Англійський стиль інтер’єру.
Обгрунтованість, педантичність і дотримання пристойності – приблизно такі асоціації викликає у нас англійський побут. Англійський стиль в інтер’єрі означає, що конструкції грають не менше значення, ніж обстановка, в першу чергу – стіни. Однак домінувати вони не повинні, гармонія в атмосфері англійського будинку особливо важлива.
Сучасні матеріали відкривають величезні можливості для повноцінної стилізації під англійські смаки: дерев’яні панелі з красивою текстурою і вельми помірним декором, важкі шпалери з густим щільним малюнком і рельєфом, об’ємні карнизи і пілястри. Доречна, як загальна палітра стін, так і розбивка їх на три сектори, кожен з яких виконаний в різному ключі: наприклад, поєднання зеленої, теракотової і охристой драпіровок. Шпалери можуть бути «в смужку», а також з невеликими геральдичними символами.
Затишна манірність від Шерлока Холмса – англійський стиль інтер’єру.
Англійці – любителі паркету, проте підлогове покриття може являти собою і красиву дошку з благородного дерева. Килим в будь-якому випадку обов’язковий. При бажанні можна настелити килимове покриття нейтрального кольору з непомітним дрібним малюнком.
- Плитка для кухні, передпокою, ванної – в шаховому порядку, кольори – контрастні, але не яскраві.
- Відтінки бронзи і позолоти вітаються, проте не слід покривати блиском ліпнину – обмежимося використанням текстилю з золотими нитками і позолочений посуд в секретері.
- Оббивка м’яких меблів – з оксамиту, дамаста, жаккарда, кольорового кашеміру і набивних тканин. Меблеві чохли, абажури – все це текстиль, пишний – у вітальні і спальні, «простенький» – на кухні.
- Двошарові портьєри з лабрекенами, шнурками і фалдами до статі поєднуються з прозорими легкими завісами, також обов’язкові ситцеві фіранки з веселим малюнком в горошок, квіточки і ін.
- Англійський стиль в інтер’єрі – це тільки дерев’яні вікна! Забудьте про пластику та метал! А в заміському будинку на вікна навішуються на додачу і декоративні віконниці.
Англійський стиль в інтер’єрі – перемога традиції.
Почуття міри в обстановці дуже важливо. Деякі елементи готичного і класичного стилю вітаються, проте це не відноситься до використання каменю. Дерево і текстиль – основні матеріали.
- Меблі – з темного дерева, масивні, функціональні, що нагадує «фамільний антикваріат».
- Скляні елементи меблевих фасадів можна виконати з тонованого скла, особливо на кухні.
- Невеликі гравюри і акварелі можуть бути присутніми у великій кількості.
У палітрі англійський стиль інтер’єру панують білий, світло-рожевий і світло-салатовий, бежевий, м’яко-сірий відтінки – іншими словами, ті, в яких ви не втомитеся жити протягом тривалого часу, адже консервативні англійці не вітають часту зміну інтер’єру.
Leave a Reply