Cтиль постмодернізм в інтер’єрі.
Стиль Постмодернізм в інтер’єрі можна образно охарактеризувати як калейдоскоп цитат: гіперболізація, театральність, іронія, показна хаотичність, приміщення знайомих форм в новий контекст – прикмети, які роблять його впізнаваним.
Аксесуари в цьому стилі особливо важливі – з тією різницею, що вони стають елементами функціональних предметів, в т.ч. меблів: наприклад, чохли на крісла з величезним набивним зображенням голови Нефертіті або богині Афіни.
Cтиль постмодернізм в інтер’єрі – яскраво забарвленна класика.
Постмодернізм сміливо поєднує симетрію і асиметрію, використовуючи в догоду раціоналізму, просторі і вишукані конструкції-трансформери, що перетворюються в меблі різного призначення. Усталені уявлення про речі посуваються за рахунок використання несподіваних ходів: канделябри «під старовину», розміщені вздовж широкого горизонтального дзеркала, фарбуються в різні насичені кольори.
- Палітра інтер’єру в стилі постмодернізм нагадує кольори стилю хай-тек: бежевий, сріблястий, перламутровий, різні металіки, а також флуоресцентні фарби.
- Матеріали, використовувані для оббивки і декору Псевдокласичних меблів – штучна шкіра, нікельовані і хромовані елементи. Підкреслюється контраст текстури і фактури.
- Збірні, а також легкі переносні конструкції можуть використовуватися в якості базових меблів.
- Двері і вікна мають більше значення в якості акцентів, ніж в інших стилях: арочні і вантові конструкції поєднуються з балочними, вітаються розсувні, орні, відкидні, хитні, що повертаються системи, багаті незвичайним декором з упором на сучасні мотиви.
Cтиль постмодернізм в інтер’єрі – вільне планування і нестандартні погляди на речі.
Базова побудова інтер’єру стилі постмодернізм – чорно-сіро-біло-сріблястий монохром з вкрапленням яскравого соковитого «плями», «розбризканого» по всій кімнаті: наприклад, яскраво-червоний килимок в центрі і такого ж кольору – вигадливий комод старовинного силуету, пластиковий короб для паперів, рама для магнітної дошки для записок і величезна ваза з червоного ж скла.
- Стиль постмодернізм в інтер’єрі обов’язково підкреслює архітектурні форми: декоративну кладку, повторення рельєфу будівлі в оформленні стін, відмова від плоских стель і стрічкових вікон. Нахил на очевидність «наслідування».
- Привнесення в утилітарний побут мотивів античності, класицизму – наприклад, що відокремлює кухню від вітальні барна стійка з пластика включає в себе нішу для електрокаміна та полку, заставлену псевдогрецькими горщиками і статуетками.
- Поєднуються предмети з різних стилів, причому одні з них спрощуються (стільці-ампір обтягаються яскравим синтетичним шовком), інші – ускладнюються (стелаж з вагонки в стилі кантрі прикрашається классицистськими віньєтками, в нього поміщається химерний сучасний аксесуар, наприклад, ліпна ваза у формі груші) .
Ультрасучасність в поєднанні з впізнаваними силуетами класичних стилів, присмачена творами постмодерністського мистецтва – таке враження повинен виробляти ваш інтер’єр.
Leave a Reply