Система вирівнювання плитки.
При виконанні облицювальних робіт для укладання плитки може стати необхідною система вирівнювання плитки, яку коротко позначають як СВП. система вирівнювання плитки може бути легко виконана своїми руками. Існує безліч різних думок стосовно такої інновації, як позитивних, так і негативних. Але розібратися з цим і зрозуміти, що ж собою являє система вирівнювання плитки краще самому. Таку вирівнюючу систему застосовують для самостійного укладання плитки. Її розробили для полегшення завдання майстрів в отриманні ідеально рівного рівня укладаючої поверхні. По суті така система є заміною пластикових хрестиків для швів. У неї є вид клинів з зажимами, що складаються з двох частин. Основою служать клини-розпірки, що регулюють положення кахлю щодо сусідніх деталей. Однак, для отримання реальної користі від цих клинів їх положення необхідно зафіксувати за допомогою клинів затискачів. Так плитки виставляються в положення, що нівелює перепади в висоті, розподіляючи клей під покриттям рівномірним шаром. Іншими словами, система вирівнювання плитки усереднює положення суміжних плиткових виробів, дозволяючи досягти ідеально рівну поверхню при укладанні плитки.
Слід врахувати, що великі плиткові елементи необхідно укладати на клей, нанесений подвійним шаром, в зворотному випадку система не зможе впоратися зі своїм завданням.
Система вирівнювання плитки переваги та недоліки.
Система, що служить для вирівнювання укладаючої плитки, встигла вже заслужити визнання багатьох професійних майстрів, хоча є й такі, хто як і раніше відкидає її доцільність, вважаючи її не просто марною, але навіть ускладнюючою укладальний процес. Тому до роботи краще заздалегідь вивчити всі її переваги і недоліки.
Переваги системи вирівнювання плитки є наступні:
- Рівна підлога, оскільки за допомогою системи можна виставити оптимальний рівень площини підлоги. Це впливає як на якість і зовнішній вигляд кладки, так і збільшує експлуатаційний термін покриття. Набагато простіше і швидше за допомогою такого пристосування, ніж використовуючи традиційні методи.
- Наявність однакових швів. Основу системи виставляють між плитками, таким чином, вона добре замінює звичні пластикові хрестики. Одночасно можливо фіксувати точну відстань між деталями, яка однакова по всій площі обробки.
- Клей під плитками розподіляється рівномірно. Якщо підлога має не ідеально рівну поверхню, то цей недолік можна нівелювати шляхом оптимального розподілу складу клею. Так всі порожнечі заповняться розчином, який розподілиться по площині, якщо на ній є виступи. Це особливо актуально для тих випадків, коли потрібно нанести клей товстим шаром, оскільки вручну здійснити таку роботу дуже складно.
- Системи вирівнювання плитки перешкоджають тому, щоб просідала плитка. Підлога навіть після висихання обробленої поверхні збереже свій рівень, не просідаючи від навантажень на неї.
- СВП здійснює фіксацію плитки під час висихання. Як правило, в процесі висихання плитка може змінювати своє початкове положення, а конкретніше підскакувати на краях, зміщуватися і просідати. Ці недоліки усуваються зажимами, що щільно притискають плитку до основи і фіксують її в такому положенні до самого моменту видалення кріплень.
Мінуси системи вирівнювання плитки укладаються в наступному:
- витрачається час на встановлення клинів і їх подальше видалення;
- ускладнюється прочищення швів;
- доводиться передбачати додаткові витрати на придбання самої системи.
Різновиди систем для вирівнювання плитки
Системи для вирівнювання положення плитки при укладанні бувають двох видів:
- стандартний економічний варіант;
- більш вдосконалений і просунутий.
Між цими видами є певні відмінності. Стандартну СВП в більшості випадків використовують, якщо на поверхні облицювання немає істотних перепадів. В даному випадку у базового елементу є пряма основа, і її затискають зверху клином, фіксуючи таким чином положення плитки, виставляючи однакові шви і згладжуючи дрібні нерівності.
Систему преміум класу крім високої ціни відрізняють і особливі робочі характеристики. По-перше, вона легко відрізняється своєю специфічною будовою, оскільки у основи міжшовної вставки є вигнута форма. Це може показатися на початку скоріше недоліком такого виробу, викликавши навіть здивування. Однак, навіть незважаючи на те, що основа спочатку зміщує плитки, після того, як її зафіксують затискачем, відбудеться самовирівнювання. Пластина буде вирівняна рівно на стільки, скільки потрібно для рівного розташування плитки та розподілу клею по відношенню до існуючих нерівностей на поверхні підлоги.
Використання системи вирівнювання плитки.
Система, призначена для вирівнювання розташування плиток, дуже легка в використанні. Зрозуміло, при самостійному укладанні плитки новачкові буде потрібно трохи більше часу для виставлення всіх елементів, але при цьому це гарантовано забезпечить якісний результат за підсумком проведених укладальних робіт. Така технологія має на увазі застосування спеціальних інструментів.
Використання системи вирівнювання плитки проводиться таким чином:
- На поверхню підлоги зубчастим шпателем наноситься клей.
- Прикладається перша плитка. Під плитку встановлюється по два затиску з кожного боку, відступаючи від її краю приблизно на 5 сантиметрів.
- Кладеться друга плитка.
- Між верхньою частиною затиску і плитками вставляється клин, який фіксується таким чином, щоб його нижня частина щільно докладала до укладених плиток, вирівнюючи при цьому сторони плиток,
- Затиск підганяється до тих пір, поки не зафіксується щільно.
- Шви розчищаються від поступившої клейової суміші, не порушуючи положення плиток. Якщо не вичистити клей на швах плиток, то його буде досить складно видалити після висихання, що позначиться також і на міцності покриття.
- Щоб видалити клини після того, як висохне клейовий розчин, необхідно просто вдарити по верхній частині затискачів уздовж плиткового шва.
- Нижню частину затиску залишають під плиткою. Клини можна зібрати і використовувати повторно аж до 50 раз.
Ступінь необхідності системи вирівнювання плитки кожен майстер визначає для себе сам. Для отримання абсолютно рівної поверхні слід використовувати всі доступні для цього методи.
Звичайно ж, використання таких клинів не виключає також застосування в роботі будівельного рівня, оскільки саме від нього залежить остаточна якість отриманої поверхні.
Кінцевий результат також залежить від якості придбаної плитки, так якщо виріб буде кривим, то домогтися рівної поверхні навряд чи вдасться. Таким чином, кінцевий результат буде залежати від самих незначних факторів. Найчастіше для того, щоб отримати ідеальні, рівні вертикальні і горизонтальні зазори, застосовують рівень для укладання керамічної або кахельної плитки. Цей пристрій являє собою дві платівки з металу, міцну нитку і загнутий напівпериметр. При цьому нитка допомагає витягти пластини з підсохлого клейового складу для плитки.
Leave a Reply