РУС. Мембранні конструкції та покриття характеристики та експлуатація

Мембранні покриття PTFE (склотканини, покриття тефлон,)

Мембранні конструкції. Принцип дії

Мембранні або напружені конструкції тентів – це тентові споруди, основою яких служить потужний сталевий каркас. Для установки мембранних конструкцій потрібно фундамент. В якості фундаменту використовуються спеціальні залізобетонні палі. Такі палі є найкращим варіантом для зведення будівельних споруд в місцях зі складними геологічними умовами, а також при великих горизонтальних і вертикальних навантаженнях. Даний вид фундаменту можна використовувати практичних на всіх грунтах. Покриття мембранних конструкцій розтягується спеціальними тросами на опорні точки. Напруга в таких конструкціях досягається шляхом викривлення опорного контуру, або натягом опорних точок вгору або вниз. Для рівномірного розподілу напруги в усі точки і напрямки поверхню мембранної конструкції повинна бути мінімальною. Існує кілька основних видів форм мембранних конструкцій: шатрова або конусоподібна форма, седловидная і форма Гепар. Залежно від призначення і вимог замовника, на основі цих стандартних форм, розробляються різні архітектурні варіанти. Для максимально точного розрахунку форми мембрани необхідно враховувати пристрою кріплення тканини до профілю та основи, коливання споруди, наявність або відсутність ближніх будівель. Внутрішній об’єм конструкції може бути захищений від несприятливих погодних умов за допомогою вертикальних тентових стінок. Мембранні конструкції стійкі до статистичних і динамічних навантажень, можуть використовуватися як взимку, так і влітку.

мембранне покриття

Матеріал покриття мембранних конструкцій

Сучасні матеріали, використовувані в мембранних конструкціях, перетворюють їх з тимчасових споруд в повноцінні довготривалі архітектурні конструкції, які мають низку переваг у порівнянні з традиційними. Найбільшого поширення для цілей використання в мембранної архітектурі отримали: поліестер, покритий полівінілхлоридом (ПВХ); скловолокно, покрите політетрафторідетіленом (PTFE), а також плівки з етілентетрафторідетілена (ETFE).
ПВХ-тканини – широко використовуваний матеріал з високою стійкістю до розривів і пошкоджень, досить еластичний (подовження під навантаженням до 30%) і добре обробляється. ПВХ-тканини можуть бути виконані у вигляді прозорого і світлонепроникного полотна. Поверхня ПВХ-тканин покривається спеціальними складами і лаками для захисту від сонячної радіації, цвілі і старіння. Шляхом введення спеціальних добавок можливо посилити протипожежну захист і стійкість до холоду. ПВХ матеріали також використовуються в ВОК і тентових конструкціях.
PTFE-тканини на основі скловолокна мають унікальні властивості по несучої здатності і міцності. Протягом всього терміну служби (щонайменше 30 років) PTFE-тканини успішно протистоять несприятливих умов навколишнього середовища. Також як ПВХ-тканини, тканини на основі PTFE можуть бути напівпрозорими і добре розсіювати світло.
Необхідно уникати нанесення малюнків графіті на поверхні ПВХ мембран, так як фарба містить розчинники, які можуть пошкодити лакову плівку на поверхні тканини. Тканини PTFE / скловолокно мають високу стійкість до будь-яких видів фарби.

мембранні конструкції

Технічні характеристики і експлуатація мембранних конструкцій

Термін експлуатації
Що стосується матеріалу покриття МК, термін служби ПВХ-тканин становить приблизно 10 років, окремих видів – близько 20. Термін служби PTFE- і ETFE-тканин становить щонайменше 30 років. Тканини ПВХ включають в своїй структурі УФ-стабілізатори, які захищають від потемніння кольору і від зниження ефективності роботи матеріалу під дією сонячних променів, проте в областях з високою інтенсивністю УФ променів, термін служби тканин ПВХ знижується. Після 15-20 років роботи в таких умовах ПВХ матеріали втрачають гнучкість і стають крихкими. Тканини на основі скловолокна та PTFE-покриття вицвітають під дію сонячного світла, але стійкі до впливу випромінювання на ефективність роботи.

мембранні конструкції покриттів

навантаження
В середньому мембранні конструкції витримують вітрове навантаження до 20 м / с, снігове навантаження складає до 10 см снігу. Слід пам’ятати, що не всі мембранні конструкції розраховані на снігове навантаження, тому взимку необхідно регулярно зчищати сніг з тентового полотна МК м’якими щітками і не допускати утворення снігу, що перевищує 10-15 см.

мембранні покрівельні покриття

температура
Діапазон робочих температур мембранної оболонки від – 30 до + 70 градусів. При більш високих температурах матеріал покриття МК жовтіє і розм’якшується.

мембранні покриття покрівлі

ремонт МК
Для ремонту пошкодженої поверхні (порізу, проколу) МК зазвичай застосовується метод гарячої зварювання, термозаплаткі або установка клейовий латки. Для цього використовується спеціальний розчиняє ПВХ покриття клей. Великі пошкодження зажадають виклику фахівця з ремонту з портативним зварювальним апаратом. Якщо ремонт мембрани на місці неможливий, то мембрану необхідно зняти і відремонтувати пошкоджену секцію в заводських умовах.

Правила експлуатації та обслуговування

мембранне покриття
При експлуатації МК регулярно необхідно проводити:
– Огляд мембранної конструкції не рідше одного разу на два тижні влітку і один раз на тиждень взимку,
– Стежити за станом оболонок і металевого каркаса на предмет зміни початкової геометрії конструкції і надриву мембранних оболонок,
– Перед періодом зберігання МК обов’язкове просушування вироби щоб уникнути появи цвілі на тентовому матеріалі в процесі зберігання.
Ретельне очищення продовжує термін служби і оптимальний зовнішній вигляд мембрани. У районах з високою вологістю регулярні обслуговування дозволяє знизити ризик зростання цвілі на поверхні тканини. В ідеалі споруди повинні очищатися щорічно, для споруд з PTFE / скловолокна очищення поверхні може не застосовуватися, оскільки матеріал володіє спеціальним покриттям, яке перешкоджає зчепленню бруду з поверхнею – вистачить і звичайного дощу, щоб змити будь-які забруднення.

мембранне покриття

Застосування мембранних конструкцій

Найчастіше мембранні конструкції застосовуються в якості літніх ресторанів і кафе, розважальних майданчиків та літніх двориків. Також як тентів та повітряноопорні конструкції, вони можуть бути використані в якості автостоянок, розважальних комплексів, відкритих виставкових павільйонів.

мембранне покриття

Оцініть статтю
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (1 голосів, середній: 4,00 out of 5)
Loading...
Сподобалась стаття? Поділись:

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
повідомляти