РУС. Сучасний японський стиль в інтер'єрі фото та ідеї на interiorfor

СУЧАСНА ЯПОНСЬКА ЕСТЕТИКА

Сучасний японський стиль в інтер’єрі об’єднує в собі аскетизм аскетизм і комфорт.

Зовсім недавно японський стиль був на піку популярності. Однак з часом дизайнери відмовилися від карикатурного копіювання традиційних етнічних образів – тепер в моді не стиль, а стилізація. У цій статті дизайнери з архітектурно-дизайнерського бюро ALTERCASA розкажуть про особливості сучасної японської класики.

Сучасний японський стиль в інтер’єрі об’єднує в собі аскетизм Країни Вранішнього Сонця і комфорт, такий звичний для європейців.

Надихнувшись японськими мотивами, дизайнери агентства нерухомості Fantastik Frank запропонували незвичайний і сміливий варіант оформлення міської квартири. У роботі вони дотримувалися одного з ключових принципів східної естетики – «вабі», що означає відсутність зайвої мішури і навмисності, вишуканість простоти і практичності.

В інтер’єрі домінують світлі відтінки – за рахунок цього приміщення візуально стає набагато просторіше і свіже. Погляд ковзає по плавним, правильним лініях, не “спотикаючись». А невеликі аксесуари і предмети декору підібрані відповідно до ще одним важливим естетичним принципом – «юген» (глибинна краса предмета, елемент недомовленості).

Без традиційних деталей теж не обійшлося – наприклад, колоритний столик і м’які подушки, що розмістилися в самій маленькій кімнаті квартири, буквально звуть влаштувати справжню чайну церемонію.

Любителі теплих природних відтінків і істинно європейського комфорту також не будуть розчаровані. На наступному фото – один з найбільш креативних проектів західних дизайнерів. Незважаючи на те, що всі елементи інтер’єру окремо майже ніяк не пов’язані з японським стилем, в поєднанні вони вдало втілюють в собі легкість і простоту, які так високо цінуються в культурі Країни Вранішнього Сонця.

Ще один цікавий принцип східної естетики, про який варто згадати – «сабі». Дослівно це слівце перекладається як «іржа», а використовують його, щоб передати ту неповторну, унікальну красу, яка приходить до предмету згодом. Керуючись цим принципом, дизайнери створюють не тільки окремі елементи декору, але і повністю опрацьовують інтер’єр цілих кімнат.

Ще одне оригінальне рішення – оформлення в японському стилі балкона або лоджії. Ця частина будинку не повинна пустувати. Можна облаштувати тут міні-кабінет для навчання і роботи влітку. Чи це не рай?

Здавалося б, що японський стиль доречний тільки там, де живуть дорослі. Насправді ж, в дизайн дитячої кімнати, створений талановитим дизайнером, важко не закохатися з першого погляду – кілька колірних акцентів, простота і лаконічність всіх деталей якнайкраще налаштовують на заняття і пізнання навколишнього світу.

Стереотип про те, що японський стиль – одноманітний, нудний і надто суворий, залишився в далекому минулому. Інтер’єри, виконані в кращих традиціях Країни Вранішнього Сонця, можуть бути не тільки стильними, але і по-справжньому затишними та комфортними.

Оцініть статтю
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (1 голосів, середній: 3,00 out of 5)
Loading...
Сподобалась стаття? Поділись:

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
повідомляти