елементами, завдяки чому і підвищується міцність і звукоізоляційні якості. Саме за рахунок цих характеристик, а також вогнестійкості, єдиний в країні виробник ГВЛ називає його суперлістом. У ГВЛ доданий гідрофобізатор, лист відшліфований і прогрунтувати проти меленнч. ГВЛ хороший, як і гіпсокартон, при монтажі перегородок, стін, облицювання стель. Але його технічні характеристики вище, тому він застосовується і в збірних підлогах. Отже, варто відзначити найважливіші переваги гіпсоволокнистого листа.
Ударостійкість конструкції з ГВЛ
Починаючи будь-яке будівництво та монтаж перегородок, потрібно оцінити призначення конструкції. Є міжкімнатні перегородки стандартного призначення в приміщеннях з невеликою прохідністю, а є приміщення, де збільшується ризик пошкодження стін. Уявімо – коридор, дитяча кімната, санвузол, бойлерні та будь-які технічні та підвальні приміщення, а також торгові центри, сходові прольоти, офіси, комерційні приміщення з великою кількістю людей – тут пошкодження стін більш імовірно. Міцний ГВЛ досить ефективно справляється з спрямованими механічними діями побутового характеру. Стіни з ГВЛ витримують сильні удари важкими предметами, наприклад візками, молотками, ногами.
Як наслідок, застосування ГВЛ при обробці поверхонь, збільшує термін експлуатації приміщень, їх міжремонтний інтервал. Адже, як відомо, «будь-який ремонт гірше пожежі», а з цим матеріалом довше протримається фінішна обробка.
Звукоізоляція та ГВЛ
Плануючи висоту, довжину і товщину перегородки окремим пунктом йде розрахунок по звукоізоляції. Це один з найважливіших етапів, адже перегородка повинна бути не тільки міцною, але і перешкоджати проникненню сторонніх звуків з інших приміщень. Конструкції з гіпсоволокного листа мають в цьому плані особливі звукоізоляційні характеристики. Висока щільність матеріалу дозволяє значно знизити рівень шуму в приміщенні. ГВЛ буквально відсікає всі побутові звуки (повітряний і ударний шум) різних частотних діапазонів (низькочастотні, середньо- і високочастотні шуми). Значить, оббиваючи приміщення цим листом в готелях, гуртожитках, багатокімнатних квартирах, а також в спальнях, дитячих, ви ефективно знизите шум ззовні. Низькочастотний технічний шум (двигуни і насоси в технічних кімнатах: бойлерні, котельні, пральні), середньо- і високочастотні голоси людей різної статі і віку, музика, звуки телевізора або реклами по-сусідству, вам не будуть заважати. Актуальна проблема, чи не так? Слід зазначити, що пористі матеріали (піноблоки, цегла) ефективно працюють тільки в одному діапазоні звукових частот.
Не варто забувати, що звукоізоляційні якості майбутньої стіни залежать і від її товщини. Тому, фахівцями компанії КНАУФ були розроблені комплектні системи для будівництва стін і перегородок, де використовується гіпсоволокнисті лист. Відзначимо кілька з них: перегородка З 361 – одношарова обшивка ГВЛ листами з кожного боку, досить ефективно використовується в будівництві громадських приміщень (номери готелів, робочі кабінети, житлові кімнати різного призначення). перегородка С365 – двошаровий обшивка ГВЛ на подвійному металевому каркасі. Дана комплектна система володіє підвищеною надійністю і звукоізоляцією, а також підвищену вогнестійкість перегородка С366 – з подвійним рознесеним каркасом і подвійною обшивкою з ГВЛ. Дана комплектна система використовується в разі необхідності прокладки комунікацій всередині стіни. Безумовно, застосовуючи в перегородках будь-якого призначення додаткові звукоізоляційні матеріали, такі як мінеральна вата, ви завжди можете ще більше підвищити звукоізоляцію.
вологостійкість ГВЛ
Для приміщень з підвищеною вологістю розроблений вологостійкий гіпсоволокнисті лист – ГВЛВ. Завдяки складу, на відміну від звичайного листа, він має властивості одночасно вогнезахисного і вологостійкого матеріалу. Його можна використовувати в приміщеннях з вологістю понад 75% при температурі до + 12 ° С, і при рівні вологості до 75% при кімнатній температурі до + 24 ° С, що дозволяє застосовувати цей матеріал в будь-якій кліматичній зоні. Але, згідно з технологією сухого будівництва, монтажні роботи слід проводити при температурі не нижче + 10 ° С.
Також ГВЛВ має здатність поглинати надлишкову вологу і виділяти її в навколишнє середовище при недоліку. Важливо, що ГВЛВ не містить токсичних компонентів і має кислотність, аналогічну кислотності людської шкіри.
Пожежна безпека ГВЛ
Практично будь-яке приміщення відноситься до якого-небудь типу пожежонебезпеки. Матеріали для будівництва володіють своїм класом пожежної безпеки і у ГВЛ він досить високий, щоб його можна було використовувати в місцях з великим скупченням людей. КНАУФ-суперлист має клас КМ1, який дає право використовуватися в приміщеннях з високими вимогами по пожежної безпеки, згідно з законом “Технічний регламент про вимоги пожежної безпеки”. Це досить серйозний аргумент для використання ГВЛ в приміщеннях, які призначені для термінової евакуації людей. А також в будівлях:
всіх ступенів вогнестійкості, включаючи I ступінь;
всіх класів конструктивної пожежної небезпеки, включаючи клас СО;
всіх класів функціональної пожежної небезпеки, включаючи клас Ф1;
Як ми бачимо, гіпсоволокнисті листи є відмінною підмогою майстрам. Він володіє всіма необхідними характеристиками для будівництва та ремонту – ГВЛ добре ріжеться, він універсальний в застосуванні, з ним можна будувати міцні конструкції (стіни, перегородки, короби, ніші, облицювання колон і ін.), Причому з підвищеною звукоізоляцією. ГВЛВ не запалюється, що дає більше часу під час рятування людей на шляхах евакуації (в вестибюлях, ліфтових холах, сходових прольотах). Завдяки високій вогнестійкості гіпсоволокнистого листа, ним можна обшивати дерев’яні елементи і покриття мансард, включаючи перекриття. Висновок очевидний: будівельнику, бригадиру, виконробу потрібно розбиратися в матеріалах і знати їх переваги, особливо коли мова заходить про сухе будівництво.
Leave a Reply