РУС. Проста альтанка своїми руками з дерева для дачі покроковий план та фото.

Альтанка своїми руками – покрокова інструкція

Ця покрокова інструкція про те, як швидко побудувати просту дерев’яну альтанку на дачі, чи на задньому дворі приватного будинку своїми руками. Побудувати квадратну літню дерев’яну альтанку на задньому дворі за один день – це складний проект який потребує певних навичок, якими ви повинні володіти, а також інструментів і матеріалів, необхідних для правильної роботи. Тим не менше, якщо ви виберете правильні креслення для своїх потреб, смаків і бюджету, а також використовуватимете правильні методи деревообробки, ви можете зробити роботу професійно. Наймання професійного підрядника або покупка готового комплекту для альтанки – також варіант для вас. Проте якщо ви хочете бюджетний варіант швидко, можливо, проект який ви зможете зробити своїми руками – кращий вибір.

Вибір правильних проектів і дизайну для альтанки – справжня проблема, так як існує багато альтернатив. З нашого досвіду, для початку ви повинні записати необхідні її функції, розмір і бюджет на папері. Потім ви повинні спроектувати альтанку з урахуванням розходу матеріалів і інструментів, які вам потрібні, а також методів деревообробки, необхідних для роботи. Купуйте пиломатеріали, призначені для використання на відкритому повітрі та обробляйте їх спеціальними лаками (сосну, бук чи іншу деревину) інакше ваша альтанка не буде довговічною.

Підійдіть до поетапного плану будівництва легкої дерев’яної альтанки в саду професійно, використовуючи дошки, бруски та інструменти. Почніть з бетонного фундаменту, куди ви будете кріпити металеві анкери для підтримки дерев’яних стовпів 4×4. Правильно вирівняйте стовпи, перш ніж кріпити їх гвинтами, інакше альтанка буде мати несиметричний вид. Перед складанням компонентів ретельно відберіть пиломатеріал, щоб переконатися, що він абсолютно прямий і без видимих ушкоджень.

Щоб побудувати дерев’яну альтанку, вам потрібно наступне

Матеріали:

 • 8 довгих 4×4 дерев’яних стовпців;
 • цвяхи і гвинти;
 • трубчасті форми;
 • 2х6 дерев’яні дошки;
 • 2×2 балясини;
 • цемент, пісок, гравій.

Інструменти:

 1. захисні рукавички, окуляри;
 2. пила, молоток, рівень, столярний олівець;
 3. викрутка, ключі;
 4. міксер для приготування цементної суміші

Поради:

 • Використовуйте регульовані анкери для установки стійки.
 • Закріпіть стовпи скобами, перш ніж вставляти гвинти.

Тривалість робіт:

 • Два вихідних, або два-чотири робочих дні.

Будівництво дерев’яної альтанки 3 на 3 м

Викладіть матеріали, після того як ви вибрали місце на задньому дворі. Якщо ви хочете, щоб робота була виконана правильно, ми рекомендуємо вам підібрати кілька брусків для основи (3×3) і викласти їх в рядок.

альтанка своїми руками креслення

Виміряйте діагоналі квадрата або прямокутника і відрегулюйте стовпці, поки вони не стануть абсолютно рівними. Таким чином, всі чотири кута альтанки будуть розташовані під прямим кутом.

альтанка з дерева своїми руками

Каркас

Потім вам потрібно викопати близько 80 сантиментів (20 см нижче лінії промерзання грунту), щоб побудувати опори. Насипте 4-шаровий шар гравію і ретельно його ущільніть. Помістіть зрізані форми труб в отвори і залийте бетоном. Не забудьте встановити металеві анкери в бетоні.

Дозвольте бетону застигнути протягом 48 годин, перш ніж встановлювати стовпи на місце. Відріжте стовпці по рівня, підіпріть їх кількома іншими і потім вкручуйте гвинти.

альтанка своїми руками фундамент

Коли ви встановлюєте стовпці для основи, ви повинні переконатися, що вони ідеально підібрані і вирівняні один з одним, інакше біля будинку дерев’яна альтанка буде мати неакуратний вигляд. Щільно закріпіть стовці декількома гвинтами, щоб побудувати жорстку конструкцію.

Порада: Як показано на зображенні, ви повинні розмістити опори на перетинах діагоналей, щоб вони підтримували підлогу.

підлога в альтанці на вулиці

Побудова підлоги дерев’яної альтанки є важливим кроком в процесі будівництва, тому ви повинні працювати з великою увагою. Почніть з установки середніх балок і по периметру, як на фотографії.

Закріпіть їх до стовпів за допомогою 10 сантиметрових гвинтів, після того як ви вирівняли їх за рівнем. Потім скріпіть середні балки до тих, що по периметру металевими кутовими кронштейнами.

дерев'яна підлога в альтанці своїми руками

Після цього ви повинні скріпити іншу частину балок, використовуючи металеві кронштейни. Помістіть балки кожні 30-40 сантиметрів, стежачи за тим, щоб вони були рівномірно розподілені.

Використовуйте рівень, щоб переконатись, що балки абсолютно горизонтальні, інакше ви не зможете правильно встановити дошки. При їх виборі зверніть увагу на те чи вони прямі, та не мають тріщин.

дешева підлога в альтанці

Після того, як ви встановили балки на місце, ви повинні продовжити будівництво свого проекту, почавши встановлення дошок. Використовуйте пилку, щоб вирізати дошки і закріпіть їх за допомогою цвяхів.

Порада: Є багато варіантів настилів, які ви можете вибрати (бетон, плитка, земля та ін.), тому ви повинні прийняти рішення у відповідності з вашими смаками і потребами. Правильно вирівняйте дошки, перш ніж прибивати цвяхи.

Як зробити підлогу в альтанці

Як ви можете бачити на зображенні, вам потрібно просвердлити отвори в дошках, якщо ви будете кріпити їх гвинтами або можете використати цвяхи.

Отвори повинні бути просвердлені не менше 2 сантиметрів від країв дощок, щоб уникнути дроблення деревини.

Установка верхньої частини (даху альтанки)

альтанка з дерева своїми руками

Побудову верхньої частини альтанки проводитимемо з брусків 2×4 закріпивши їх гвинтами. Якщо ви хочете побудувати гарний дах для вашої відкритої літньої дерев’яної альтанки, ви повинні помістити крокви поверх стовпів.

Потім приступаємо до зведення чотирьохскатного даху, починаючи з крокв. Розпиляйте бруски потрібної довжини, щоб отримати необхідні планки і закріпіть їх на місці декількома гвинтами. На одному кінці ви повинні кріпити крокви до верхньої частини альтанки, а на іншому до крокв.

як зробити дах в альтанці своїми руками

Просвердліть отвори через крокви, щоб закріпити їх. Переконайтеся, що ви розміщуєте крокви однаково на всіх сторонах дерев’яної альтанки.

Потім, після того, як ви встановили крокви і закріпили їх, ви повинні встановити покрівельні листи. У більшості випадків вам необхідно використовувати 3/4 фанери, щоб виконати роботу належним чином, але є ситуації, в яких ви також можете прикріпити 1×6 дерев’яних дощок до крокв.

чотирьохскатний дах альтанки своїми руками

Незалежно від вашого вибору, ви повинні правильно закріпити пазові фанерні листи або дошки на кроквах.

Потім вам потрібно встановити гідроізоляцію, або обробити фанеру вологовідштовхуючим засобом. Після цього можна приступати до встановленню покрівельного матеріалу:  черепицю, металеві листи або полікарбонатні, щоб захистити альтанку від дощу або снігу. Почніть установку з нижньої частини даху рухаючись  вгору.

як правильно зробити дах альтанки

Порада: замажте головки цвяхів прозорим силіконом, щоб уникнути проникнення води.

як кріпити перила в альтанці

Побудова перил відкритої дерев’яної альтанки не є складною процедурою, якщо ви будете слідувати нашим планам і використовувати правильні методи. Тому ви повинні спочатку встановити нижні планки на які вони кріпитимуться, вистою приблизно 5-10 сантиметрів над підлогою вашої альтанки.

Використовуйте металеві кронштейни, щоб закріпити нижні направляючі, після того як ви правильно вирівняли їх. Не забудьте залишити одну панель відкритою, яка служитиме в якості входу.

перила в беседке

Прикріпіть брусочки між стиками, як на зображенні. Зазвичай розміром 5×5 на висоту 75 см, але ви можете відрегулювати їх висоту у відповідності як вам потрібно. Потім помістіть верхню напрямну над балясинами.

Закріпіть балясини на нижній рейці, піднявши їх, або вставте гвинти через нижній брусок безпосередньо в балясини.

Зашкурте дерев’яні елементи альтанки наждачним папером і нанесіть кілька шарів захисної фарби або лаку, щоб уникнути руйнування деревини. Не забудьте заповнити щілини шпаклівкою для дерева, перш ніж шліфувати дерев’яні поверхні, якщо ви хочете отримати красивий вигляд.

альтанка своїми руками маленька

Порада: дерев’яна альтанка додасть цінності вашій власності, і вона створить гарне місце, де ви зможете провести час разом зі своєю родиною.

Спасибі, що прочитали нашу статтю про проект альтанки з дерева своїми руками. Ми рекомендуємо вам ознайомитись з іншими нашими проектами. Не забудьте поділитися ними з друзями, використовуючи віджети соціальних мереж.

Оцініть статтю
1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (2 голосів, середній: 3,00 out of 5)
Loading...
Сподобалась стаття? Поділись:

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
повідомляти