Тюль для кухні – завершальний штрих інтер’єру
Будь який-господар бажає бачити свій кухонний простір не тільки практичним, зручним, оснащеним за останнім словом техніки і обробленим за допомогою найпрогресивніших матеріалів, але і затишним, приємним зовні. Для завершення образу кухонного приміщення нерідко використовується текстиль. Незважаючи на тотальне прагнення сучасного стилю оформлення інтер’єрів до мінімалізму, багато домовласників не перестануть декорувати віконні прорізи і використовувати найтонші тканини для зонування кухонного сегменту в загальному приміщенні вітальні. Саме драпіровці зон в кухонному просторі буде присвячена наша добірка дизайн-проектів.
Ми підготували для вас галерею фото сучасних, традиційних, оригінальних, мінімалістських, неймовірно затишних і самих різних кухонних приміщень, в яких в якості текстильного оформлення використовується тюль. Ця легка, напівпрозора, сітчаста гладка або з вишивкою тканина знайома кожному росіянину. Багато поколінь мали можливість спостерігати саме таку драпірування на вікнах кімнат з різною функціональною спрямованістю і кухня не є винятком.
Візерунчаста тюль або її ще називають гардини, використовувана для виготовлення занавіс, накидок і покривал, поступово втрачає свої лідируючі позиції, поступаючись місцем гладкому тюлю. Що виробляється з двох систем ниток на тюлевих машинах гладкий тюль, все частіше можна побачити в сучасних дизайн проектах кухонних просторів, а також приміщень, які суміщають в собі зони вітальні, їдальні і кухні.
Тюль на вікнах як декор та захисту від сонця.
Традиційне використання тюлі в кухонному просторі – драпірування вікон. Розміщуючи текстиль від самої стелі (використовуючи стельові карнизи) до статі, можна не тільки знизити рівень природної освітленості приміщення в сонячний день, але і візуально збільшити висоту кімнати. Крім усього іншого, тонкі, прозорі тканини на вікнах надають всьому інтер’єру кухні легкості, деякою романтичності.
У кухонних просторах, мають вихід на терасу або задній двір за допомогою скляних дверей, прозорі тканини можна використовувати не тільки за прямим призначенням. Крім часткової захисту приміщення від сонячних променів і сторонніх очей за межами житла, тюль можна використовувати в якості бар’єру для проникнення комах, коли господарі теплим ввечером вирішують повечеряти практично на свіжому повітрі і навстіж відкривають розсувні скляні двері.
Раковина для миття посуду у вікна – мрія господині. Як приємно відволікатися від рутинної роботи на красивий пейзаж або стежити за дітьми, що грають біля будинку. Але кухонне вікно, що виходить на вулицю – це привід для того, щоб приховати те, що відбувається всередині будинку, по крайній мірі, частково. Невеликі тюлеві фіранки, що займають третину або половину висоти віконного прорізу не будуть перешкоджати проникненню сонячного світла, але те, що відбувається в кімнаті від сторонніх очей приховають.
У деяких випадках використання мереживної тюллі для оформлення віконних прорізів кухні пов’язано виключно з декоруванням. Наприклад, коротенькі фіранки з вишитими або вибитими мереживами в нижній частині, які не здатні захистити приміщення від сонячних променів, виступають в якості декоративного елемента. Саме від таких деталей образ приміщення стає більш затишним, привабливим, більш домашнім.
Використовувати тюль в традиційному вигляді для кухонних вікон не завжди зручно. Особливо це відноситься до віконних прорізів, які впираються в стільниці нижнього ярусу кухонних шаф. Набагато зручніше в таких випадках використовувати інтерпретацію рулонних штор, але в тюлевому виконанні.
Напівпрозорі тканини для кухонних просторів, суміщених з вітальнями і столовими.
Простора кухня-їдальня з панорамним вікном потребує драпіровки. Напівпрозора тюль може стати ефектним доповненням до інтер’єру багатофункціонального приміщення – підкреслить легкість образу або створить акцент – все залежить від вибору кольорової палітри. Безумовно, білосніжна тюль – фаворит для оформлення кімнат з найрізноманітнішою функціональноїнавантаженням і кухонне приміщення не стає винятком. Але і гладкі тканини з легким, ненав’язливим принтом (найчастіше рослинним або геометричним) здатні органічно вписатися в створений дизайн кухонного простору, сполученого з їдальнею, а іноді і з вітальнею.
У просторому приміщенні, що виконує функції вітальні, їдальні і кухні, як правило, використовується принцип відкритого планування. При такому підході обробка всіх функціональних сегмент найчастіше має ідентичне виконання. Ще одним об’єднуючим фактором для всіх зон може стати драпірування кількох вікон єдиним вибором текстилю. Білосніжний гладка тюль стане відмінним вибором, органічно виписується в будь-який стиль оформлення простору.
Багато з нас не уявляють іншого кольору для виконання тюлі, крім білосніжного. Багато господинь б погодилися на використання світлих, пастельних відтінків для оформлення вікон в кухонному просторі. А як щодо темних тонів сірого, шоколадного або навіть чорного кольору? Перед вами приклад суміщеного приміщення з обробкою «під цегляну стіну» і застосуванням темно-сірих фіранок для драпірування віконних прорізів. Легкий наліт драматичності пасує цьому лофт-простору.
Темна тюль може стати кольоровим акцентом в абсолютно світлої кухні. На тлі білосніжної обробки і світлих кухонних фасадів, темний текстиль буде виглядати ефектно, привертатиме увагу до великих вікон і візуально «витягати» приміщення в висоту, якщо розташувати карнизи під самою стелею.
Не меншою популярністю користуються напівпрозорі тканини для оформлення кухонних вікон всіх відтінків коричневого кольору – від світло-бежевого до «темного шоколаду». Теплота кольорової палітри привносить затишок і умиротворення в атмосферу приміщення.
Якщо в просторому приміщенні кухні, суміщеної з їдальнею, використовуються вікна різної модифікації, то вони потребують індивідуального підходу до забезпечення драпіруванням. Наприклад, вікна, розташовані над стільницями нижнього ярусу шаф, можна оформити за допомогою тюлевих жалюзі або на манер японських штор-екранів. А для великих панорамних вікон або скляних дверей можна використовувати класичний вид напівпрозорих фіранок.
Оригінальний спосіб оформлення вікон в кухні і їдальні – використання щільної тканини для ламбрекенів і тонкого тюлю для виготовлення завіс. Сувора і геометричная конструкція ламбрекену ніби протиставляється легкості і тонкощі тюлю, складаючи разом цікавий образ декорування віконних прорізів, привносячи оригінальність в інтер’єр кухні.
Виконання драпірування для вікон на люверсах можливо не тільки при виборі щільних тканин, а й тонкого, напівпрозорого тюлю. Завдяки сталевим або пластиковим кільцям, тканина набуває велику структурність, легко рухається по карнизу і спадає більш строгими, рівномірно розподіленими складками. В результаті віконна драпірування виглядає більш впорядковано, прогресивно і органічно, стосовно до різних варіацій сучасної стилістики.
Якщо обідня зона вашої кухні-їдальні знаходиться в еркері, то використання драпірування для великих вікон буде непросто прикрасою функціонального сегмента, а й захистом від сонячних променів під час ранкових трапез або полуденних обідів (в залежності від розташування кухні по відношенню до сторін світу).
Використовуємо тюль для зонування приміщення
Для того щоб в просторому приміщенні вітальні виділити кухонну зону, можна використовувати напівпрозору тюль. Оригінальне оформлення гарантує деяку приватність кухонного сегменту, але при цьому легко забирається в разі необхідності, дозволяючи світлу поширюватися безперешкодно по всьому простору.
Оригінально виглядатимуть тюлеві екрани, створені за принципом японських штор. Чітка форма надає деякої строгості і геометричність приміщенню, але при цьому витіюваті візерунки на тюлі, рослинний або абстрактний малюнок привносить нотки романтичності, легкості і свіжості в створений образ кухні, суміщеної з їдальнею.
Кухонні фасади з тканинними вставками.
Кухонний гарнітур зі скляними вставками сам по собі виглядає оригінально. Напівпрозорі елементи надають легкості спорудження, додають структурності його образу. Але багато господинь з часом розуміють, що не хотіли б виставляти на загальний огляд вміст підвісних кухонних шаф і вирішують цю проблему за допомогою текстилю. Перевага такого способу оформлення кухонних фасадів в тому, що можна використовувати обрізи тюлю, що залишилися після оформлення вікон або придбати за зниженою ціною невеликі залишки в магазині.
Ще один спосіб використання текстилю стосовно кухонним фасадам – заміна дверей шафок нижнього ярусу на напівпрозорі фіранки. Для деяких господинь простіше періодично прати невелику шторку, ніж очищати дверцята шафки, всередині якого знаходиться відро для сміття, наприклад, а значить, місце це в кухонному просторі використовується дуже часто.
Leave a Reply